بلوف در پوکر

بلوف در پوکر چیست؟ چه زمانی بلوف بزنیم؟

بلوف در پوکر یعنی اینکه علی رغم داشتن دست ضعیف، اصرار کنیم که دستی قوی داریم. می‌توانید با انواع بازیکن‌ها در پوکر و شیوه‌های روبرو شدن با آن‌ها آشنا شوید.

برای مثال، اگر می‌خواهیم بهتر متوجه شویم، بلوف چیست، ما در دست AK داریم و 4 بیگ بلاند Raise میکنیم و بجز ما 2 نفر دیگر کال میکنند. فلاپ می آید، شما با کمی مکث چک می‌کنید و دو نفر دیگه هم چک می‌کنند. کارت بعدی که آمد، زمان بلوف زدن است.

به این نکات توجه کنید، زمانی بلوف می‌زنیم که:
A: احتمال برد داشته باشیم
B: زمان برای اجرای بلوف داشته باشیم
C: پات ارزشمند باشد و ارزش ریسک بلوف را داشته باشد.

پاتی که 2 نفر کال معمولی کرده باشند، ارزش بلوف را ندارد. البته بستگی به شرایط دارد. این نکته را باید توجه کرد که معمولا هرچه در جایگاه آخرتر باشید، بهتر است در آن زمان بلوف بزنید، چراکه احتمال اینکه کسی آن را Raise کند و بازنده شوید، بالا می‌رود.

وقتی بازیکنان زیادی در پات نباشند می توان بلوف زد. می دانید که کلاه گذاشتن سر تعداد معدودی از آدمها ساده تر از تعداد زیاد است. یادتان باشد که بلوف زدن ممکن است در فلاپ،تورن یا ریور ادامه داشته باشد. البته اگر بقیه باور نکنند،این برای شما بد و گران می شود. پس اول باید بازیکنان را بشناسید بعد بلوف بزنید.

آدمهایی که خیلی راحت فولد می کنند هدف خوبی برای بلوف زدن هستند. اگر در مقابل بازیکن خیلی (tight) زود بلوف بزنید (پیش از فلاپ، فلاپ) و آنها بلوف شما را باور نکنند باید در تورن/ریور با دقت بیشتری بلوف بزنید احتمالا این بازیکن دست خوبی دارد که حرف شما را باور نمی کند.

One Ping
  1. Pingback: پوکرفیس چیست؟ چطور می‌توان با افرادی که به زبان بدن آگاهی دارند، مقابله کرد؟ – بخت و اقبال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *