ربات در بازی پوکر

چگونه بفهمیم که در مقابل یک ربات پوکر بازی می‌کنیم؟

ربات‌های پوکر قطعات نرم‌افزاری هستند که برای بازی پوکر آنلاین بدون نظارت انسان طراحی شده‌اند. برخلاف بازیکنان انسانی، یک ربات پوکر هرگز دستی را اشتباه بازی نمی‌کند، هرگز نمی‌بازد و می‌تواند برای مدت نامحدودی بدون خستگی به بازی ادامه دهد. ربات‌ها نیز واقعیتی اجتناب‌ناپذیر از دنیای پوکر آنلاین هستند، بنابراین شناسایی آن‌ها هنگام بازی آنلاین پوکر به شما کمک می‌کند. چگونه یک ربات را بشناسیم؟ برای یافتن ایده‌هایی در مورد چگونگی از بین بردن نقاب یک ربات پوکر روی میز، به خواندن این متن ادامه دهید. پس همراه مجله بخت باشید.

نحوه کار ربات‌های پوکر آنلاین

برای شناسایی یک ربات پوکر، باید بفهمیم که آن‌ها اصلا چگونه کار می‌کنند. اساسا، ربات‌های پوکر، نرم‌افزاری هستند که برای جمع‌آوری داده‌های حریفان برنامه‌ریزی شده‌اند. یک ربات پوکر هر حرکتی را که شما و بازیکنان دیگر انجام می‌دهید به خاطر میسپارد و از داده‌ها برای تجزیه و تحلیل احتمال آماری اقدامات شما بر اساس سابقه بازی شما استفاده می‌کند. کاربران ربات پوکر به سادگی آن‌ها را راه اندازی می‌کنند، یک حساب پوکر برای استفاده از آن‌ها ایجاد می‌کنند و منتظر می‌مانند تا حافظه بی‌نقص ربات کار کند. و ربات‌های پوکر حریفان وحشتناکی هستند. شما نمی‌توانید آن‌ها را تهدید کنید زیرا هیچ احساسی ندارند. آن‌ها مفهوم پول را درک نمی‌کنند، بنابراین از باخت نمی‌ترسند – آن‌ها فقط از تحلیل‌های ریاضی خالص برای شناسایی الگوهای شما استفاده می‌کنند. کاملاً ناعادلانه است. بنابراین بیایید نگاهی دقیق‌تر به نحوه تشخیص ربات بیندازیم.

زمان ثابت برای عمل

ربات در بازی پوکر
ربات در بازی پوکر

واضح ترین “سرنخ” برای تشخیص یک ربات پوکر این است که برای انجام هر حرکت دقیقاً به یک مقدار زمان مشخص نیاز دارد. سناریوی زیر را تصور کنید. شما با کال کردن به جای افزایش وارد پات می‌شوید (این کار لیمپینگ نیز شناخته می‌شود). حریف شما فقط چند ثانیه طول می‌کشد تا حرکت و افزایش خود را بررسی کند. شما کال می‌کنید، سپس دوباره روی فلاپ شرط می‌بندید و چک (واگذار کردن بازی به نفر بعدی) می‌کنید. حریف شما دقیقاً به همان تعداد ثانیه قبل فکر می‌کند و دوباره چک می‌کند. شما روی نوبت شرط‌بندی می‌کنید، حریف شما دقیقاً به همان مدت فکر می‌کند و فولد (ریختن کارت‌ها) می‌کند. چرا این مشکوک است؟ خب شما انتظار دارید که یک حریف انسانی برخی از این تصمیمات را به چالش بکشد. اگر این الگو در مدت زمان طولانی ادامه یابد، نشانه نسبتاً قابل اعتمادی است که حریف شما ممکن است یک ربات باشد. این به این دلیل است که یک ربات تنها به چند ثانیه نیاز دارد تا دست را تجزیه و تحلیل کند و به بهترین تصمیمی که برنامه‌نویسی آن می‌تواند ارائه دهد برسد، در حالی که زمان واکنش انسان متفاوت است.

مطالب مرتبط: بلک‌جک در مقابل پوکر: کدام یک با سبک بازی شما سازگار است؟

شرکت نکردن در چت

شما در یک تورنمنت بازی می‌کنید و بازی به سه نفر کاهش می‌یابد. شما پیشنهاد می‌کنید که یک تقسیم حذف شود، و بازیکن X موافقت می‌کند. با این حال، بازیکن Y در چت پاسخ نمی‌دهد. شما با یک مدیر تماس می‌گیرید تا Y را در قالب یک پیام مستقیم تحریک کند. بدون پاسخ. بدون هیچ گونه ارتباطی از طرف Y، نمی‌توانید چیزی را حذف کنید و باید به بازی ادامه دهید. به طرز عجیبی، Y علیرغم اینکه به هیچ ارتباطی پاسخ نمی‌دهد، به بازی دست‌هایش ادامه می‌دهد. این یک موقعیت مشکوک است و می‌تواند نشان دهد که بازیکن Y یک ربات پوکر است. هر چند عجولانه نتیجه‌گیری نکنید. ممکن است یک بازیکن پاسخگو نباشد زیرا متوجه نشده شما چیزی گفته‌اید یا صرفاً به این دلیل که استفاده از ویژگی چت را دوست ندارد.

استقامت ماشین مانند

حریفی که هرگز بازی را رها نمی‌کند می‌تواند نوعی نقشه استقامتی آزمایشی فوق سری را دنبال کند، یا می‌تواند یک ربات باشد. تصور کنید که به تازگی یک دور را شروع کرده‌اید و متوجه می‌شوید که حریف ساکت شما، بازیکن Y، در حال بازی روی چند میز است. بعد از یک دور سرگرم‌کننده، وقتی متوجه شدید که Y هنوز در حال بازی است، می‌خواهید از سیستم خارج شوید و تصمیم می‌گیرید مدتی او را تماشا کنید. مشاهده می‌کنید که سبک بازی او در پایان یک دور به همان اندازه روشمند و ثابت است که در ابتدا بوده است. بسیار خوب، این لزوما مشکوک نیست، اما شما تصمیم می‌گیرید بیشتر تحقیق کنید. چند روزی این بازیکن مرموز را زیر نظر می‌گیرید و متوجه می‌شوید که او خیلی بیشتر از یک فرد معقول وقت خود را پشت میز می‌گذراند. و به نظر می‌رسد که او هرگز خسته نمی‌شود، همیشه به آن روش اصولی و ثابت بازی می‌کند. به احتمال زیاد، شما یک ربات را زیر نظر داشتید.

میز و بازی خیلی زیاد

اکنون که در مورد روش‌های ربات‌ها بیشتر فهمیده‌اید، شروع به مراقبت می‌کنید. یک روز با حریف دیگری به نام بازیکن Z روبرو می‌شوید که سبک و ساعات طولانی بازی او چند آلارم را به صدا در می‌آورد. سپس متوجه می‌شوید که او همزمان سر 20 میز بازی می‌کند. این عملا تایید می‌کند که Z یک ربات است. دلیل آن این است که ربات‌های پوکر تمایل دارند از طریق حجم بازی سود خود را به حداکثر برسانند. اگر مظنون به طور همزمان انواع مختلف پوکر را بازی کند، حتی بیشتر گویاتر است. از این گذشته، شما باید یک ماشین باشید تا بتوانید تگزاس هولدم، اوماها و پوکر 7 کارته را همزمان مدیریت کنید!

نحوه برخورد با یک ربات

پوکر آنلاین با ربات
پوکر آنلاین با ربات

فرض کنید ربات را پیدا کرده‌اید. بعدش چی؟ بهترین توصیه این است که شرط‌های خود را کاهش دهید تا ضررهای احتمالی را به حداقل برسانید یا به میز دیگری بروید. هر کاری که انجام می‌دهید، عجله نکنید و پوشش آن‌ها را به طور عمومی آشکار نکنید. این برای شما و بازیکن دیگر بسیار خطرناک است. اگر بازیکن به دلیل اتهامی که در نهایت نادرست است، محروم شود، ممکن است ضرر زیادی متحمل شود. و اگر معلوم شود که اتهام شما بی‌اساس است، آبروی شما در جامعه پوکر می‌رود. هیچ کس بازیکنی را که همیشه ادعا می‌کند بازی دست‌کاری شده دوست ندارد. بهترین کار این است که برای شروع یک تحقیق با یک مدیر تماس بگیرید. به این ترتیب، از هویت خود و بازیکن دیگر تا زمانی که نتیجه‌ای حاصل شود محافظت می‌کنید.

بازی‌‌های دارای دیلر واقعی

یکی از راه‌های حذف کامل فاکتور ربات، استفاده از بازی‌هایی است که دیلر (کارت‌پخش‌کن) زنده دارند. به جای دیدن دسته‌ای از آواتارهای بازیکن در یک اتاق پوکر آنلاین دو بعدی، در مقابل یک دیلر زنده واقعی بازی می‌کنید که از یک دسته ورق واقعی سر یک میز پوکر سبز واقعی کارت می‌دهد. در مورد سایر بازیکنان، آن‌ها به طور قطع انسان هستند زیرا ربات‌های پوکر نمی‌توانند کارت‌های واقعی را بخوانند. می‌توانید به انواع خاص بازی با دیلر زنده تگزاس هولدم، کارائیب، و دیگر بازی‌های زنده پوکر بپیوندید. در مجموع، بازی‌های دیلر زنده بهترین راه برای به دست آوردن تجربه بازی در یک کازینوی واقعی بدون از دست دادن راحتی بازی‌های پوکر آنلاین هستند.

مطالب مرتبط: ۱۱ نکته‌ای که باید در مورد درصد‌های پوکر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *