ویروس کرونا

تاثیر ویروس کرونا بر نمودار رشد استخراج بیت کوین

کروناویروس‌ها (انگلیسی:Coronaviruses) خانواده بزرگی از ویروس‌های سرماخوردگی هستند که این روزها در شهر ووهان چین، همه گیر شده و به تهدید بزرگی برای دنیا تبدیل شده است.

اما ویروس کرونا علاوه بر اینکه تهدیدی برای جان انسان ها بوده است، بر روی روند رشد بیت کوین اثر گذار بوده است. کارخانه های بزرگ استخراج بیت کوین در چین، پیش بینی می‌کنند این بیماری بر روی قدرت ماین کردن آن اثر بگذارد.

کوین شائو، مدیر یکی از مراکز اصلی استخراج بیت کوین می‌گوید، احتمالا استخراج کنندگان فعلی نتوانند قدرت محاسباتی فعلی را در همین سطح نگه دارند، چراکه کمبود دستگاه‌ها مسئله ای اساسی است.

درد این لحظه، تقریباً تمام استخراج کنندگان بیت کوین در چین، Bitmain, Canaan, MicroBT and InnoSilicon، در تولید و تحویل محصولات خود، تدخیر داشته اند. Bitmain و Canaan که دو غول بزرگ عرصه استخراج بیت کوین در دنیا هستند، اعلام کرده اند که سفارشات و سرویس دهی را تا 10 فوریه به تأخیر خواهند انداخت.

در همین حال، بیشترین تأثیر ویروس کرونا بر روی InnoSilicon بوده است که مقر آن در شهر ووهان که در حال حاضر قرنطینه شده است، قرار دارد.

بر اساس گزارش سایت BTC.com، سختی استخراج بیت کوین – واحد اندازه گیری برای اینکه متوجه شویم استخراج یک بیت کوین در شبکه تا چه انداه سخت بوده – در دوم و پانزدهم ژانویه به ترتیب 6.57 و 7.08 درصد رشد داشته است. اما این نرخ صعودی در 28 ژانویه، 4.67 درصد افتت داشته است و پیش بینی می‌شود سه درصد دیگر نیز سقوط داشته باشد.

این نگرانی وجود دارد که با طولانی شدن بازه فعالیت این ویروس و تدابیر شدید پیرامون این موضوع، ضربه جدی به اقتصاد بیت کوین وارد آورد.

One Ping
  1. Pingback: تعطیلی دو هفته ای کازینوهای ماکائو به دنبال شیوع ویروس کرونا – بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *