بازی پوکر و شطرنج

با این بازی‌ها، مهارت خود را در پوکر افزایش دهید

برای عاشقان پوکر سخت است که به بازی غیر از بازی محبوبشان پوکر فکر کنند، اما مطالعات نشان می‌دهد که مغز نیاز دارد در قبال یک موضوع استراحت کند و با تمرکزی دوباره به آن موضوع بازگردد.

به همین خاطر، بهتر است زمان‌هایی که می‌خواهید از پوکر فاصله بگیرید، به بازی هایی روی بیاورید که آن‌ها به خودی خود، به تقویت مهارتتان در پوکر کمک می‌کنند.

فعالیت‌های دیگر انجام دهید

ورزشکاران حرفه ای و بدنسازان می‌دانند که اگر دنبال این باشید که یکی از اعضای بدن فعالیت بهتری داشته باشد، باید روی آن قسمت از بدن تمرکز کنید، البته نه منحصراً. اما مغز مانند ماهیچه نیست که به دنبال تقویت آن باشید، قطعاً شما برای اینکه بتوانید در پوکر بازیکن بهتری شوید، باید برندهای خاصی از پوکر را بازی کنید.

در طول زمان، متوجه می‌شوید تمرکز زیاد روی یک موضوع باعث می‌شود که تمرکزتان را واقعا از دست بدهید و دچار اشتباه شوید. همانطور که اگر یک بدنساز خیلی روی یک ماهیچه اش کار کند، ممکن است با پارگی عضله روبرو شود، مغز هم مانند همان عضله است و باید مراقب آن باشید.

در همین راستا، مطالعات نشان داده است که انجام فعالیت های دیگر می‌تواند یک استراحتی برای مغز باشد و باعث تقویت آن شود. به همین خاطر بازی‌هایی هستند که باعث تقویت مهارتتان در پوکر می‌شوند.

جادو؛ گردهمایی

بازی مجیک
بازی مجیک

درست خواندید، بازی جادو (به انگلیسی: Magic). جادو یکی از بازی هایی است که شما می‌تواند به وسیله آن توانایی پوکر خود را افزایش دهید. شاید کارت بازی جادو برای شما کودکانه به نظر برسد، اما استراتژی، رقابت و جایزه ای که این بازی دارد، آن را از حالت کودکانه خارج کرده است.

اگر به آن فکر کنید، متوجه می‌شوید بازی جادو با پوکر، اشتراکات زیادی دارد.

1- هم پوکر و هم بازی مجیک (جادو) از یک دسته کارت مشخص استفاده می‌کنند.
2- در هردو بازی هنگام توزیع دست، بعضی از کارت ها را نمی‌بینید.
3- با توجه به دستی که دارید، باید یک استراتژی برای خود انتخاب کنید.
4- در هر دو بازی باید حدس بزنید که طرف مقابلتان چه کارتی دارد و بر اساس آن تصمیم بگیرید.

در بازی مجیک، تمرکز اولیه بر روی برو سرگرمی است. بعد از آن تمرکز بر روی استراتژی و تصمیم گیری با توجه به کارت هایی است که توزیع می‌شود.

شطرنج

شطرنج یکی از بازی های سنتی است که می‌تواند باعث چالاکی مغز شود و تمرکز شما را تقویت کند، مهم تر از همه، شطرنج باعث می‌شود که شما به آینده هم فکر کنید و روی احتمالات تمرکز کنید.

این را به یاد داشته باشید، چه در پوکر و چه در شطرنج، اگر نتوانید روی احتمالات پیش رو تمرکز کنید و به آن فکر کنید، بازیکن خوبی نخواهید شد. هر حرکتی که در شطرنج انجام می‌دهید، چه حرکت ساده باشد یا نه، مثلا حرکت دادن یک سرباز، شما باید قبل از حرکت به این فکر کنید که برای چه کاری این تصمیم را می‌گیرید و با این تصمیم، حریف شما چه واکنشی نشان خواهد داد.

با این وجود، شطرنج بازی چندان محبوبی نیست، اما باز هم به شما توصیه می‌کنیم که حتی نسخه ساده بازی را اگر مقابل حریف کامپیوتری باشد تجربه کنید. مهارتی که به شما می‌دهد قدرت فکر کردن درباره احتمالات و آینده است، قدرت پیش بینی درباره تصمیم احتمالی که حریفتان می‌گیرد. البته تا قبل از اینکه دیر شود، شطرنج را هم کنار بگذارید، چرا که باعث خستگی مغزتان می‌شود.

Cash ‘N Guns (بازی پول و تفنگ)

شاید برایتان سوال باشد که بازی Cash ‘N Guns چه بازی است. این بازی چیزی شبیه بازی مافیا است، یک نفر نقش رئیس مافیا را برعهده می‌گیرد و یک سری کارت در اختیار خواهد داشت و نسبت به سایر بازیکنان یک سری قدرت اضافه دارد.

بازی تفنگ و اسلحه
بازی تفنگ و اسلحه

در بازی کش اند گانز (Cash and Guns) در هر دور، یکی از بازیکنان نقش رئیس را بازی کرده و جریان بازی و تقسیم پول‌ها را کنترل می‌کند. در هر دور، ابتدا کارت‌های پول رو شده، تا مشخص شود چه گزینه‌هایی در دسترس است. پس از آن، رئیس تا سه می‌شمارد، و هر کس اسلحه خود را به سمت یکی دیگر از بازیکن‌ها نشانه می‌گیرد.

یکی از کمک‌های اساسی این بازی به شما این است که با بلوف کردن آشنا می‌شوید و در آن حرفه ای می‌شوید، چراکه در این بازی باید شما با بلوف زدن، مانع از شناسایی خود شوید.

روی تمرکزتان کار کنید

کارشناس تولید محتوا و مترجم زبان‌های انگلیسی، آلمانی و روسی. از 16 سالگی به فعالیت‌های اینترنتی علاقه‌مند بودم و از به اشتراک گذاشتن تجربیاتم با دیگران لذت می‌بردم. پس از 10 سال فعالیت رسانه‌ای تمایل دارم تجربه جدیدی را در مجله سرگرمی بخت و اقبال کسب کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *