ایران ایکس بت تخته نرد

آموزش بازی تخته نرد در ایران ایکس بت

تخته نرد یکی از بازی‌های فکری است که هزاران سال است مورد توجه علاقه مندان به بازی‌های فکری قرار گرفته است و نسخه فیزیکی این بازی در میان ایرانیان، محبوبیت قابل توجهی دارد.

تخته نرد یا بکگمِن (به انگلیسی: Backgammon) بازی فکری است که شانس هم در آن دخیل است و بین دو نفر انجام می‌شود. گفته می‌شود این بازی از نظر محبوبیت، بعد از بازی‌های گو و جکرز، سومین بازی محبوب دنیا است.

تحقیقات نشان می‌دهد که آثار یافت شده در شهر سوخته در سیستان بلوچستان، حاکی از آن است که این بازی از 3000 سال قبل از میلاد در ایران وجود داشته است.

آموزش بازی تخته نرد در ایران ایکس بت

برای بازی تخته نرد، ابتدا در سایت ایران ایکس بت ثبت نام کنید وپس از شارژ حساب کاربری از طریق منوی بازی و یا بخش کازینو آنلاین، به بخش تخته نرد بروید. بازی تخته نرد با 30 مهره بازی می‌شود، 15 مهره سفید و 15 مهره مشکی که هر بازیکن باید 15 مهره را انتخاب کند.

ابتدای بازی، مهره ها را با فرمت 2535 جایگذاری می‌کنید. اگرچه در نسخه آنلاین تخته نرد، مهره‌ها توسط کامپیوتر به طور خودکار چیده می‌شود. سپس با استفاده از 2 تاس و عدد هایی که به دست می‌آید، مهره ها را حرکت می‌دهد، هر بازیکنی که زودتر مهره هایش را از بازی خارج کند، برنده بازی است.

تخته نرد در ایران ایکس بت
تخته نرد در ایران ایکس بت

با توجه به اعدادی که تاس به شما نشان می‌دهد باید مهره‌ها را بیرون بیاندازید، مثلا اگر با اعداد 1 و 4 مواجه شدید، باید از دو خانه 1 و 4، دو مهره را خارج کنید و اگر این دو خانه خالی بودن، سایر مهره های موجود را به اندازه 1 و 4 جابجا کنید.

اگر یک عدد جفت بیاورید، مثلا جفت 4، شما می‌توانید 4 مهره را از خانه شماره 4 بیرون بیاندازید.

برای بازی کردن تخته نرد، زمانی که وارد صفحه بازی می‌شوید باید مبلغ شرط خود را انتخاب کنید و منتظر بمانید که حریفی درخواست شما را قبول کند، یا ممکن است حریف به شما مبلغی را پیشنهاد دهد و شما به بازی با او بروید.

کارشناس تولید محتوا و مترجم زبان‌های انگلیسی، آلمانی و روسی. از 16 سالگی به فعالیت‌های اینترنتی علاقه‌مند بودم و از به اشتراک گذاشتن تجربیاتم با دیگران لذت می‌بردم. پس از 10 سال فعالیت رسانه‌ای تمایل دارم تجربه جدیدی را در مجله سرگرمی بخت و اقبال کسب کنم.

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *