تاریخ:آگوست 19, 2022
بازی snowrunner

بررسی بازی SnowRunner (دانلود بازی)

مشخصات کلی

پلتفرمXbox One, PlayStation 4, Microsoft Windows
توسعه دهندهSaber Interactive
ناشرFocus Home Interactive
ژانر:شبیه سازی رانندگی
تاریخ انتشارApril 28, 2020
دانلود بازیدانلود بازی اسنورانر

معرفی بازی

MudRunner در ژانر رانندگی، بازی متفاوتی بود، ترکیبی عجیب از شبیه سازی رانندگی کامیون و آف رود بود که به نوعی تبدیل شد به یکی از آرام بخش ترین بازی هایی که تجربه کرده ام. کامل و بی ایراد نبود، همانطور که بسته الحاقی آن با نام American Wilds نبود، اما هر دوی آن ها پیش از وردو کوجیما به ژانر آف رود از لذت بخش ترین تجربه های ماشین سواری بودند.

“سیبر اینتراکتیو” با عنوان جدیدش یعنی SnowRunner بارِ دیگر به مجموعه شبیه سازی رانندگی خود بازگشته است، این بار در جایی در آلاسکا. مانند MudRunner در این بازی نیز باید رانندگی وانت، کامیون و سایر خودرو های امدادی را بر عهده بگیری تا بار ها را به مقاصدشان تحویل دهید و به اداره راه داری برای باز کردن جاده هاس مسدود شده کمک کنید. هم چنین باید تریلر های گمشده را پیدا کنید و راه های ارتباطی بین نقاط مختلف نقشه را پیدا کنید تا کمی بیشتر حس یک بازی جهان باز را تجربه کنید.

نکته کلیدی این بازی صبر و تحمل شما است. هیچ عجله ای در کار نیست، شما می توانید هر اندازه که دوست دارید کار های مختلف را قبول کنید، حتی کار هایی که نیاز به چند ماشین مختلف دارند. در یکی از سفر های اولِ بازی، باید محموله سوختی را به جایی تحویل می دادم، در مسیر با پلی شکسته و جاده ای که با سقوط سنگ مسدود شده بود برخورد کردم، با استفاده از ماشینی دیگر سنگ ها را از جاده جابجا کردم و با خودرویی دیگر وسایل لازم برای بازسازی پل را محل مورد نظر آوردم.

نکته عجیب این است که با توجه به عنوان بازی، زمان زیادی را در هوای برفی سپری نمی کنید. در طول بخش آموزشی بازی، می توانید به آلاسکا بروید، اما به شما گفته می شود که باید به میشیگان باز گردید. اگر چه، اگر بخواهید می توانید به اطراف هم سر بزنید زیرا در بازی تا حد زیادی می توانید به هر فعالیتی که بخواهید مشغول باشید. البته در بیشتر اوقات ماشین شما در برف گیر می کند و نمی توانید آن را خارج کنید که خوشبختانه با قبلیتی که در بازی وجود دارد می توانید ماشین تان را در گاراژی در نزدیکی بازیابی کنید.

این مشکل در آلاسکا بسیار به مشکلات بازی اصلی نزدیک است، به این معنی که تا مدتی، به تجهیزات مورد نیاز برای عبور از این مناطق دسترسی ندارید. حتی کامیون هایی که در بازی پیدا می کنید اغلب برای جاده های آف رود مجهز نیستند، و این در حالی است که حداقل نیمی از وقت خود را در جاده های خاکی می گذرانید. برای مقابله با زمین های سخت می توانید وسایل نقلیه خود را ارتقا دهید، اما بسیاری از این موارد فقط با انجام قراردادها و افزایش رتبه آزاد می شوند. که گاهی به ابزاری نیاز دارید ولی هنوز برای شما در دسترس نیست، که واقعا گاهی اعصاب شما را به هم می ریزد، که این مورد برای عنوانی که می خواهد شما را به آرامش برساند یک تناقض بزرگ است.

SnowRunner فقط در مورد تحویل وسایل ساختمانی (یا هر وسیله دیگر) نیست، شما اغلب تشویق می شوید تا مناظر را ببنید و لذت ببرید، یک نمونه اولیه زمانی است که برای رسیدن به Twin Peaks با یک چالش رو به رو هستید.

خوشبختانه فرمان پذیری و هندلینگ خودرو ها مانند MudRunner بسیار سفت و سخت است و عبور از مسیر های دشوار با اندکی صبر و حوصله کاملا امکان پذیر است. کامیون ها معمولا طویل و سنگین هستند به خصوص زمانی که تریلر های پر را می کشند، برای عبور از پیچ ها و پل ها و در دور زدن ها نیاز به میدانِ بزرگ تر برای مانور و استفاده از تاکتیک های متنوع دارند تا به جایی برخورد نکنند. استفاده از خودرو های کوچک تر احتمالا لذت بخش تر باشند چرا که آزادی عملی بیشتری دارید و به دسترسی راحت تری به نقاط صعب العبور دارید. حرکات فیزیکی نیز فوق العاده اند، از سیستم تعلیقِ بسیار واقع گرایانه تا هندلینگ های متفاوت در زمین های گلی، یا استفاده از وینچ در سناریو های مختلف، همه گی بسیار لذت بخش هستند و تجربه فوق العاده ای را به بازیکن منتقل می کنند.

کنترل ها نیز ساده تر شده اند. وینچ سریع به شما اجازه می دهد تا کابل خود را به نزدیک ترین نقطه قابل اتکا وصل کنید، و شاید بهترین چیزی به بازی اضافه شده است توانایی بارگیری و بارگذاری سریع باشد. البته اگر بخواهید می توانید بار را به صورت دستی نیز بارگیری کنید، اما گزینه خوبی است تا از جرثقیل های بارگذاری دوری کنید.

SnowRunner از لحاظ گرافیکی نیز بهبود پیدا کرده است. البته MudRunner از لحاظ گرافیکی زیبا بود اما این نسخه از لحاظ نور پردازی واقعا فوق العاده است. رانندگی در جاده ای مملو از درخت هنگام غروب آفتاب، وقتی که نور زیبای خورشید از لا به لای درختان می تابد چشم انداز زیبایی خلق می کند. رانندگی در شب نیز چشم گیر است، وقتی که تنها نورِ چراغ های قدرتمند کامیون شما جاده رو روشن کرده است، جزئیات جاده در یک کلام فوق العاده است. البته بعضی اوقات مشکلاتی در دوربین وجود دارد اما در نهایت می توانید راهی برای کنار آمدن با آن پیدا کنید.

بازی snowrunner
بازی snowrunner

بازی حتی اندازه ها را هم ارتقا داده است(!)، با سه مکان جدا از هم که هرکدام شامل نقشه های مختلف می شوند. معمولا از نقشه های بزرگ بابِ میل من نیستند، اما در این بازی سعی می کنم استراحت گاه بعدی یا بهترین مسیر برای تحویل بار را پیدا کنم. چه در حال راندنِ یک تریلی بزرگ به سمتِ یک انبار هستید، یا در حال دست و پنجه نرم کردن با چالشی در مسیری سخت، می توانید از محیط های غنی و زیبای SnowRunner لذت ببرید.

نکات مثبت

  • به شدت آرام بخش
  • قابلیت بارگیری و بارگذاری خودکار بسیار عالی است
  • جلوه های تصویریو گرافیکی فوق العاده چشم نوازند

نکات منفی

  • مشکلاتِ دوربین در بعضی مواقع

مجید جان‌ملکی هستم، بیست و چند ساله. علاقه‌مند به انواع شرط بندی، به خصوص ورزشی. فوتبال و چند رشته ورزشی دیگه رو دوست دارم و تجربه خوبی تو این حوزه به دست آوردم که دوست دارم با شما به اشتراک بذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.