بازی موتوجی پی 20

بررسی بازی MotoGP 20 (دانلود بازی)

مشخصات کلی

پلتفرمXbox One, PlayStation 4, Microsoft Windows, Switch
توسعه دهندهMilestone
ناشرMilestone
ژانر:Racing
تاریخ انتشارApril 23, 2020
دانلود بازیدانلود بازی موتو جی پی 20

معرفی بازی

در طول سالیان گذشته، مجموعه بازی های فرومول 1 نشان دادند بازی های مسابقه ای که در دنیای واقعی هم وجود دارند چگونه باید ساخته شوند، پس جای تعجبی نیست که سازندگان سریِ MotoGP هم از همین رویه پیروی کنند. البته گیم پلی بازی های موتو سواری تفاوت آنچنانی با هم ندارند، اما بخش تک نفره و سیستم on-track که در MotoGP وجود دارند، مشخصا از نشان از دنبال کردن راه بازی های رسمی فرمولِ 1 است.

محیط اصلیِ مربوط به بخش داستانی بهبود هایی داشته است. بخش های تمرینی فرصت بهبود عملکرد را به شما می دهند، می توانید قبل از هر مسابقه چند دورِ تمرینی با موتور خود داشته باشید تا با مسیر مسابقه آشنایی پیدا کنید، و بسته به عملکرد شما، امتیاز هایی هم به شما داده می شود همانند سری F1 می توانید با استفاده از این امتیاز ها، موتور خود را در طول مسابقات ارتقا دهید.

بازی موتوجی پی 20
بازی موتوجی پی 20

هم چنین بخش تمرینی این امکان را به شما می دهد تا تنظیمات مناسبِ موتور خود را پیدا کنید. این بخش برای کسانی علاقه زیادی موتور سواری دارند اما آشنایی زیادی با بخشِ فنی موتور ها ندارند بسیار خوب است. مهندسِ تیم از شما می خواهد مشکلاتِ خود را بیان کنید و شما می توانید برای این منظور، از یک لیست که در اختیار شما قرار می گیرد استفاده کنید. سیستمِ کاملی نیست، اما بسیار کمک حالِ بازیکن است.

با این حال در طول بخش داستانی باز هم به کمک نیاز خواهید داشت. جلسات با مهندسان تیم تا نحوه بستن قرارداد ها، اما بازی کمک چندانی به شما نمی کند. البته اگر خوب همه چیز را بررسی کنید به مشکل آنچنانی بر نمی خورید اما اگر برای اولین بار این بازی را تجربه می کنید، باید وقت زیادی برای این مسائل بگذارید. به نظرم چند راهنمایی کوچک و مقداری اطلاعات، می توانست خیلی کمک حالِ بازیکنان باشد.

اما تقریبا بیشترین زمان خود را در پیست مسابقه است که سپری می کنید و خوشحال می شوید که بدانید، MotoGP 20 بهترین هندلینگ در میان بازی های موتور سواری را ارائه می کند. چه بازیکن حرفه ای باشید که از مدلِ pro استفاده می کند، چه بازیکن تازه کار که از مدل normal استفاده می کند، حس نرم و دقیقی را به شما منتقل می کند. در نهایت با جابجایی وزنِ خود قبل از پیچ ها، وارد شدن به پیچ ها برای سبقت گرفتن-البته که همیشه موفقیت آمیز نیست- خو پیدا می کنید و از آن لذت می برید. البته همیشه موفق نیستید و بعضی وقت ها باید طعم شکست را نیز بچشید که نشان از گیم پلی طبیعی بازی است.

مدیریت لاستیک و سوخت شما برای به دست آوردن همه موقعیت های مهم و برنده شدن بسیار مهم است، بنابراین اطمینان از ترمز کردن در زمان مناسب و عبورِ آرام از پیچ ها ضروری است. این امر در زمان گاز دادن در مسیر های مستقیم نیز مهم است، به یاد داشته باشید که نباید استفاده از قدرت بیش از حد باعث فرسایش سریع تر لاستیک می شود. دقت سیستم فرسایش لاستیک ها در این نسخه بسیار بالا است در حدی که این فرسایش شامل سمت چپ و راست و وسطِ لاستیک می شود. فرسایش لاستیک عقب مهم تر است، چرا که با صاف شدنِ آن، احتمال لیز خوردن شما بسیار بالا می رود. کمی طول می کشد تا به این سیستم فرسایش عادت کنید.

اینجا است که عملکرد “عقب رفتن” وارد بازی می شود. با آن می توانید اشتباهات خود را تصحیح کنید و فرصتی دوباره در پیچ ها به دست بیاورید. البته این قابلیت انتخابی است و اگر از آن دسته بازیکنان هستید که می خواهید واقعی ترین تجربه ممکن را داشته باشید می توانید آن را غیر فعال کنید، اما آماده زمین خوردن یا از دست دادنِ مقامِ خود در پیچ های تند و تیز بازی باشید.

برای جلوگیری از تصادفات، دیگر نیازی به آن خطوطِ مبهم که کل مسیر را پوشش می دادند ندارید. در عوض، MotoGP 20 از نشانگر های آبی رنگ استفاده کرده که نقاط سخت مسیر را مشخص می کنند و از نشانگر های قرمز رنگ برای راهنمای فاصله ترمز گرفتن استفاده کرده است. من معمولا از خطوط مسابقه استفاده نمی کنم، اما این علائم بسیار مفید هستند که من را وادار به استفاده کردند و استفاده از آن را شما نیز توصیه می کنم. البته اگر باز هم به واقعی تر شدن تجربه خود از بازی علاقه دارید، می توانید این راهنمایی را نیز خاموش کنید.

موتور های تاریخی امسال با چالش های تاریخی بهبود یافته و تجربه ای شبیه به آرکید (arcade) به این عنوان بازگشته اند. با موتور های و موتور سواران کلاسیک، این چالش های تصادفی کوتاه تر شده اند و کاملا بر روی مسابقات کوتاه و سرگرم کننده تمرکز کرده اند. البته آن ها به راحتی در دسترس نیستند، حتی با وجود مسابقات “آسان” باید با هوش مصنوعی که درجه سختی زیادی دارد رقابت کنید و برای به دست آوردن امتیازات خود را به آب و آتش بزنید. این امتیازات به شما این امکان را می دهند که موتور ها و موتور سوار های بیشتر را آزاد کنید، هرچه درجه سختی بیشتر باشد، امتیازات بیشتری نصیب شما می شود.

 MotoGP 20 به راحتی بهترین تجربه در میان بازی های مسابقه ای موتوری است. با حالت ها و تنظیمات متناسب به همه بازیکن ها، و بخش داستانی که به شما اجازه می دهد از پایین ترین رده یعنی moto 3 شروع به کار کنید یا به یکباره از MotoGP 20 شروع کنید و با غول های آن رقابت کنید، با هدف نهاییِ قهرمانی در MotoGP 20. با هر روش انتخابی برای بازی، با هندلینگ بسیار روانی رو به رو می شوید، و هوش مصنوعی بازی که هنگامی که برای کسب سکو می جنگید چالشی فوق العاده (البته گاهی بسیار سخت) را به شما ارائه می دهد. چه طرفدار motoGP باشید چه دوستدارِ معمولی بازی های موتوری، MotoGP 20 یکی از رقبای سرسختِ سری F1 ساخته کد مسترز است و بی شک یکی از بهترین عناوین بازی های مسابقه ای چه ماشینی و چه موتوری است.

نکات مثبت

  • بهترین هندلینگ در مجموعه بازی ها
  • بخش تمرینی مانند مجموعه F1
  • طراحی زیبا و چشم نواز

نکات منفی

  • هوش مصنوعی چالش برانگیز
  • وجود راهنمایی کم در بخش داستانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *