تام مک اووی؛ یک قهرمان افسانه‌ای با کوله‌باری از افتخار و تجربه

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

توماس مک اووی در روز 14 نوامبر 1944 در میشیگان به دنیا آمد. او یک نویسنده و پوکرباز حرفه ای آمریکایی است. نام او در تالار افتخارات پوکر ثبت شده است. خیلی ها تام را به خاطر قهرمانی در رویداد اصلی سری های جهانی پوکر در سال 1983 می شناسند.

مک اووی یک حسابدار در میشیگان بود ولی شغلش را کنار گذاشت. او در سال 1978 تصمیم گرفت یک پوکرباز حرفه ای و تمام وقت باشد. او از 5 سالگی با پوکر آشنا شده بود و همیشه از این بازی لذت می برد.

اولین حضور موفق تام در «سری های جهانی پوکر» در سال 1982 رقم خورد. او در بازی هزار دلاری Razz به مقام ششم رسید. سال بعد این بازیکن اولین دستبند قهرمانی اش در سری های جهانی پوکر را به دست آورد. او داناکا اودیای ایرلندی را در هدزآپ نهایی بازی هزار دلاری هولدم محدود شکست داد و قهرمان شد.

مک اووی در سال 1983 در رویداد اصلی رقابت های سری های جهانی پوکر به قهرمانی رسید. بازی هدزآپ او در برابر راد پیت یکی از طولانی ترین نبردهای هدزآپ در تاریخ این رقابت هاست.

در ادامه این بازیکن دو بار دیگر در بازی های سری های جهانی پوکر به قهرمانی رسید و تعداد دستبندهایش را به 4 عدد رساند. او در سال 1986 در رویداد Razz قهرمان شد و در این مسیر آلما مک کللند را شکست داد. تام در سال 1992 و در بازی اوماهای محدود با مغلوب کردن بری جانستون (یکی از قهرمانان مشهور سری های جهانی پوکر) به دستبند قهرمانی رسید. بعد از آن تاریخ او دیگر نتوانست موفقیت چشمگیری در این تورنمنت بزرگ و مهم کسب کند.

در مارس 2006 تام در سومین دوره مسابقات Professional Poker Tour قهرمان شد. در این مسابقات تنها بازیکنان حرفه ای و شناخته شده پوکر در کازینو Bay 101 با هم رقابت می کردند. او در میز نهایی در حضور رقبایی چون توتو لئونیداس و هویت کورکینز برنده شد.

مک اووی همیشه با سیگار مبارزه کرده است. او در سال 1998 اولین تورنمنت پوکر بدون سیگار را برگزار کرد. البته ایده عدم استعمال سیگار در جریان بازی برای خیلی ها جالب نبود ولی استقبال خوبی از این رقابت ها صورت گرفت. تلاش های این شخصیت بزرگ دنیای پوکر نشان داد که می توان مسابقات پوکر را بدون سیگار کشیدن بازیکن ها برگزار کرد.

در سال 2002 مک اووی توانست بکی بینیون بهنن را متقاعد کند استعمال سیگار در جریان بازی های سری های جهانی پوکر را ممنوع کند. گفته می شود بکی بینیون به شرطی این پیشنهاد را قبول کرد که مک اووی هم در مقابل به او تکنیک های پوکر را بیاموزد.

تام در دنیای کتاب و قلم هم یک اسم شناخته شده است. او در نگارش کتاب های متعددی در زمینه پوکر همکاری کرده است. از دیگر پوکربازهایی که در این زمینه با او همکاری کرده اند می توان به تی جی کلوتیه، براد دافرتی، دان واینس، دگ پالوویچ و مکس استم اشاره کرد. در ضمن مک اووی یکی از یادداشت نویس های اصلی مجله CardPlayer است.

مسئولان برگزاری تورنمنت سری های جهانی پوکر تصمیم گرفتند یک رقابت دعوتی با حضور قهرمانان رویداد اصلی این رقابت ها برگزار کنند. بیست قهرمان نامدار این مسابقات دعوت شدند و تام هم یکی از آن ها بود. او در 31 می 2009 موفق شد برنده این رقابت جذاب و بزرگ شود.

تام در این مسیر رابرت وارکونی را شکست داد که در سال 2002 در رویداد اصلی سری های جهانی پوکر قهرمان شده بود. جایزه قهرمان هم یک خودروی اسپورت کلاسیک کوروت مدل 1970 و جام قهرمانی بینیون بود که توسط جک بینیون به یاد بنی بینیون (پدر جک و بنیان گذار سری های جهانی پوکر) به مک اووی تقدیم شد. در کل مجموع پولی که تام از راه شرکت در تورنمنت های پوکر کسب کرده برابر با 3 میلیون و 80 هزار و 572 دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *