لی جونز کیست؟

لی جونز یکی از مدیران باتجربه دنیای پوکر، پوکرباز و یک نویسنده شناخته شده است. خیلی ها او را با کتاب Winning Low-Limit Hold’em می شناسند. جونز در دانشگاه Duke کارولینای شمالی در رشته علوم کامپیوتر تحصیل کرد و در سال 1983 از دانشگاه مریلند در رشته مهندسی الکتریک مدرک فوق لیسانس دریافت کرد.

از سال 2003 تا 2007 لی مدیر وب سایت پوکر آنلاین PokerStars بود. یکی از وظایف او در این سمت، تعیین بازی های پوکر پیشنهادی برای بازیکنان و سازماندهی تورنمنت های پوکر آنلاین بود. در آوریل 2007 او بازنشسته شد و با مسئولان «تور اروپایی پوکر» همکاری کرد. او در رویدادهای مختلف این تورنمنت مشهور پوکر حضور داشت و به پوشش خبری و تولید محتوا پرداخت. لقب جونز «پیامبر دنیای پوکر» است.

نظر لی جونز راجع به پوکر

کار من این است که در مورد پوکر صحبت کنم، این بازی را به دیگران آموزش بدهم، در مورد پوکر بنویسم و همه چیز را در مورد این بازی به مردم منتقل کنم. منظورم از مردم، بازیکنان، تازه واردها، رسانه ها و قانون گذاران دنیای پوکر است.

در آوریل 2008 جونز سراغ یک ماجراجویی جدید رفت. او به همکاری با وب سایت پوکر CardRunners پرداخت. این همکاری در سال 2009 به پایان رسید. در می 2009 لی با Cake Poker Network قرارداد همکاری امضا کرد تا به عنوان مدیر بازی های پوکر در سایت فعالیت کند. ولی این همکاری هم در سال 2010 به پایان رسید و لی گفت با تصمیمات استراتژیک مدیران سایت مخالف بوده است.

در سال 2019 او با همکاری تامی آنجلو مجموعه ویدیوهای آموزشی جالبی در مورد بازی پوکر آماده و منتشر کرد. این مجموعه PokerSimple نام دارد. در ضمن لی یکی از یادداشت نویس های مجله Bluff است.

پروژه جونز در پوکر

جالب است بدانید جونز در سال 2006 یک پروژه جالب در مورد بازی پوکر داشت. جیمز کیتاک که یک استاد دانشگاه در رشته ریاضی بوده و حالا در شرکت گوگل کار می کند در این پروژه با او همکاری کرد. آن ها سیستمی برای بازی هدزآپ طراحی کردند که Sit and Go Endgame System نام دارد.

لی در مورد اهدافش در دنیای پوکر می گوید:

شاید این برای خیلی ها عجیب باشد ولی من هیچ وقت یک بازیکن حرفه ای پوکر نبودم. رابطه من با این بازی بیشتر یک تفریح است ولی درک می کنم که پوکر برای خیلی از مردم یک منبع درآمد است. واقعا خوشحال می شوم که افراد مختلف در این بازی حرفه ای می شوند و منبع درآمدی جدید به دست می آورند. البته به نظرم رسالت افرادی مثل من این است که این دایره را روز به روز بزرگتر کنیم و افراد بیشتری را وارد بازی کنیم. مهم نیست این افراد جدید تا چه سطحی پیشرفت می کنند. گسترش این جامعه هدف ماست.

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *