نیما زمانی (نیما نیموش) کیست؟

بیوگرافی نیما زمانی؛ نیما نیموش و دیس تراک هایش.

نیما نیموش زمانی در روز 17 فروردین سال 1366 در اوبرهاوزن آلمان به دنیا آمد و تا 17 سالگی ساکن این کشور بود. او در ادامه به ایران آمد و ساکن تهران شد. نیما نیموش یک خواننده سبک رپ فارسی، R&B و رگتون (Reggea Tone) است.

زندگی شخصی نیما نیموش

خانواده این خواننده رپ هنوز هم در آلمان زندگی می کنند. البته او پدرش را از دست داده است. نیما مدرک دیپلم دارد و هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.

دنیای رپ فارسی

نیما بدون سروصدا وارد موسیقی رپ شد و کم کم به یک چهره شناخته شده تبدیل شد. از آثار برجسته اش می توان به همکاری با بهرام، دیس گروه زدبازی، دیس علی بابا، «لافچری»، «اتومبیل زمان»، «سرطان فکر» و «مارو نخندون» اشاره کرد. او با گروه های دیوار، تنبیه10، جادو آهنگ و بومزن همکاری کرده است.

نیموش اولین خواننده ایرانی بود که همراه با بهرام در آهنگ «پایه کار»، سبک رگتون را وارد موسیقی ایران کرد. در واقع او از سال 1385 فعالیت در موسیقی را شروع کرده بود ولی می توان تاریخ رسمی شروع کار نیما را سال 1386 دانست که همراه با انتشار تراک «پایه کار» بود.

او با آهنگ «بچه بازی» معروف شد. آهنگسازی این تراک توجه خیلی ها را به خود جلب کرد و از همان ابتدا مشخص بود نیموش آهنگساز خوبی در این سبک خواهد بود. او با چهره های شناخته شده ای چون علی اوج، حصین، حسام استپس و تی دی همکاری کرد.

آثار هنری نیما نیموش

لافچری – اتومبیل زمان – سرطان فکر – زمستون – مارو نخندون – پایه کار – پرواز کن – دلخوری پیش نیاد – بچه بازی – زندگی – قلاده گردن – من حالم خیلی خوبه – مثبت یا منفیچکنویس – ناک آوت – هنیبال – برنگرد –  قضیه چیهنقل – رپ لعنتی – کاش میشد – راز – خونه به دوش – نقطه کور – به من چه – نسل خاک – انقلاب من – شاه کلید – خدا کجایی – وروجک – خیابون – راه درازه – هدشوت – رپو مسخره نکن – صدای شب – یه جور دیگهخودتی دوبارهدلقک – عیبی نداره – تیز – نخواستی برسی – فونیکس – درگیری

اتفاقات حاشیه ای نیما نیموش

درگیری نیموش با حصین از جایی شروع شد که حصین یک ویدیوی فری استایل از آلبوم «یاد» را منتشر کرد. نیموش واکنش نشان داد و محمد صباغی، مدیر برنامه های حصین به او جواب داد. این درگیری و مقابله بین نیموش، حصین و مدیربرنامه هایش ادامه پیدا کرد.

استوری های نیموش

واکنش مدیر برنامه های حصین

گفته می شود این درگیری از جایی شروع شد که نیموش در یکی از استوری هایش ادعا کرده بود جایی مشغول بیت باکس کردن بوده و حسین رحمتی (حسین ابلیس یا حصین) از ریتم افتاده است. حصین در این باره در یک ویدیو اظهار داشت:

تو کلا تو عمرت 5 دقیقه منو دیدی بچه جون. بعد تو همین 5 دقیقه بیت باکس زدی و من از ریتم افتادم؟ انقدر دروغ نباف راه گنده شدن این نیست. چارتا کار مشتی بده شما هم دیده میشی. در ضمن ما رفاقتی هم با هم نداشتیم که تعیین تکلیف می کنی و میگی واسه رفقا بد میشه. اون موقعی که ما رپ می خوندیم تو هنوز هوس بودی تو ذهن بابات. حواست به خودت باشه.

واکنش حصین به ادعاهای نیموش

دیس کردن حصین توسط نیموش

مصاحبه نیموش با رادیو عربده


نیموش در مصاحبه با برنامه رادیو عربده در مورد یکی از دیس تراک هایش گفت:

این تراک برای یک نفر خاص نیست. رک و پوست کنده باید بگویم رپ فارسی توسط این افراد از چشم می افتد. من قصد بی احترامی نداشتم ولی مجبور بودم حرف بزنم چون دلایل خاصی داشتم. این تعداد افرادی که آن طرف آب هستند و به خیال خودشان خیلی زرنگ هستند و در پر قو خوابیده اند، به نظر من تظاهر می کنند.

با این همه ادعا به جای اینکه پرچم رپ فارسی را بالا ببرند، موقعیتش را از بین می برند. آن ها خیلی مرموزانه از شهرت شان سوءاستفاده می کنند و انگار دیگر توانایی ارائه چیز جدیدی ندارند. و شما آقای پیشکسوت که در ایران ادعای اتحاد می کنی و فقط به فکر منافع خودت هستی؛ می گویی آن طرف آب پولت را دزدیده اند. باید بگویم چیزی که عوض دارد گله ندارد! خود شما مخرب هستی و دورو.

مصاحبه نیموش با هفته نامه رپ حاشیه

نیموش در مصاحبه با هفته نامه رپ حاشیه در مورد دلیل از هم پاشیدن گروه های رپ و از بین رفتن لیبل ها گفت:

بیشتر به خاطر تکبر و انحصارطلبی است. همه می خواهند پادشاه باشند. هیچکس به وزیر بودن راضی نیست. این غرور کاذب مخرب است. این منحل شدن گروه ها به خاطر این است که مدیریت ضعیفی دارند یا بیشتر تقلید می کنند نه نوآوری. تنها تشکل هایی که به نظر من مستقل و فارسی بودند، ملتفت و صامت بودند که آن ها هم دیگر کمتر فعالیت می کنند. سروش هیچکس همیشه سعی کرده رپ فارسی را قشنگ نشان بدهد و رپ فارسی را جلو ببرد.

شبکه های اجتماعی

  اکانت اینستاگرام نیما نیموش  nimanimosh
  کانال تلگرام نیما نیموش    nimanimosh
معرفی سایت شرط بندی فیت بت، حامی نیما نیموش، امیر خلوت و پوتکfeatbet

اکانت رسمی نیما نیموش در اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *