پخش زنده فوتبال-پخش مسابقات فوتبال

پخش زنده مسابقات فوتبال

پخش زنده مسابقات فوتبال یکی از جذاب ترین رویدادهای امروزی است که مخاطبان زیادی را در پلتفرم‌های مختلف ماهواره ای و تحت وب به خود جذب کرده است.

لایواستریم پخش فوتبال

یکی از کم هزینه‌ترین راه‌ها برای تماشای مسابقات فوتبال استفاده از لایو استریم‌های اینترنتی است. البته این مسئله با توجه به اینترنت ضعیفی که در ایران ارائه می‌شود هم چندان کیفیت قابل توجهی ندارد، اما درصد زیادی از این راه برای تماشای بازی‌های تیم محبوب خود استفاده می‌کنند، به خصوص که با این شیوه در تلفن‌های هوشمند خود هرجایی می‌توانید بازی‌ها را تماشا کنید.

یکی دیگر از سایت‌های معروف تماشای آنلاین بازی‌ها firstrowspors است که حتی در صورت فیلتر شدن لینک‌های جدید برای شما ارائه می‌کند. با توجه به امکان انتخاب کیفیت تماشای بازی در این سایت، می‌توان با کیفیت پایینتر با اینترنتِ ایران، خدمات خوبی دریافت کرد.

سایتتوضیحاتاشتراک
firstrowsporsبیشتر مسابقات ورزشی با امکان انتخاب کیفیترایگان
wiziwig1.comرایگان
vipleagueگرافیک بالا – پخش 23 رشته ورزشیرایگان
lshunters.tvپخش 11 رشته ورزشیرایگان
stream2watchtv.orgپخش 5 رشته ورزشیرایگان
تی وی توپخش زنده فوتبال – ایرانیرایگان
آنتنپخش مسابقات ورزشی – ایرانی و خارجیاشتراکی
تلویزیون تعاملی تیواپخش مسابقات ورزشی ایرانی و خارجیرایگان
آپارات اسپرتپخش مسابقات ورزشی ایرانی و خارجیرایگان

آنتن

آنتن یکی از سایت‌های زیرمجموعه ورزش سه است که به پخش رویدادهای مختلف ورزشی می‌پردازد. anten با صداوسیما هم همکاری دارد و مسابقات لیگ برتر ایران را هم پخش می‌کند.

برای استفاده از آنتن باید اشتراک خریداری کنید که با خرید اشتراک اینترنت برای شما هم به صورت نیم بها خواهد بود.

آپارات اسپرت

آپارات اسپرت یکی از سایت‌های زیرمجموعه آپارات و هلدینگ صبا ایده است که از سال 1401 شروع به پخش مسابقات ورزشی به صورت آنلاین کرده است.

آپارات اسپرت

در این سایت مسابقات مختلف از جمله فوتبال، بسکتبال، تنیس و .. را می‌توانید تماشا کنید. این سایت مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران را پخش نمی‌کند.

اپارات اسپرت در حال حاضر به صورت رایگان به پخش مسابقات فوتبال می‌پردازد و تنها کافی است که در این سایت ثبت نام کنید.

آپارات اسپرت اپلیکیشن اندروید هم دارد.

شبکه‌های ماهواره ای پخش فوتبال (غیر رایگان)

کانال‌های ماهواره‌ای یکی از بهترین روش‌ها برای تماشای مسابقات فوتبال در ایران است، البته اگر کمی توانایی کار با نرم افزارهای رسیور ماهواره‌ای خود را بلد باشید.

بین اسپورت (beIN Sports)

بین اسپورت
بین اسپورت

اگر مشتاق هستید برای تماشای مسابقات فوتبال هزینه کنید، بهترین کانال ماهواره‌ای در دسترس در ایران بین اسپورت خواهد بود. برای تهیه این پکیج ورزشی باید یک بار هزینه رسیور و سالیانه هزینه تمدید اشتراک بپردازید.

با توجه به افزایش نرخ ارز در ایران، اشتراک 200 دلاری این شبکه‌های ورزشی در ایران چیزی معادل به 2 میلیون 500 هزارتومان (با نرخ ارز در زمان نگارش این مطلب) هزینه خواهد داشت. بین اسپورت‌ها در ماهواره بدر (عربست 26 درجه) در دسترس شما قرار می‌گیرند.

اگر می‌خواهید بیشتر در مورد بین اسپورت و نحوه کار کردن آن بدانید، پست بین اسپورت را در مجله بخت و اقبال از دست ندهید.

فرکانس بین اسپورت‌های 1 تا 4 در ماهواره یوتلست 25.5 درجه

فرکانس11547
پولاریزاسیونVertical
سمبل ریت27500
FEC2/3

الون اسپورت (Eleven Sports)

الون اسپورت (به انگلیسی: Eleven Sports) یکی از مجموعه شبکه‌های ورزشی چند ملیتی است که سال 2015 در بریتانیا افتتاح شد.

Eleven Sports مجموعه‌ای از شبکه‌های لهستانی هستند که در ایران در دسترس شما قرار می‌گیرند و تقریباً لیگ‌های معتبر اروپایی را از طریق آن می‌توانید دنبال کنید.

4 شبکه الون اسپورت که در ایران در دسترس قرار دارند رایگان نیستند و کد شده ارائه می‌شوند، اما برای پخش آن‌ها از سی سی کم می‌توانید استفاده کنید که بیشتر در مورد آن توضیح می‌دهیم.

الون اسپورت
الون اسپورت

البته شبکه‌های الون اسپورت در کشورهای مختلف متفاوت است، اما نسخه لهستانی این شبکه در ایران در دسترس است و در ماهواره هاتبرد می‌توانید آنها را دریافت کنید.

فرکانس‌های الون اسپورت در ایران

ماهوارههاتبرد
فرکانس11488
پولاریزاسیونVertical
سمبل ریت27500
FEC2/3

شبکه‌هایی که دربالاتر معرفی کردیم، شبکه‌هایی است که شما برای دریافتشان باید هزینه کنید، پکیج‌های ورزشی دیگری هم در دنیا وجود دارد، اما به دلیل هزینه‌های فوق العاده بالا و البته در دسترس نبودن در تمام مناطق ایران، از پرداختن به آنها پرهیز کردیم، اما پکیج BT sport انگلیس و اسکای اسپورت ایتالیا دو پکیج قدرتمند پخش مسابقات فوتبال هستند.

شبکه‌های پخش رایگان فوتبال

برخی از کانال‌هایی که در ادامه برای شما معرفی می‌کنیم از طریق سی سی کم قابل مشاهده هستند و برخی از آن‌ها هم با کد بیس باز می‌شوند. برخی از شبکه‌ها هم به طور آزاد خدمات ارائه می‌کنند، به عنوان مثال رای اسپورت مسابقات جام حذفی ایتالیا و بازی‌های تیم ملی ایتالیا را به طور رایگان پخش می‌کند.

کانالفرکانسکد بیس
ورزیش تاجیکستان TV Varzish HDیاهست 11785H275000103ABAFCD201603
آیدمن آذربایجان ldman_azerbaycanآذراسپیس 11175H275003453450034534500
فاکس اسپورتس FOX Sportsآسترا 23.5 11739V29900
دیما اسپورت دو Diema sport 2هلاس 12606H30000
فوتبال اچ دی Football HDیاهست 11785H2750012340046ABCD0078
سی بی اس اسپورتس CBC SPORTSآذراسپیس 11135HH275001028ACE4EB4473A2
مچ تی ویMatch TVاکسپرس 12616H81222608396712043811
ت ر ت اسپور TRT SPORترک ست 11054V30000رایگان
بین اسپورتس beIN Sportsیوتلست 11566H27500رایگان
رای اسپورت Rai Sportهاتبرد 11727V27500

کد بیس چیست؟

کد بیس (به انگلیسی: Biss Code) در واقعی کدی 12 رقمی به صورت هگزادسیمال است که به همراه 4 حروف انگلیسی برای بازکردن و رمز گشایی برخی کانال‌های ماهواره‌ای استفاده می‌شود. حتی شبکه‌های سه و ورزش صداوسیما ایران هم برای فرار از حق کپی رایت در هنگام مسابقات فوتبال کد می‌شوند و باید کد بیس آنها را برای باز شدن وارد کرد.

در اکثر رسیورها می‌توانید با روش‌های زیر کد بیس را وارد کنید.

  • ابتدا F1 + 000 را بزنید.
  • سپس روی شبکه کد شده مورد نظر بروید.
  • بعد F1 + 333 را بزنید.
  • کد مورد نظر را وارد و ذخیره کنید.

کد بیس شبکه‌های سه و ورزش: ? 1111113311111133

سی سی کم چیست و چطور می‌توان با آن فوتبال دید؟

در واقع سی سی کم نوعی سیستم شیرینگ است که یک کارت برای حق پخش مسابقات تلویزیونی خریداری می‌شود و کدهای همان کارت در ازای یک هزینه اشتراک ماهیانه به افراد مختلفی واگذار می‌شود که اینگونه هم تعداد افراد زیادی از یک پنل مشترک استفاده می‌کنند و هزینه‌های سنگین پکیج هم برای ارائه دهنده سرویس جبران خواهد شد.

سی سی کم معمولا از یک آدرس اینترنتی (می‌تواند آی پی هم باشد) یک پورت و یک یوزر و پسورد تشکیل شده است. سی سی کم ها در داخل ایران از سایت‌های متعددی قابل دریافت هستند و با توجه به خدماتی که می‌خواهید از یک سرور تا چهار سرور به فروش می‌رسند.

هزینه تقریبی سی سی کم ها از ماهیانه 15 هزار تومان تا سالیانه 150 هزار تومان است. هرچه تعداد سرورهای سی سی کم بیشتر باشد، طبیعتاً فریز تصویر کمتر خواهد شد چراکه رسیور سریعاً بین سرورهای مختلف جابجا می‌شود.

سایت‌های فروش سیسیکم

سایت‌های بالا تنها جهت نمونه معرفی شده اند و مجله بخت مسئولیتی در خصوص آن‌ها ندارد.

شبکه‌های ماهواره ای قابل بازگشایی با سیسیکم

پولسات اسپورت Polsat sportهاتبرد 11117V27500با سی سی کم باز می‌شود
تی وی اسپورت TV Sportهاتبرد 10834V27500با سی سی کم باز می‌شود
کانال پلاس Canal+HD هاتبرد 11488H27500 با سی سی کم باز می‌شود
کانال پلاس نو CANAL+NOW هاتبرد 11278V27500 با سی سی کم باز می‌شود
کانال پلاس دو CANAL+SPORTS 2 هاتبرد 11278V27500 با سی سی کم باز می‌شود

اپلیکیشن‌های پخش مسابقات فوتبال

طبیعتاً با توجه به افزایش استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند، تماشای مسابقات فوتبال از طریق اپلیکیشن‌های هوشمند هم مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. بیشتر اپلیکیشن‌های خارجی مربوط به نتایج زنده فوتبال، پخش زنده مسابقات فوتبال را در خود جای داده‌اند.

365Scoresامتیاز 4.6 از 5
Livestream امتیاز 4.1 از 5
sport TV Liveامتیاز 3.9 از 5
Mobdro رایگان
YipTVبا حق اشتراک
ESPNرایگان
LiveScoreرایگان
SuperSport رایگان
CBS Sports رایگان
FlashScore رایگان

پخش زنده از کانال یوتیوب

برخی افراد در حین مسابقات مختلف بازی‌هایی را در کانال‌های یوتیوب خود به صورت زنده پخش می‌کنند. از آنجایی که مسئله حق کپی رایت در یوتیوب به صورت جدی در نظر گرفته می‌شود، این صفحات به سرعت بسته می‌شوند و نمی‌توان آدرس دقیقی از این کانال‌ها برای پخش ارائه کرد.

آی پی تی وی (IPTV) برای پخش مسابقات فوتبال

آی پی تی وی (به انگلیسی:IPTV) یک روش نوین برای پخش شبکه‌های تلویزیونی در بستر اینترنت است که چند وقتی است در ایران مورد توجه قرار گرفته است، آی پی تی وی در واقع یک لینک استریم است، با این تفاوت که فقط یک شبکه را نشان نمی‌دهد و ممکن است 5 هزارکانال با هم از طریق یک سرور برای شما در دسترس باشد.

در واقع آی پی تی وی، سروری است که شکبه‌های مختلف تلویزیونی از طریق آن بین ببیندگان و کاربران خود Share می‌شود. اما با توجه به سرعت پایین اینترنت در ایران، استفاده از این آی پی تی وی ها مستلزم در اختیار داشتن یک اینترنت با پهنای باند وسیع و سرعت بالا است.

با توجه به اینکه در IPTV ها بسیاری از شبکه‌های خارجی مانند اسکای اسپورت و بی تی اسپورت انگلیس که حق اشتراک بسیار سنگینی در اختیار دارند، پخش می‌شوند، اگر سرعت اینترنت خوبی دارید و نگران کمی هزینه بیشتر برای پخش مسابقات فوتبال نیستید، این گزینه برای شما بسیار کاربردی خواهد بود.

از کجا IPTV بخریم؟

برای خرید آی پی تی وی می‌توانید از سایت Iran IPTV استفاده کنید. هزینه آی پی تی وی ها از ماهیانه 65 هزارتومان آغاز و سرویس یکساله آن نزدیک به 480 هزارتومان است.

IPTV چطور کار می‌کند؟

بعد از خرید اشتراک، آدرسی با پسوند m3u در اختیار شما قرار می‌گیرد. نرم افزار VLC را دانلود کنید و از طریق آن، کانال‌های خریداری شده را تماشا کنید.

مشکلات IPTV

به طور کلی این سیستم، دو ایراد دارد. اول اینکه باتوجه به بارگیری تصویر از اینترنت، شما با تاخیری حدود یک دقیقه‌ای مسابقات را تماشا می‌کنید. مشکل دوم هم با لایو استریم مشترک است؛ اینکه برای تماشای ویدئوها باید ترافیک مصرف کنید. برای مثال برای تماشای یک ساعت برنامه چیزی بین 500 مگ تا 1 گیگ ترافیک مصرف می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *