تاریخ:جولای 29, 2021
بازی جنگا

بازی جنگا (Jenga)؛ آموزش و استراتژی

بازی جنگا (به انگلیسی: Jenga) یک بازی دورهمی است که باید با اتخاذ یک استراتژی درست سعی کنید برجی که ساخته اید به دست خودتان فرو نریزد.

شروع بازی

در این بازی شما باید با استفاده از قطعات جنگا که مانند آجر هستند برجی را بسازید. این برج باید در هر ردیف از سه قطعه جنگا تشکیل شود و 18 طبقه روی هم قرار گیرد.

هر طبقه باید 90 درجه نسبت به طبق قبلی چرخیده شود.

به طور معمول این بازی از 54 قطعه جنگا انجام می‌شود، اما اگر قطعاتی هم گم شده باشد، می‌توانید بازی را انجام دهید.

  • قبل از شروع بازی سعی کنید برج را محکم کنید، به طوری که بدون هیچ مراقبتی این برج بتواند سرپا بایستد. از دستان و سطح خود برای محکم کردن جایگاه برج کمک بگیرید.
  • بازیکنان باید اطراف برج جنگا قرار بگیرد. حداقل باید دو بازیکن در این بازی شرکت کند. اگر دو نفر هستید، بهتر است روبروی هم قرار بگیرد.
  • در این بازی محدودیت حداکثری در تعداد بازیکنان وجود ندارد، اما هرچه تعداد کمتر باشد، نوبت شما بیشتر می‌شود و لذت بازی بیشتر است.

مراحل بازی

پس از استحکام برج بازی، هر بازیکن باید یک بلاک را از یک طبقه خارج کند. باید طوری انتخاب کنید که برج فرو نریزد. باید این نکته را در نظر بگیرید که در هر مرحله با یک دست می‌توانید از برج یک بلاک جدا کنید.

با توجه به زاویه مورد نظر می‌توانید به بلاک ضربه بزنید که از فضای مورد نظر خارج شود.

بلاکی که خارج کرده اید را باید در بالای برج دوباره قرار دهید. این بازی همینطور ادامه پیدا می‌کند، برج بلند تر می‌شود و پایه های آن ضعیف تر.

بازنده بازی کسی است که باعث فروریختن برج در هر مرحله ای شود. دقت داشته باشید پس از خارج کردن بلاک از برج و قرار دادن روی برج مراقب فروریختن برج باشید.

بازی جنگا

استراتژی بازی جنگا

صبور باشید: در این بازی باید همیشه صبر را در نظر بگیرید، اگر صبور نباشید مطمئنا برج فرو ریخته خواهد شد.

بلاک های راحت را هدف بگیرید: سعی کنید بلاکی را انتخاب کنید که در استحکام برج تأثیر کمتری داشته باشد. به عنوان مثال وقتی در یک ردیف سه بلاک قرار دارد، بلاک وسط نمی‌تواند منجر به فروپاشی برج شود.

بکشید و فشار دهید: دو استراتژی مهم بازی این است که یا یک بلاک را بکشید و یا آن را فشار دهید. پس از فشار دادن صحیح یک بلاک می‌توانید آن را به راحتی از سمت مخالف بگیرید و بکشید.

مراقب تعادل باشید: وقتی یک بلاک را خارج کردید و می‌خواهید در بالای برج قرار بدهید مراقب باشید که در همان سمتی که بلاک را خارج کرده اید، آن را قرار ندهید تا وزن برج یکنواختی خود را از دست ندهد.

با وجود نکاتی که مطرح شد، این بازی کاملا یک بازی شانسی است و نمی‌توان استراتژی عملی برای آن در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *