ارزشمندترین ارزهای دیجیتال

با ارزش ترین ارزهای دیجیتال +جدول

ارزهای دیجیتال یا رمزارزها در طی یک دهه اخیر از محبوبیت زیادی بین کاربران اینترنتی برخوردار شده اند. ویژگی های مهم و مثبت این ارزها باعث شده است تا اقبال به آنها و استفاده از آنها به اشکال مختلف طی یک دهه اخیر افزایش یابد.

در این میان ارزش ارزهای دیجیتال را می توان با شاخص های متنوعی مورد سنجش قرار داد. اما شاید مهمترین شاخص مورد توجه همگان، اندازه بازار (Market Cap) این ارزها است. 20 رمزارز اول دنیا مجموعاً 160 میلیارد دلار ارزش دارند (10 فروردین 1398). البته این عدد با توجه به نوسان نسبتاً بالای ارزهای دیجیتال با توجه به وضعیت امروز دنیا این عدد است. از سوی دیگر، کلیه ارزهای دیجیتال دیگر دنیا روی هم رفته به اندازه نصف بیت کوین نیز ارزش بازار ندارند.

در ادامه در جدول زیر 20 ارز دیجیتال با ارزش دنیا از حیث ارزش بازار آنها را در جدول آورده ایم. بیت کوین به عنوان با ارزش ترین ارز دیجیتال دنیا، با 18.3 میلیون واحد ارز استخراج شده، بیش از 112 میلیارد دلار ارزش بازار دارد. این در حالی است که این ارزش به ازای هر واحد بیت کوین 6138 دلار محاسبه شده است.

اتریوم با 14.2 میلیارد دلار، ریپل (XRP) با 7.5 میلیارد دلار، تتر با 4.6 میلیارد دلار، بیت کوین کش با 3.8 میلیارد دلار، بیت کوین SV با 2.8 میلیارد دلار، لایت کوین با 2.4 میلیارد دلار، ایاس EOS با 2 میلیارد دلار، بایننس کوین با 1.8 میلیارد دلار و تزوس (XTZ) با 1 میلیارد دلار، 10 ارز دیجیتال با ارزش در دنیا هستند.

لیست با ارزش ترین ارزهای دیجیتال دنیا، بیت کوین در صدر، اتریوم و ریپل دنبال کننده!
لیست با ارزش ترین ارزهای دیجیتال دنیا، بیت کوین در صدر، اتریوم و ریپل دنبال کننده!

رمزارزهای UNUS SED LEO، استلار (XLM)، مونرو (XMR)، کاردانو (ADA)، ترون (TRON)، چین لینک (LINK)، هوبی توکن (HT)، یو اس دی کوین USD Coin، کریپتو دات کام کوین (CRO) و دش (DASH) نیز با ارزش بازاری بین 596 میلیون تا 1 میلیارد دلار ارزهای ارزشمند 11 تا 20 دنیا هستند.

لیست 10 ارز دیجیتال دنبال کننده حائز رتبه های 11 تا 20 دنیا
لیست 10 ارز دیجیتال دنبال کننده حائز رتبه های 11 تا 20 دنیا
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *