Gears Tactics بازی

بررسی بازی Gears Tactics (دانلود بازی)

مشخصات کلی

پلتفرمXbox One, Microsoft Windows
توسعه دهندهSplash Damage,The Coalition
ناشرXbox Game Studios
ژانر:استراتژیک
تاریخ انتشارApril 28, 2020
دانلود بازیدانلود بازی Gears Tactics

معرفی بازی

شما در مجموعه بازی های Gears of War نیاز به نقشه ای تاکتیکی دارید. درکِ میدان نبرد برای پیدا کردن یک پوششِ خوب و پیدا کردن مسیرِ ایده ال برای رسیدن به هدف درست به اندازه داشتن یک اسلحه خوب ضروری و حیاتی است. با این حال، هنوز هم تبدیل مجموعه بازی های سوم شخص به یک بازی استراتژیک و نقش آفرینی جای تعجب دارد. این عنوان استراتژیک توانسته به خوبی از عهده یدک کشیدن نامِ بزرگ Gears برآید و هیجان یک بازی شوترِ سوم شخص را به خوبی به یک بازی استراتژیک منتقل کند و هنوز حس و حالِ خونین نسخه های قبلی را با خود با همراه دارد.

Gears Tactics گیم پلی
Gears Tactics گیم پلی

شما در این نسخه کنترلِ گیب دیاز، پدرِ کیت دیاز (نقشِ اصلی آخرین نسخه از Gears of War) را بر عهده دارید. در واقع داستان این بازی، پیش درآمدی برای اولین نسخه از Gears of War است. باید گفت داستان بازی که همچنان پیچیدگی های مجموعه Gears of War را به همراه دارد، شما را شگفت زده خواهد کرد.

اگر از طرفداران قدیمی سری Gears of War باشید، شباهت های زیادی را در این نسخه حس خواهید کرد. تقریبا هر مکانیزم و سیستمی که پایه های مجموعه را تشکیل می دهند در این نسخه هم حضور دارند و به طرزِ خوبی هم برای یک بازی استراتژیک مناسب سازی شده اند. اعدام دشمنان بسیار مهم است، چرا که جوایزِ اضافی را نصیبِ جوخه شما خواهد کرد. به همین ترتیب تقریبا همه دشمنان مجموعه نیز در این بازی وجود دارند که به خوبی با این سبک وفق داده شده اند.

با این حال چند مورد از مکانیرم های شبیه به مجموعه اصلی با ایده یک بازی استراتژیک همخوانی ندارند و احساس می کنید که بودن آن ها غیر ضروری است. به عنوان مثال شما می توانید بیش از بیست جوخه ایجاد کنید، اما بیشترِ ماموریت ها نیاز به حضورِ شخصیت های اصلی بازی و تعداد اندکی از جوخه ها دارد، بنابراین به ندرت از جایگزین های آن ها استفاده می کنید و عملا باقی آن ها بی استفاده هستند.

گرچه اوضاع هرگز به نفع شما نمی شود، تقریباً همیشه راه حلی برای تهدیدی که با آن روبرو هستید وجود دارد. چه در حالت پدآفندی هستید و از سنگر ها با دشمن مقابله می کنید، چه در حالت آفندی باشید و به پاکسازی میدان دست بزنید، همیشه باید از استراتژی ها واکنشی داشته باشید و جوخه خود را با کارآمدترین و پایدارترین روشِ ممکن به حرکت دربیاورید. هر شخصیت می تواند “کنشی” داشته باشد- حرکت کردن، شلیک کردن یا استفاده از توانایی خاص- سه بار در هر نوبت. از این گذشته، تجهیزاتِ تخصصی غالبا فرصت های زیادی را برای کسب سلامتی یا حرکت های اضافی به شما می دهند. حتی وقتی حس می کنید در گوشه ای گیر افتاده اید، همیشه حرکتی وجود دارد که فرصتی کوچک به شما می دهد تا بازی را به نفع خودتان برگردانید و ماموریت را با موفقیت به پایان برسانید.

زیبایی Gears Tactics در این است که این مانورها کاملاً به چگونگی توسعه شخصیتها توسط شما وابسته هستند. با کسب تجربه و سطح های بالاتر، می توانید مهارت ها و توانایی های آنها را در یک درخت مهارت توسعه و گسترش دهید. هر شاخه از درخت، توانایی های مختلفی را به کاراکتر می دهد و جوایز بی نظیری را به مهارت های منحصر به فرد او می دهد، که شما را به استفاده از این مهارت های خاص تشویق می کند. شخصی سازی هر شخصیت، هم از طریق افزایش سطح و هم مسلح کردن به به اسلحه و زره قوی تر، نه تنها آنها را قدرتمند تر می کند، بلکه می توان از آنها در مقاصد خاص استفاده کرد. ایجاد تیمی که یکدیگر را تکمیل می کنند و چگونگی برخورد شما با موقعیت ها از نظر تاکتیکی، نه تنها به شما حس “پیشرفتت” می دهد، بلکه حس رشد هم می دهد. به مرورِ زمان حس می کنید فرمانده ای در محیط جنگی هستید.

در عین حال اگرچه، این ویژگی ها احساس تکراری بودن را به شما منتقل می کند. اگرچه بخش داستانی بازی در بیش از 35 ساعت به پایان می رسد، فقط تعداد انگشت شماری ماموریت های جذاب و هیجان انگیز برای انجام دادن وجود دارد. در حالی که بسیاری از اتفاقات بازی در چند بار اولیه جذاب، چالش برانگیز و هیجان انگیز هستند، با پیشرفت بازی و تکرار پیاپی، مزه و هیجان خود را از دست می دهند. با گذشت زمان، بازی اهداف و شخصی سازی بیشتری را برای حفظِ جذابیت آن قرار می دهد، این متغیر ها و مقداری پیچیدگی در دسته بندی دشمنان، برای ایجاد حس تازگی در هر ماموریت کافی است. با این حال، جایگزینی برای اهداف واقعی و تنوع سطح در بلند مدت وجود ندارد.

تنها ماموریت های مهیج بازی سه گانه مبارزه با بزرگ ترین و بد ترین دشمنان مجموعه Gears است. این مبارزات طاقت فرسا هستند و نیاز به استقامت طولانی دارند. علاوه بر رئیس های قدرتمند که شما را مجبور می کنند از سنگرتان خارج شوید، باید با موج هایی از سربازان رئیس ها نیز بجنگید که مدیریت آن ها اصلا آسان نیست. به سادگی متوجه می شوید که این مبارزات نقاطِ عطف Gears Tactics هستند: در هر نوبت باید واکنشی جدید با اتفاقات داشته باشد. با هر تصمیم شما ممکن است پایان بندی بازی تغییر کند. باید در حالی که به حرکات خود دقت کنید، حرکات دشمن را نیز تحت نظر بگیرید و برای آنها برنامه ریزی کنید. این موارد نکاتِ خیلی خوب بازی است.

در حالی که بخش داستانی بازی به مرور تکراری و شاید خسته کنند شود، یورش برای کسب پیروزی از طریق جمع و جور کردن شکست های کوچک، هیجان و لذت زیادی را با خود به همراه دارد. مکانیزم های گیم پلی بسیار جذابی دارد و هر نقشه و استراتژی موفق، هرچند کوچک و جزئی حس غرور را به شما منتقل می کند. جزئیات گرافیکی این نسخه نیز مانند عناوین سوم شخص آن عالی و چشم نواز است. هم چنین در دسترس بودن بازی در سرویس game pass با هزینه خیلی کم تر از قیمت واقعی آن، می تواند بسیاری از علاقه مندان به سبک استراتژیک را به خود جذب کند.

نکات مثبت

  • پیاده سازی عالی مکانیزم ها و تاکتیک های بازی مجموعه سوم شخص در یک بازی استراتژیک
  • شخصی سازی گسترده شخصیت ها و تجهیزات
  • گرافیک بسیار چشم نواز
  • داستانی جذاب و بسیار درگیر کننده

نکات منفی

  • تکراری شدن بازی به مرورِ زمان
  • مشکلاتی در زاویه دوربین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *