میسون مالموث؛ بازیکن، نویسنده و ناشر مشهور دنیای پوکر

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

میسون مالموث یک پوکرباز آمریکایی است و تا کنون کتاب های زیادی در مورد بازی پوکر و قمار به چاپ رسانده است. در ضمن او مالک انتشارات Two Plus Two است. این انتشارات یک فروم بحث آنلاین در مورد قمار را هم تاسیس کرده و مدیریت می کند.

میسون در سال 1951 به دنیا آمد و ساکن فلوریدا بود. در سال 1973 او در رشته ریاضی مدرک لیسانس دریافت کرد و دو سال بعد هم در همین رشته از دانشگاه ویرجینیا تک مدرک فوق لیسانس اخذ کرد.

او در سفری که به کالیفرنیا داشت به لاس وگاس رفت و با بازی پوکر آشنا شد. قمار خیلی زود میسون را به خود جذب کرد. اما او بعدا فهمید قمار در کالیفرنیا غیرقانونی است. بعد از آن مالموث چند وقت یک بار به لاس وگاس می رفت و پوکر و بلک جک بازی می کرد.

در سال 1981 او به لس آنجلس رفت تا برای شرکت Northrop کار کند. آن جا بود که دیگر آزادانه می توانست به پوکر بپردازد. اولین یادداشتی که میسون در این باره نوشت در سال 1983 و در مجله Gambling Times بود. تیتر یادداشتش «تسلط کارت؛ سلاح نهایی بلک جک» بود.

چهار سال بعد او از کارش استعفا کرد تا به یک بازیکن حرفه ای و تمام وقت پوکر تبدیل شود. در ضمن او نوشتن در مورد قمار و پوکر را هم از همان زمان جدی گرفت. تا کنون بیش از 500 یادداشت با قلم میسون در نشریه های مختلف به چاپ رسیده است.

مالموث یکی از نویسنده های شناخته شده در دنیای پوکر است و در این زمینه با شخصیت های مشهوری چون دیوید اسکلانسکی، دن هرینگتون، بیل رابرتی، ری زی، مت جاندا، فیلیپ نوال، اد میلر، نیک گرودزین، کالین مشمن و آلن شونمیکر همکاری کرده است.

مالموث مجموعا 16 کتاب را به چاپ رسانده است و چند کتاب مشهور او عبارتند از:

Poker Essays – 1990

Gambling for a Living – 1997

Hold’em Poker for Advanced Players – 1999

Seven Card Stud for Advanced Players – 1999

Fundamentals of Poker – 2000

Gambling Theory and Other Topics – 2004

Real Poker Psychology – 2015

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *