تاریخ:می 17, 2021

کریستی گیزز کیست؟

کریستی گیزز در روز 8 کتبر 1967 به دنیا آمد و یک پوکرباز حرفه ای آمریکایی است. او اهل کالیفرنیاست. گیزز از سال 1986 پوکر بازی می کند. او سال ها یک بازیکن تماما حرفه ای بود و هزینه زندگی اش را از راه شرکت در بازی های بزرگ پوکر تامین می کرد. در آن زمان او ساکن لس آنجلس بود. شش سال طول کشید که او حضور در تورنمنت های پوکر را تجربه کند.

زندگی شخصی کریستی گیزز

کریستی با بیل گیزز که او هم یک پوکرباز حرفه ای است ازدواج کرده بود و این دو نفر در جریان بازی های پوکر با هم آشنا شده بودند. البته ازدواج آن ها زیاد طولانی نشد و خیلی زود به طلاق ختم شد. جالب است بدانید او در شروع راه (21 سالگی) از یک کارت شناسایی جعلی استفاده می کرد و شب ها در کازینوهای لس آنجلس مشغول بازی پوکر بود.

تخصص کریستی در بازی های high-low split و مخلوط مثل H.O.R.S.E و H.O.S.E باعث شد لقب Mixed Games برای این بازیکن انتخاب شود. او در سال 2001 در «سری های جهانی پوکر» شرکت کرد و در بازی S.H.O.E موفق شد به میز نهایی برسد. در مجموع او هشت بار توانست بازی های رقابت های سری های جهانی پوکر را با دریافت جایزه نقدی ترک کند.

دستاوردهای پوکر

مهم ترین دستاورد او در سال 2005 به دست آمد. کریستی در رویداد قهرمانی Full Tilt Poker در لاس وگاس به قهرمانی رسید. این بازی بزرگ به صورت مستقیم از تلویزیون پخش می شد و در میز نهایی بازیکنان بزرگ و مشهوری چون تد فورست، کلونی گاون و دنیل نگرئانو حاضر بودند. گیزز بابت این پیروزی بزرگ 250 هزار دلار جایزه دریافت کرد.

در سال 2003 او در رقابت قهرمانی جهان پوکر آنلاین شرکت کرد. این بازیکن در بازی اوماها high low split برنده شد.

رقابت های پوکر با نام Ultimate Poker Challenge هر هفته در قالب یک برنامه تلویزیونی برگزار می شد. کریستی هم در این تورنمنت حاضر بود و چندبار در فصل اول آن به میز نهایی رسید. در ضمن او در برنامه Poker Royale شبکه GSN هم حضور داشت.

در سال 2007 گیزز در تورنمنت بزرگ Aussie Millions شرکت کرد. او در رویداد اصلی رقابت ها و در بازی اوماهای محدود به میز نهایی رسید. در کل 230 هزار دلار به این بازیکن تعلق گرفت. در آگوست همان سال کریستی در فصل 6 «تور جهانی پوکر» (بخش زنان) به قهرمانی رسید.

در کل مجموع پولی که کریستی از راه شرکت در تورنمنت های پوکر کسب کرده بیش از 1 میلیون و 43 هزار دلار است.

گیزز جزو معدود پوکربازهای زن است که سابقه طولانی و 20 ساله در این بازی دارد. در سال های اخیر او بیشتر در بازار بورس فعال بوده و به یک سرمایه گذار در پروژه های پرسود تبدیل شده است. او عاشق سفر است و بیشتر ماه های سال را در هاوایی سپری می کند. کریستی گاهی در تورنمنت های پوکر شرکت می کند و بیشتر در زمینه پوکر آنلاین فعال است.

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *