اد میلر؛ ماجراجویی پوکربازی از مایکروسافت تا دنیای کتاب‌های پوکر

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

ادوارد ریموند میلر در روز 10 آگوست 1979 به دنیا آمد و یک پوکرباز حرفه ای است. در ضمن او به عنوان یک نویسنده معروف در دنیای پوکر شناخته می شود. میلر در دانشگاه در رشته فیزیک تحصیل کرد و یکی از دانشجوهای باهوش و برتر دانشگاه بود. او عضو تیم فیزیک آمریکا بود و در سال 2000 در دو رشته فیزیک و مهندسی الکترونیک از انستیتوی فناوری ماساچوست فارغ التحصیل شد.

او در ابتدا به عنوان طراح نرم افزار در شرکت مایکروسافت کار می کرد. اد در سیاتل پوکر بازی می کرد و روز به روز به آن بیشتر علاقه مند می شد. او در سال 2002 به لاس وگاس رفت و آن جا با دکتر آلن شونمیکر آشنا شد. شونمیکر نویسنده کتاب the Psychology of Poker است. این نویسنده بزرگ، میلر را به دیوید اسکلانسکی و میسون مالموث معرفی کرد. اد در سال 2005 با الین ویگنالت ازدواج کرد.

او به همراه دیوید اسکلانسکی و میسون مالموث در سال 2004 کتاب Small Stakes Hold’em: Winning Big with Expert Play را به رشته تحریر درآورد. در سال 2005 هم کتاب Getting Started in Hold’em که یک کتاب آموزشی است به قلم او وارد بازار شد.

در سال 2006، اد و دیوید اسکلانسکی کتاب No Limit Hold’em: Theory and Practice را به بازار کتاب عرضه کردند. در سال 2007 کتاب Professional No Limit Hold’em به قلم او و مت فلین و سانی مهتا منتشر شد. این سه نفر یک کتاب دیگر هم به بازار عرضه کردند: Small Stakes No Limit Hold’em. لیست بقیه کتاب های میلر عبارت است از:

  • How to Read Hands at No Limit Hold’em (2011)
  • Playing the Player (2012)
  • Poker’s 1% (2014)
  • The Course (2015)

جالب است بدانید میلر سهام دار و تهیه کننده سایت های مربیگری پوکر Red Chip Poker و StoxPoker است و برای کاربران این سایت ها ویدیوهای آموزشی آماده می کند. به علاوه او به صورت خصوصی هم به عنوان مربی و مشاور با پوکربازها همکاری می کند.

در سال 2006 برنامه Queer Eye (برنامه ای در حوزه مد، گریم و طراحی داخلی منزل) در شبکه Bravo به اد میلر پرداخت:

ممکن نیست در وگاس باشید و با کوسه کارت مواجه نشوید. کوسه کارت همان اد میلر است. این را با دیدن اد متوجه نمی شوید. چهره و ظاهر او اصلا شبیه به سایر پوکربازهای حرفه ای و بزرگ نیست. او بیشتر شبیه دانشمندان است و این چیز بدی نیست. متاسفانه اد ظاهر چندان جذابی ندارد.

کتاب The Course

اد میلر برخلاف بیشتر کتاب هایش این جا با کسی همکاری نکرده و به تنهایی کتاب را نوشته و وارد بازار کرده است. او پوکرباز حرفه ای و شناخته شده ای است و این را در متن کتاب هم نشان داده است. در این کتاب آموزش پوکر به روشی کاربردی و شفاف انجام می شود و ایده های جدیدی مطرح شده که حتی برای بازیکنان باتجربه هم تازگی دارد. اد به خوبی تشخیص می دهد نقاط کور اطلاعات بازیکن ها در مورد پوکر کجاست و به آن ها کمک می کند سوالات درست را بپرسند. بدین ترتیب رسیدن به جواب درست هم آسان تر می شود. خیلی از مهارت های موجود در کتاب ساده نیستند ولی اد با روشی قابل فهم و ساده همه چیز را توضیح داده است. در ضمن تمام مسائل ریاضی مربوطه هم در متن به خوبی جای گرفته اند و اصلا برای مخاطب پیچیده نیستند. بنابراین اگر با ریاضی مشکل دارید و از کتاب های پیچیده پوکر فراری هستید نیازی نیست از این کتاب بترسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *