ایسای شین برگ

ایسای شین‌ برگ موسس خلاق پوکراستارز

ایسای شین‌ برگ (به انگلیسی: Isai Scheinberg) بابت علاقه شدیدی که به بازی پوکر داشت، توانست یکی از موفق ترین سایت‌های آنلاین پوکر در دنیا را تأسیس کند.

دوران کودکی

سایت پوکر استارز (به انگلیسی: PokerStars) سایتی است که ایسای شین‌ برگ تأسیس کرده است و ایده های خلاقانه و تمایل به ریسک پذیری، یکی از دلایلی است که پوکراستارز را به رهبری در صنعت پوکر در دنیا تبدیل کرده است.

اگرچه این ریسک پذیری با هزینه کردن نیز همراه است. ایسای شین برگ در سال 1946 در اسرائیل به دنیا آمد، درست یکسال پس از تولدش، خانواده اش به شهر کوچکی در لیتوانی نقل مکان کردند. پدرش درآمد کافی برای حمایت از خانواده اش نداشت.

شین برگ بزرگ ترین فرزند خانواده بود. او در نوجوانی به کار کردن مشغول شده بود و پس از مدرسه به صورت پاره وقت مشغول کار کردن بود. او آدم بسیار باهوشی بود و توانست فوق لیسانس ریاضیات را در مسکو اخذ کند.

شین برگ حدود سه سال در وزارت دفاع اسرائیل مشغول به فعالیت بود. دانش ریاضی که شین برگ داشت به او کمک کرد که برای ارتش اسرائیل، سلاح هایی با دقت بالا تولید کند.

ایسای شین برگ و ورود به دنیای پوکر

زمانی که او در ارتش خدمت می‌کرد، نحوه پوکر بازی کردن را یاد گرفت و با سربازان دیگر در هنگام فراغت مشغول پوکر بازی شده بود، او به سرعت به بازیکنی فوق العاده در پوکر تبدیل شد. او استراتژی‌های مخصوص به خودش را داشت و به خاطر رویکرد تهاجمی و ریسک پذیری اش شناخته شده بود.

شین برگ پس از ترک وزارت دفاع اسرائیل، در دفتر IBM در اسرائیل به عنوان برنامه نویس استخدام شد. او در کارش بسیار موفق بود و آن‌ها او را به کانادا اعزام کردند تا آنجا به برنامه نویسان دیگر آموزش دهد. او در همان هفته حضورش درکانادا، با خانمی که لیبی نام داشت در هنگام بازی پوکر آشنا شد.

شین برگ و لیبی پس از یکسال با یکدیگر ازدواج کردند و در ریچموندهیل اونتاریو، خانه ای خریداری کردند. علی رغم اینکه در سال 1973 فرزند آن‌ها مارک به دنیا آمده بود، ایسای همچنان به علاقه اش، یعنی پوکر ادامه داد. او در تورنومنت های محلی پوکر شرکت می‌کرد و به دنبال راهی بود تا مهارت هایش را ارتقا بخشد.

شین برگ سرانجام تصمیم گرفت که مهارت هایش را به عرصه امتحان بگذارد، او در سال 1996 در تورنومنت جهانی پوکر شرکت کرد و به جایگاه بیست و پنجم رسید.

تأسیس پوکراستارز

پس از اینکه او از تورنومنت جهانی پوکر به خانه بازگشت، تصمیم گرفت که روی سایت پوکر خود کار کند و خیلی زود متوجه شد که تنهایی نمی‌تواند در این مسیر موفق شود، او تیمی را برای ادامه کار استخدام کرد.

شین برگ در سال 2000، برنامه PYR را اختراع کرد که در آینده به برنامه ای برای تولید سایت های پوکر تبدیل شد. این شرکت در تورنتو واقع شد. هدف آن‌ها تأسیس یک سایت پوکر با استفاده از تجارب شخصی خود و گرافیک بالا بود.

پوکراستارز
پوکراستارز

سرانجام شین برگ با تلاش‌هایش موفق شد که سایت پوکراستارز را تأسیس کند و پشتیبانی باکیفیت بالای این سایت، خیلی سریع آن‌ها را به سرویسی قابل اعتماد تبدیل کرد. پوکراستارز نسبت به سایت های دیگر، نرخ پاسخگویی بالایی داشت.

در سال 2005 او بخش بلاگ را به سایت خود نیز اضافه کرد که آن‌ها را به نخستین سایت پوکر که چنین امکانی را دارد تبدیل کرد. در اواخر همان سال، سایت پوکراستارز به یک سایت با ارزش میلیارد دلاری در دنیا تبدیل شد.

یکی از مشکلات اساسی برای شین برگ و سایتش، قوانین سختگیرانه آمریکا بود که باعث ضبط شدن دامنه آن‌ها شد. پوکراستار مجبور شد بیشتر از 300 میلیون دلار به وزارت دادگستری آمریکا بپردازد تا دامنه اش را پس بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *