دوج کوین

دوج کوین (Dogecoin) چیست؟

دوج کوین (انگلیسی:Dogecoin) یک ارز رمزی است که در سال 2013 به دنیا معرفی شد. برخلاف سایر رمزارزها، دوج کوین خیلی سریع تر تولید می‌شود و در اواسط سال 2015، حدود 100 میلیارد دوج کوین تولید شده است.

یکی از ویژگی‌هایی که دوج کوین‌‌ها دارند نامحدود بودن تولید آن‌ها است و برخلاف بیت کوین تعداد تولیدی آن‌ها محدود نخواهد بود. دوج کوین هم مانند بیت کوین مبتنی بر بلاک چین‌ها هستند و قابل استخراج می‌باشند.

سرمایه گذاری در دوج کوین

تعداد زیاد تولیدی دوج کوین ها باعث شده تا سود آن‌ها کمتر شود و به نحوی سرمایه گذاری روی آن‌ها کمتر باشد، البته این نمی‌تواند صرفاً به معنای آن باشد که دوج کوین اصلا سود ندارد.

ارزش دوج کوین در لحظه نگارش این مطلب (21 دی ماه 98 – 11 ژانویه 2020) قیمت : 31 تومان (0.0023001542107 دلار) است. بسیاری اعتقاد دارند که دوج کوین نمی‌تواند روشی برای سرمایه گذاری بلند مدت باشد، در واقع بیشتر دوج کوین را روشی برای پرداخت‌هایی با هزینه کارمزد پایین می‌دانند.

دوج کوین بر خلاف سایر رمزارزها هزینه پایینی دارد و همین مسئله باعث شده تا قشر بزرگی از جامعه بتوانند از آن استفاده کنند.

نمودار ارزش دوج کوین از سال 2014 تا کنون

نمودار قیمت دوج کوین
نمودار قیمت دوج کوین

نمودار قیمت دوج کوین نشان می‌دهد که در ژانویه 2018، ارزش دوج کوین در بالاترین حد خود قرار گرفته است.

صرافی‌های دوج کوین

برای تهیه دوج کوین می‌توانید از صرافی‌های ایرانی هم استفاده کنید. ایران دوج یکی از سایت‌هایی است که می‌توانید برای تهیه دوج کوین از آن استفاده کنید.

One Ping
  1. Pingback: نگاهی به ایران دوج؛ بانک‌ سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال – بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *