میلیاردرهای بیت کوین

بزرگترین دارندگان بیت کوین در دنیا

بیت کوین مهمترین ارز دیجیتال دنیاست که حجم کل بازار آن حدود 180 میلیارد دلار است (با فرض قیمت بیت کوین حدود 10 هزار دلار) که برای برخی از ثروتمندان به عنوان یک پس انداز پر ریسک به حساب می آید. اهمیت بیت کوین از این جهت است که اولاً مجموعاً با ارزش ترین حجم بازار (لیست ارزشمندترین ارزهای دیجیتال دنیا) مربوط به یک ارز دیجیتال را دارد و ثانیاً بیشترین حجم معامله مربوط به ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص می دهد. از زمان ابداع بیت کوین در دنیا و معامله آن در سال 2009 تا به امروز رشد عجیب قیمت بیت کوین باعث شده است که منشا کسب درآمد و سرمایه ی عجیب و بسیار زیادی برای افراد متنوعی باشد.

البته در آن زمان (سال 2009) کسی نمی دانست که ممکن است این ارز دیجیتال تا این حد در دنیا ارزشمند شود. در ادامه با برخی از افرادی که شاید اولین ورود کنندگان به خرید بیت کوین و دارندگان بزرگ بیت کوین به شمار می روند آشنا می شویم.

بری سیلبرت

بری سیلبرت
بری سیلبرت

بری سیلبرت بنیانگذار و مدیرعامل گروه ارز دیجیتال (Digital Currency Group) است. ماموریت این شرکت تسهیل و تسریع توسعه سیستم های مالی در سطح دنیا با استفاده از ارزهای دیجیتال و تکنولوژی های بلاکچین است. در یکی از آخرین اتفاقات مربوط این گروه وب سایت CoinDesk را خریداری کرده است که پیشرو در انتشار آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به بیت کوین است. از طرفی CoinDesk برگزار کننده کنفرانس سالانه بیت کوین نیز هست. این گروه در بیش از 100 شرکت مربوط به حوزه بیت کوین و بلاکچین سرمایه گذاری کرده است و از این حیث در حوزه سرمایه گذاری های این صنعت پیشرو است. به بری سیلبرت از این نظر لقب «پادشاه کریپتو» یا «پادشاه رمز(ارز)» را داده اند.

بلایت مسترز

بلایت مسترز
بلایت مسترز

بلایت مسترز مدیر قبلی شرکت جی پی مورگان چیس (با نماد بورسی JPM) است. در حال حاضر او مدیرعامل هلدینگ دارایی های دیجیتال (DAH) است. این شرکت ابزارهای مربوط به پردازش مبتنی بر رمزنگاری را تولید می کند. هدف از تولید این ابزارهای افزایش امنیت، کارایی و سرعت تکمیل تراکنش هاست. در می سال 2018 این شرکت وارد یک همکاری (که گفته می شود سودده است) با گوگل کلاود شد که به برنامه نویس ها این امکان را می دهد تا ابزارهای این شرکت استفاده کنند و مجبور نباشند برخی از ابزارها را از ابتدا توسعه بدهند.

تلاش شرکت DAH این است که تکنولوژی های بلاکچین را به یکی از امور جاری وال استریت تبدیل کند! این شرکت بیش از 150 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است و جالب است که بدانید اولین مشتری شان نیز JP Morgan Chase بوده است. جی پی مورگان در این همکاری به دنبال این بوده است که سرعت تسویه تراکنش های خود را با استفاده از تکنولوژی های بلاکچین مورد آزمایش قرار دهد. بسیاری از سرمایه گذاران معتقد هستند که بلایت مسترز مشروعیت زیادی به بیت کوین با حضور خود در DAH بخشید و این به خاطر سوابق او و حضورش در شرکتی چون جی پی مورگان (تبدیل شدن به مدیر این شرکت در 28 سالگی) و حضورش در وال استریت بوده است.

دن مورهد

دن مورهد
دن مورهد

دن مورهد بنیانگذار شرکت پانترا است که اولین شرکت سرمایه گذاری در حوزه رمز ارز هاست. در سال 2013 شرکت پانترا اولین صندوق سرمایه گذاری رمز ارزهای خود را راه اندازی کرد و در انتهای سال 2018 به یکی از بزرگترین موسسات دارنده رمز ارزها در دنیا تبدیل شد. این صندوق از زمان تاسیس خود بیش از 24 هزار درصد سود به اعضای صندوق خود برگردانده است. گستره متنوعی از شرکت ها موضوع سرمایه گذاری پانترا بوده اند، از پولی چین کپیتال گرفته تا بیت استمپ و اوگر.

مورهد که قبلاً یکی از معامله کنندگان گلدمن ساکس (Goldman Sachs) بوده است، قبلاً سرپرست معاملات مقیاس بزرگ و مدیر مالی شرکت مدیریت تایگر نیز بوده است.

تایلر و کامرون وینکلواس

دوقلوهای وینکلواس، تایلر و کامرون
دوقلوهای وینکلواس، تایلر وینکلواس و کامرون وینکلواس

تایلر و کامرون، دوقلوهایی که چند میلیون دلاری که از تسویه پرونده قضایی خود با فیس بوک را به دست آورده بودند قمار کردند و وارد صنعت رمزارزها کردند و به این ترتیب به اولین کسانی تبدیل شدند که از رشد قیمت بیت کوین در سال 2017 میلیاردر شدند.

این دو ادعا می کنند که بیش از 1 درصد گردش مالی مربوط به بیت کوین در دنیا را در اختیار دارند و از سیستم پیچیده ای برای ذخیره کلید خصوصی خود دارایی های خود استفاده می کنند. این دوقلو در حال تلاش برای ساختن اکوسیستمی هستند که در آن سرمایه گذاران شرکتی را برای معاملات رمزارزها جذب کنند. به همین منظور یک پلت فرم معاملات ارز دیجیتال به نام جمینای (Gemini) راه اندازی کرده اند.

مایکل نووگراتز

مایکل نووگراتز، میلیاردر بیت کوینی
مایکل نووگراتز، میلیاردر بیت کوینی

گفته می شود میلیاردر شناخته شده، مایکل نووگراتز بیش از 30 درصد از سرمایه خود را در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده است. او در سال 2015 اعلام کرد که صندوقی 500 میلیون دلاری برای ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است که متشکل از 150 میلیون دلار از سرمایه شخصی اوست. وی جزو کسانی در دنیا به شمار می رود که پیش بینی های خود از بیت کوین را اعلام می کنند. برای مثال در یکی از آخرین پیش بینی ها وی اعلام کرده بود که بیت کوین از مرز 40 هزار دلار در سال 2018 عبور خواهد کرد (که البته این اتفاق روی نداد).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *