تاریخ:سپتامبر 28, 2022
چگونه در بسکتبال ان.بی.ای بانوان (WNBA) شرطبندی کنیم؟

این فرصت را از دست ندهید! چگونه در بسکتبال ان.بی.ای بانوان (WNBA) شرطبندی کنیم؟

آیا می‌دانستید که شرط‌بندی‌کنندگان بسکتبال این شانس را دارند که در تمام طول سال روی بازی‌ها شرط‌بندی کنند؟ برخی از طرفداران نمی‌دانند که وقتی اتحادیه ملی بسکتبال (NBA) و بسکتبال کالج در فصل نیستند، می‌توانند روی بازی‌های اتحادیه ملی بسکتبال بانوان شرط‌بندی کنند. اتحادیه ملی بسکتبال بانوان (WNBA) که بیست و پنجمین فصل خود را در سال 2021 آغاز می‌کند، بهترین و محبوب‌ترین لیگ بسکتبال بانوان جهان است.

طرفداران ورزش که می‌خواهند روی بازی‌های بانوان شرط‌بندی کنند با دانستن اینکه با شرط‌بندی روی بازی‌های اتحادیه ملی بسکتبال بانوان (WNBA) می‌توانند پول زیادی به دست آورند، خوشحال خواهند شد. این راهنمای جامع شرط‌بندی WNBA نحوه شرط‌بندی در بازی‌های WNBA، از جمله انواع شرط‌بندی موجود، زوایای شرط‌بندی WNBA، مکان یافتن اطلاعات درباره شرط‌بندی WNBA و موارد دیگر را توضیح می‌دهد. پس همراه مجله بخت باشید.

راه‌هایی برای شرط‌بندی در WNBA

گزینه‌های شرط‌بندی برای WNBA محدودتر از NBA است. به سختی می‌توانید شرط‌بندی‌های حاشیه‌ای و شرط‌بندی‌های زنده موجود برای WNBA را که معمولا برای NBA و بسکتبال کالج مردان می‌بینید، پیدا کنید. با این حال، محبوبیت لیگ در حال افزایش است و چندین سایت برتر شرط‌بندی آنلاین در حال گسترش هستند. در اینجا رایج‌ترین راه‌های شرط‌بندی در WNBA آمده است:

  • مانی لاین (Moneylines)
  • تفاوت امتیاز احتمالی فیوریت با آندرداگ (Point spreads)
  • کل امتیازات (Totals)
  • شرط‌بندی حاشیه‌ای (Prop bets)
  • مسابقات آتی قهرمانی WNBA (WNBA Championship Futures)
شرط‌بندی در بسکتبال بانوان WNBA
شرط‌بندی در بسکتبال بانوان WNBA

مانی لاین در بسکتبال ان.بی.ای بانوان

شرط‌بندی روی مانی لاین ساده‌ترین راه برای ورود به بازی‌های WNBA است. مانند هر شرط‌بندی مانی لاین دیگری، شما در تلاش هستید که انتخاب کنید کدام تیم برنده بازی خواهد بود. شرط‌بندی روی تیم مورد علاقه شما را ملزم می‌کند که برای برنده شدن، پول بیشتری نسبت به آنچه می‌توانید ریسک کنید. در حالی که شرط‌بندی بر روی تیم ضعیف، پاداش بالقوه بالاتری برای همان مقدار مبلغی که ریسک می‌کنید ارائه می‌دهد.

به عنوان مثال، یک شرط با برد 100 دلار روی تیم مورد علاقه، فینیکس مرکوری ( 150-)، به سود 67 دلاری منجر می‌شود. برعکس، یک شرط با برد 100 دلار روی تیم ضعیف کانکتیکات ( 125+)، سود خالص 125 دلاری را برای شما به همراه خواهد داشت. به یاد داشته باشید، هنگام شرط‌بندی روی مانی لاین، اختلاف برد مهم نیست.

شرط‌بندی روی تفاوت امتیاز احتمالی در WNBA

وقتی روی تفاوت امتیاز احتمالی در WNBA شرط‌بندی می‌کنید، می‌توانید هر یک از تیم‌ها را با ضریب زوج یا نزدیک به زوج انتخاب کنید، معمولا در حدود (110-). تفاوت امتیاز احتمالی در مورد تسطیح زمین بازی بین دو تیم نامتناسب است و اختلاف برد نتیجه شرط شما را تعیین می‌کند. به عنوان مثال، اگر تیم لاس وگاس ایسس با امتیاز نهایی 90-85، لس آنجلس اسپارکس را شکست دهند، اما شما ایسس را روی اختلاف (6-) داشته باشید شرط شما به عنوان یک باخت در نظر گرفته می‌شود. در این مثال اسپارکس (6+) بازی را باخت، اما آن‌ها اختلاف را پوشش دادند.

اگر ایسس (Aces) در مثال ما با شش امتیاز برنده شده بود، شرط شما یک تساوی است که به عنوان “پوش” (push) نیز شناخته می‌شود. بیشتر بنگاه‌های شرط‌بندی ورزشی سعی می‌کنند از احتمال پوش اجتناب کنند، به همین دلیل است که اغلب می‌بینید در شرط‌بندی روی اختلاف امتیازها از نیم امتیاز استفاده می‌کنند که هوک نامیده می‌شود.

کل امتیازات در WNBA

سومین نوع شرط‌بندی که اغلب هنگام شرط‌بندی در بازی‌های WNBA مشاهده می‌کنید، شرط‌بندی بر روی کل امتیازات است. همچنین به عنوان بالا/پایین نیز شناخته می‌شود، شرط‌بندی روی کل امتیازات بر اساس امتیاز ترکیبی هر دو تیم در پایان بازی است. شرط‌بندی‌ها روی کل امتیازات برای بازی‌هایی عالی هستند که نسبت به شانس برد هیچ از تیم‌ها احساس خوبی ندارید.

به جای انتخاب یک برنده، باید تصمیم بگیرید که آیا دو تیم برای کسب امتیاز بیشتر (بالا) یا امتیاز کمتر (پایین) از مجموع ارسال شده توسط بنگاه شرط‌بندی، با هم ترکیب می‌شوند یا خیر. مهم نیست چه کسی برنده می‌شود. به عنوان مثال دو تیم واشنگتن میستیک با امتیاز (110-)174.5 (بالا) و نیویورک لیبرتی با امتیاز (110-)174.5 (پایین) را داریم. اگر شما 100 دلار روی تیم واشنگتن میستیک شرط بسته باشید و امتیاز نهایی 96-84 برای واشنگتن میستیک (مجموعا 180 امتیاز) باشد، شما 91 دلار دیگر به جیب می‌زنید.

شرط‌بندی حاشیه‌ای

شرط‌بندی‌های حاشیه‌ای شرط‌بندی‌های جالبی هستند که به نتیجه بازی مربوط نمی‌شوند، بلکه به عملکرد فردی، آمار کلیدی یا اتفاقات خاص در مسابقه مربوط می‌شوند. شرط‌بندی‌های حاشیه‌ای در طول جام برتر (Super Bowl) بسیار محبوب هستند. اما سایت‌های شرط‌بندی ورزشی آنلاین تنوع فزاینده‌ای از شرط‌بندی‌ها را برای بازی‌های NFL، NBA، NHL، MLB و NCAA در فصل عادی ارائه می‌دهند.

شما احتمالا به اندازه یک بازی معمولی NBA برای بازی‌های WNBA شرط‌بندی حاشیه‌ای پیدا نخواهید کرد، اما معمولا می‌توانید روی عملکرد بازیکنان ستاره شرط‌بندی کنید. به عنوان مثال، ممکن است روی اینکه بریانا استوارت در بازی بعدی سیاتل استورم مقابل شیکاگو اسکای بیش از 20.5 امتیاز کسب کند یا کمتر شرط‌بندی کنید.

شما همچنین می‌توانید از رویداد درفت WNBA استفاده کنید، از جمله خطوطی که در آن بازیکن با اولین انتخاب کلی انتخاب می‌شود. درفت WNBA 2021 در 15 آوریل برگزار می‌شود، بنابراین مطمئن شوید که در مورد نیازهای تیم با اولین انتخاب (دالاس وینگز) و انتخاب‌های دور اول پیش‌بینی شده مطالعه کنید. بیشتر شرط‌بندی‌های حاشیه‌ای به صورت شرط‌بندی بالا/پایین (over/under) یا نتایج بله/خیر (yes/no) شکل می‌گیرند. بنگاه شرط‌بندی شما گزینه‌های شما را به وضوح تعریف می‌کند و شامل پرداخت تمام نتایج موجود می‌شود.

مسابقات آتی قهرمانی بسکتبال ان.بی.ای بانوان

در دسترس‌ترین شرط‌بندی روی مسابقات آتی قهرمانی بسکتبال ان.بی.ای بانوان در فینال WNBA است. شما می‌توانید مدت‌ها قبل از شروع فصل روی اینکه کدام تیم قهرمان بعدی WNBA می‌شود شرط‌بندی کنید. مدت کوتاهی پس از پیروزی سیاتل استورم در فینال WNBA در سال 2020، شانس قهرمانی WNBA در سال 2021 منتشر شد. بیشتر بنگاه‌های شرط‌بندی ورزشی دیگر شرط‌بندی‌های آتی WNBA را نزدیک‌تر به شروع فصل ارائه می‌کنند. برای مثال، می‌توانید روی اینکه چه کسی جایزه MVP WNBA را به خانه خواهد برد شرط‌بندی کنید.

تفاوت WNBA و NBA

شرط‌بندی در WNBA بسیار شبیه شرط‌بندی در NBA است، اما با چند تفاوت مهم. در اینجا نکات مهمی وجود دارد که باید هنگام مقایسه ضرایب NBA و WNBA در نظر داشته باشید.

WNBA تیم‌های کمتر، فهرست‌های کوچک‌تر و فصل‌ کوتاه‌تری دارد

WNBA دارای 12 تیم در مقایسه با 30 تیم در NBA است و هر تیم به جای 82 بازی، 32 بازی در فصل عادی انجام می‌دهد. این به این معنی است که جای کمتری برای خطا وجود دارد. در فصل WNBA، هر مسابقه برای رتبه‌بندی کلی یک تیم بسیار مهم‌تر است. علاوه بر این، اندازه فهرست WNBA به 12 بازیکن محدود می‌شود، در حالی که در NBA 15 بازیکن است. این بر نمودارهای عمقی تیم تاثیر می‌گذارد و آسیب‌های بازیکنان ستاره می‌تواند به ویژه ویرانگر باشد زیرا فصل کوتاه‌تر زمان ریکاوری کمتری را به همراه دارد.

همچنین فرصت کافی برای شکست‌های غیرمنتظره بزرگ در مسابقات حذفی WNBA وجود ندارد، به خصوص که دو دور اول بازی‌های تک حذفی هستند. در نتیجه، نیمه نهایی و فینال هر کدام در یک سری بهترین در بین پنج تا تعیین می‌شوند.

بازی‌های WNBA کوتاه‌تر از بازی‌های NBA هستند

شرطبندان ورزشی باید توجه داشته باشند که بازی‌های WNBA چهار کوارتر ده دقیقه‌ای دارند. 40 دقیقه بازی به جای 48 دقیقه مانند NBA به معنای فرصت‌های گلزنی کمتر است. این نکته به ویژه به شرطبندانی که به دنبال شرط‌بندی روی کل امتیازات بازی یا شرط‌بندی‌های حاشیه‌ای روی بازیکن هستند مرتبط است.

مطالب مرتبط: مایکل جردن و قمار؛ اسطوره‌ی قمارباز بسکتبال NBA

زوایای شرط‌بندی بسکتبال ان.بی.ای بانوان (WNBA)

در حالی که محبوبیت لیگ در حال افزایش است، حجم شرط‌بندی در بسکتبال ان.بی.ای بانوان نسبتا کم شده است. شرطبندان می‌توانند فرصت‌های شرط‌بندی ارزشمندی پیدا کنند، زیرا پیش‌بینی‌کنندگان بازی‌ها که ضرایب را هم تعیین می‌کنند توجه کمتری به بازارهای کوچک‌تر دارند. به دنبال ایجاد استراتژی شرط‌بندی WNBA خود هستید؟ هیچ قانون طلایی برای کسب سود وجود ندارد، اما رعایت این 3 نکته به شما کمک می‌کند تا شروع کنید.

نکته اول: نیازی به شرط‌بندی علیه عموم نیست

شرط‌بندی علیه عموم یک استراتژی رایج در شرط‌بندی ورزشی است. تئوری این است که هرچه شرطبندان بیشتر یک نتیجه را بر دیگری ترجیح دهند، بنگاه شرط‌بندی بیشتر لاین (line) را دستکاری می‌کند. این می‌تواند برای شرط‌بندی علیه تصور عموم ارزش ایجاد کند. وقتی مردم به شدت از یک طرف حمایت می‌کنند، می‌توانید با نگاه کردن به داده‌های گذشته و شرط‌بندی هوشمندانه‌تر با ضرایب بهتر، سایر شرط‌بندان را فریب دهید.

با این حال، شرط‌بندی علیه استراتژی عمومی تنها زمانی موثر است که حجم شرط‌بندی قابل توجهی وجود داشته باشد. به آن اینگونه فکر کنید: شرطبندان بیشتر معمولا به معنای قمارباز‌های معمولی بیشتر که چندان اهل استدلال نیستند می‌باشد. حجم شرط‌بندی در WNBA مطمئنا در آینده افزایش خواهد یافت، اما در حال حاضر، شرط‌بندی‌های معمولی کافی برای تاثیرگذاری بر لاین و تضمین شرط‌بندی علیه عموم وجود ندارند. در عوض، حواستان به فرصت‌هایی باشد که از حرکت خط معکوس استفاده کنید. وقتی خط در جهت مخالف درصدهای کلی شرط‌بندی حرکت می‌کند، معمولا نشانه‌ای از یک اقدام زیرکانه است.

نکته دوم: پیدا کردن ارزش در تیم‌های ضعیف

تیم‌های ضعیف بزرگ از لحاظ سابقه مورد ارزیابی قرار نگرفته‌اند و عملکرد قابل توجهی در برابر اختلاف امتیاز، به ویژه هنگام بازی در زمین حریف دارند. این یک فرصت برای خرید کم است. علاوه بر این، اگر تیمی با رکورد بد به پیروزی برسد، پیش‌بینی‌کنندگان انتظارات کمی از عملکرد خوب آن‌ها در بازی‌های متوالی دارند. چنین مواردی می‌تواند فرصت خوبی برای استفاده از تیم‌های ضعیف باشد.

نکته سوم: بدانید چه زمانی روی پایین (Under) شرط‌بندی کنید

طرفداران ورزش معمولا مایلند بازی‌های با امتیاز بالا را ببینند، به همین دلیل است که اکثر مردم تمایل دارند روی بالا (over) شرط‌بندی کنند. شرط‌بندی پایین غالبا یک بازی هوشمندانه است، اما به ویژه زمانی که هر دو تیم در بازی‌های قبلی خود به بالا (over) می‌رسند، این چنین است. سایت‌های شرط‌بندی از تعصبات اخیر مردم استفاده می‌کنند و معمولا وقتی تیم‌ها به بالا (over) می‌رسند خط را افزایش می‌دهند.

گفته می‌شود، تیم‌های خاص WNBA در گذشته تمایل داشتند که برای دوره‌های طولانی به بالا (over) ادامه دهند. به عنوان مثال، سیاتل استورم در 10 بازی آخر خود در مسیر قهرمانی در مسابقات WNBA در سال 2020، 7 بار به بالای امتیازات کل رسید. این عملکرد چشمگیر نشان می‌دهد که چقدر مهم است قبل از گذاشتن پول نقدی که به سختی به دست‌ آورده‌اید، تحقیق کنید. اگر بخواهید برای یادگیری لیگ وقت بگذارید، شانس موفقیت شما هنگام شرط‌بندی در WNBA بیشتر از NBA است.

بسکتبال زنان آمریکا - هوستون - wnba
بسکتبال زنان آمریکا – هوستون – wnba

کجا می‌توان اطلاعات شرط‌بندی WNBA را پیدا کرد

مهمترین نکته‌ی یک استراتژی شرط‌بندی موفق بسکتبال ان.بی.ای بانوان این است که تکالیف خود را انجام دهید. بنگاه‌های شرط‌بندی در تنظیم لاین‌های (خطوط) شرط‌بندی کندتر عمل می‌کنند که می‌تواند برای کسانی که با اخبار WNBA همراه هستند مزیت ایجاد کند. متأسفانه، ورزش زنان حدود چهار درصد از پوشش رسانه‌های ورزشی در ایالات متحده را دریافت می‌کند و همه بازی‌های WNBA خارج از بازارهای خانگی آن‌ها پخش نمی‌شود. شاید لازم باشد برای یافتن اطلاعات قابل اعتماد کمی عمیق‌تر بگردید، اما در تجربه ما، ارزش تلاش را داشت.

به غیر از بازدید از سایت WNBA.com، در اینجا چند سایت پیشنهادی برای یافتن اطلاعات شرط‌بندی WNBA و آمار پیشرفته وجود دارد:

توییتر WNBA نیز هم بسیار سرگرم‌کننده و هم منبعی عالی برای آخرین اخبار است. علاوه بر حساب‌های رسانه‌های اجتماعی برای وب‌سایت‌های فهرست‌شده در بالا، توصیه می‌کنیم به هر یک از این حساب‌های مستقل در توییتر نیز سر بزنید:

این حساب ها برای روزنامه‌نگاران ورزشی آگاه است که به طور گسترده لیگ را پوشش می‌دهند. برخی از آن‌ها خبرنامه و پادکست به WNBA  اختصاص داده‌اند که می‌توانید در آن‌ها مشترک شوید. همچنین می‌توانید از آخرین روندها و ضریب‌های شرط‌بندی WNBA در SportsBettingDime.com اطلاع پیدا کنید.

بهترین مکان برای شرط‌بندی بسکتبال ان.بی.ای بانوان (WNBA)

نمی‌دانید کجا می‌توانید در بسکتبال ان.بی.ای بانوان به صورت قانونی شرط‌بندی کنید؟ منتقدان ما ساعت‌های بی‌شماری را صرف ارزیابی بهترین سایت‌های شرط‌بندی ورزشی آنلاین کرده‌اند. در ادامه شش بنگاه شرط‌بندی ورزشی توصیه شده برتر ما برای شرط‌بندی در WNBA آورده شده است:

DraftKings، PointsBet، William Hill، 888sport، Fanduel، Unibet.

مطالب مرتبط: راهنمای کامل شرط بندی در مسابقات بسکتبال NBA

مطالب مرتبط: پیش بینی بسکتبال؛ رشد چشمگیر پرتاب‌های سه امتیازی NBA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.