بازی بیست و یک-Blackjack

بازی بلک جک یا بیست و یک (Blackjack) در سایت حضرات

بازی بلک جک ریشه ای از آمریکای شمالی دارد و به بیست و یک هم معروف است، این بازی در یکصد سال اخیر از محبوبیت بالایی برخوردار بوده است. در این بازی شما باید پخش کننده کارت (دیلر) را شکست دهید.

هدف در این بازی این است که مجموعِ دست شما به عدد 21 نزدیک تر باشد. در واقع اگر مجموع اعدادِ دست شما، نزدیک تر از دستِ پخش کننده به عدد ۲۱ باشد، شما برنده هستید. در ادامه توضیحات مختصری درباره بازی بیست و یک به شما می‌دهیم، شما می‌توانید در سایت حضرات این بازی را دنبال کنید.

در ابتدای بازی بلک جک، بازیکنان و دیلر (پخش کننده کارت‌ها) هر کدام دو کارت دریافت می‌کنند. دو کارت بازیکنان به رو گذاشته می‌شود، اما یکی از کارت‌های دیلر به پشت قرار داده می‌شود (یعنی مشخص نباشد که مجموع دیلر چند است)

معمولا بهترین دست برای پیروزی در بلک جک، در اختیار داشتن یک کارت 10 امتیازی و یک آس است.

هر دستی که آس با ارزش 11 در آن باشد، اصطلاحا دست نرم و اگر غیر از این باشد، دست سخت خواهد بود. اگر هر دو بازیکن و دیلر همزمان بلک جک داشته باشند، نتیجه Push خواهد بود. Push در واقع زمانی است که مساوی می‌شود و شما پولتان را از دست نمی دهید و بازی به دور بعد می رود.

بلک جک
بلک جک در سایت حضرات

شما در بلک جک چند تصمیم می‌توانید بگیرید:

Stand: اگر بازیکن از مجموع اعدادش راضی باشد، می‌تواند عملی انجام ندهد، اصلاحاً استند کند و بازی را به بازیکن بعدی منتقل می‌کند.

Hit: اگر بازیکن بخواهد یک کارت دیگر دریافت کند، اصلاحاً درخواست Hit می‌کند. این برای زمانی است که کارت بیشتری می خواهید و حس می کنید ارزش ۲ کارت شما کم است.

دابل داون (Doubling Down): این کار را تنها برای دو کارت اول معتبر است. معمولاً این کار را بر روی استراتژی های خاصی انجام می دهند، اما در واقع شما می توانید بعد از دیدن ۲ کارت و وقتی حس کردید شانس پیروزی بالایی دارید، شرطی که بسته اید را دو برابر کنید.

اسپلیتینگ (Splitting): یعنی شما دو کارت اولیه خود را به دو دست متفاوت تقسیم کنید و حالا پخش کننده باید با دو دست شما رقابت کند.

سرندر (Surrender): این آپشن بدین صورت است که شما بعد از دیدن ۲ کارت خود و قبل از اینکه پخش کننده بازی کند، حاضر می شوید نصف شرط خود را ببازید و انصراف دهید.

کارشناس تولید محتوا و مترجم زبان‌های انگلیسی، آلمانی و روسی. از 16 سالگی به فعالیت‌های اینترنتی علاقه‌مند بودم و از به اشتراک گذاشتن تجربیاتم با دیگران لذت می‌بردم. پس از 10 سال فعالیت رسانه‌ای تمایل دارم تجربه جدیدی را در مجله سرگرمی بخت و اقبال کسب کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *