5 برد برتر پوکر در تاریخ بازی

5 برد برتر پوکر در تاریخ بازی

پوکر از دهه 1800 زمانی که بازی برای اولین بار در میان قماربازانی که از خدمات قایق‌های رودخانه می سی سی پی و سالن‌های نیو اورلینز بهره می‌بردند، مورد توجه قرار گرفت. از بسته 20 کارتی گرفته تا بسته 52 کارتی که همه ما با آن آشنا هستیم، پادشاه بازی‌های ورق قبل از کسب جایگاهی که دارد راه زیادی را پیموده است.

سال 1969 یک سال تعیین‌کننده در تاریخ پوکر بود. این زمانی بود که اولین نسخه از سری جهانی پوکر (World Series of Poker)، مهمترین رویداد در دنیای پوکر، برگزار شد. WSOP به سرعت محبوبیت زیادی به دست آورد، و با افزایش جایزه نهایی، برندگان جوایز بزرگتری را به خانه بردند. همچنین چهار مورد از پنج برد برتر پوکر در آنجا رخ داده است.

50 سال از آن زمان می‌گذرد و اکنون به طور مرتب شاهد هستیم که بازیکنان میلیون‌ها دلار را به خانه می‌برند. برای اینکه ایده‌ای از اندازه مسابقات پوکر به شما بدهیم، لیستی از بزرگترین بردهای پوکر در تاریخ را گردآوری کرده‌ایم.

در ادامه به سراغ این جوایز میلیون دلاری می‌رویم. همراه مجله بخت باشید.

فهرستی از 5 برد برتر در پوکر

سم تریکت (Sam Trickett) – 10،112،001 دلار

Sam Trickett

ما 5 برد برتر پوکر را با سم تریکت شروع می‌کنیم. این بازیکن انگلیسی حرفه‌ای در سال 2005 زمانی که آسیب دیدگی زانو باعث توقف فعالیت حرفه‌ای فوتبال او در زمین شد، کار خود را آغاز کرد. تریکت در این بازی مهارت داشت و تنها هفت سال طول کشید تا او به موفقیتی که بعدها تبدیل به بزرگترین موفقیت او می‌شد، برسد.

در 3 ژوئیه 2012، عملکرد تریکت در بزرگترین رویداد WSOP، Big One for One Drop، باعث شد که او پس از اینکه دوم شد، 10,112,001 دلار به دست آورد و در بازی تک به تک به آنتونیو اسفندیاری باخت (درباره آن مرد بعدا صحبت خواهیم کرد).

او فوراً به یک ستاره در کشور خود انگلستان و موفق‌ترین بازیکن پوکر در تاریخ این کشور تبدیل شد. تا به امروز، تریکت بیش از 21 میلیون دلار در بازی‌های زنده‌ به دست آورده‌ است. که او را در رده سی و دوم لیست پولی تاریخ Hendon Mob قرار داده‌ است.

جیمی گلد (Jamie Gold) – 12,000,000 دلار

 Jamie Gold

به نظر می‌رسد جیمی گلد، تهیه‌کننده تلویزیون و مسئول استعدادیابی، بیشتر برای سرگرمی پوکر بازی می‌کند. و در حالی که او در حال تفریح ​​است، و فقط برای سرگرمی بازی می‌کند موفق می‌شود چندین میلیون دلار پول جمع کند.

به یاد ماندنی ترین عملکرد گلد در سال 2006 بود. زمانی که او در مسابقه اصلی WSOP قهرمان شد و پل واسیکا (Paul Wasicka) را در مسابقه تک به تک شکست داد و 12000000 دلار برنده شد. جای تعجب نیست که او با این مبلغ هنگفت به خانه رفت. طبق WSOP، گلد بیشتر از مجموع تمام حریفانش به میزهای نهایی مسابقات پوکر راه یافت. به نظر می‌رسد که تمرین باعث عالی شدن می‌شود، مخصوصاً وقتی صحبت از برنده شدن در پوکر باشد.

گلد در حال حاضر رئیس تولید یک شرکت سرگرمی است. اما هنوز هم به طور مرتب از مسابقات پوکر لذت می‌برد، عمدتاً در مسابقات بزرگ شرکت می‌کند.

التون تسانگ (Elton Tsang) – 12,248,912 دلار

Elton Tsang

بازیکن کانادایی چینی، التون تسانگ کا-وای، به طور گسترده به عنوان یکی از بهترین بازیکنان آسیایی شناخته‌ می شود. و به لطف برد 12248912 دلاری خود در سال 2016، در پوکر بین‌المللی به جایگاهی مهم دست یافته‌ است.

14 اکتبر 2016 یک روز شانس برای تسانگ بود. زیرا او در No Limit Hold’em Monte-Carlo One Drop Extravaganza، رویدادی انحصاری که شامل 25 بازیکن دیگر بود، برنده شد. برد 12+ میلیون دلاری ساکن هنگ کنگ همچنان سومین پرداخت بزرگ در تاریخ پوکر است.

دنیل کولمن (Daniel Colman) – 15,306,668 دلار

Daniel Colman

دانیل “دان” آلن کولمن یک بازیکن پوکر حرفه‌ای از هولدن (نه هولدم!) ماساچوست است. او یکی دیگر از هوادارن WSOP است. رویدادی که مهمترین دستاورد او را تا به امروز به ارمغان آورد و او را در بین بزرگترین بردهای پوکر به ارمغان آورد.

کولمن که در وب با نام‌های «mrGR33N13» و «riyyc225» شناخته می‌شود، عمدتاً به سمت پوکر آنلاین گرایش دارد، اما این مانع از آن نشد که در WSOP 2014 مبلغ 15,306,668 دلار به دست آورد.

در زمانی که او اسطوره پوکر دانیل نگرینو (Daniel Negreanu) را در جریان Big One for One Drop WSOP در سال 2014 شکست داد، کولمن تنها 24 سال داشت. کولمن تا به امروز 28,925,058 دلار درآمد از بازی‌های آنلاین به جیب زده‌ است.

آنتونیو اسفندیاری (Antonio Esfandiari) – 18,346,67 دلار

 Antonio Esfandiari

برترین پادشاه در لیست پول پوکر آنتونیو اسفندیاری، یک بازیکن ایرانی الاصل و صاحب افتخار سه دستبند WSOP است که دستبند دوم 18346.67 دلار در حساب او جمع‌آوری می‌کند.

اسفندیاری برای رسیدن به تاج و تخت و پول، مجبور شد ۴۷ بازیکن دیگر را در رویداد Big One for One Drop No-Limit Hold’em در سال ۲۰۱۲ شکست دهد و ۱۸ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۶۷۳ دلار به دست آورد. اگرچه این رقم عظیم همچنان بزرگترین جایزه نقدی تاریخ پوکر است، اسفندیاری به موفقیت‌های خود ادامه داد: در همان سال، او سومین دستبند خود را در سری جهانی پوکر اروپا در سال 2012 به دست آورد.

چگونه می‌توانم پوکر یاد بگیرم و در یک تورنمنت شرکت کنم؟

آنها می‌گویند که پول برنده شده دو برابر شیرین‌تر از پول به دست آمده است، اما راه کسب درآمدهای کلان در پوکر پر از دست‌انداز است. ایجاد مهارت‌های پوکر سال‌ها طول می‌کشد، و حتی اگر تلاش زیادی کنید، تضمینی نیست که شروع به کسب درآمد بیشتر از آنچه که سرمایه‌گذاری می‌کنید خواهید داشت.

اما ما می‌توانیم با راهنمایی شما در مسیر درست به شما کمک کنیم: به عنوان یک بازیکن تازه‌کار، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله نحوه بازی پوکر ما را بررسی کنید، که در آن جزئیات هر مرحله از بازی را توضیح داده‌ایم تا بتوانید اصول اولیه را یاد بگیرید.

تمرین باعث عالی شدن می‌شود، بنابراین تا جایی که می‌توانید بازی کنید و مهارت خود را تقویت کنید. شاید یکی از این روزها، شما در بین بزرگترین بردهای پوکر جایگاهی کسب کنید!

موفق باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *