پیش‌بینی انگلیس و سوئیس یورو ۲۰۲۴

پیش‌بینی انگلیس و سوئیس یورو ۲۰۲۴: نکات شرط‌بندی و تحلیل

روز پایانی مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های اروپا با پیش‌بینی انگلیس و سوئیس یورو ۲۰۲۴ دنبال می‌شود. روی کاغذ شانس انگلیس برای چنین مسابقه‌ای باید بیشتر باشد. اما عملکرد دو تیم، کاملا چیز متفاوتی را نشان می‌دهد. به همین دلیل این مسابقه برای پیش‌بینی فوتبال اهمیت زیادی دارد. نگاهی کلی به تحلیل این مسابقه و مرور نکات شرط‌بندی فوتبال، از اهداف این نوشته است. مجله بخت

مقدمه

می‌توان گفت این مسابقه، غیرقابل پیش‌بینی‌ترین بازی‌ این مرحله جام ملت‌های اروپا محسوب می‌شود. انگلیس از نظر مهره و کیفیت تیم بهتری نسبت به سوئیس است. ولی عملکرد نه‌چندان درخشان سه‌شیرها، شرایط را برای شاگردان گرت ساوتگیت متفاوت می‌کند. سوئیس در نقطه مقابل در شرایط ایده‌آلی است. سوئیسی‌ها بعد از قدرت‌نمایی جلوی آلمان میزبان، ایتالیا را به راحتی حذف کردند و قاعدتا هدف مشترکی مقابل انگلیس دارند.

فرم شرط‌بندی فوتبال

پیش‌بینی انگلیس و سوئیس یورو ۲۰۲۴
پیش‌بینی انگلیس و سوئیس یورو ۲۰۲۴

صعود سوئیس، انتخاب ما برای پیش‌بینی سوئیس و انگلیس یورو ۲۰۲۴ است.

ضریب صعود سوئیس در این مسابقه بسیار بالا است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم روی صعود این تیم ریسک کنیم. عملکرد شاگردان مورات یاکین در این تورنمنت ما را قانع می‌کند که سوئیسی‌ها می‌توانند به مسیر شگفتی خود ادامه دهند. تیم ملی سوئیس بعد از عملکرد درخشان در مرحله گروهی یورو، در مرحله حذفی موفق شد ایتالیا را به راحتی حذف کند.

در نقطه مقابل انگلیس از چهار بازی قبلی در یورو ۲۰۲۴، تنها بازی اول را در وقت قانونی برد. سه‌شیرها حتی در مرحله قبلی مقابل اسلواکی در آستانه حذف بودند که گل لحظات پایانی جود بیلینگهام باعث بازگشت آنها به تورنمنت شد.

اطلاعات بازی

مصاف حساس انگلیس و سوئیس در روز شانزدهم تیر ماه ۱۴۰۳ مصادف با ششم جولای ۲۰۲۴ در ساعت ۱۸ به وقت محلی یا ۲۰:۳۰ به وقت ایران در ورزشگاه مرکور اشپیل آرنای شهر دوسلدورف آلمان برگزار می‌شود.

بررسی تیم‌ها

معرفی انگلیس

سه‌شیرها یکی از مشهورترین و بهترین تیم‌های ملی فوتبال در جهان محسوب می‌شوند، اگرچه از نظر افتخارات، جام‌های زیادی نبردند. با این حال ستاره‌های زیادی در انگلیس بازی می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به هری کین، جود بیلینگهام، باکایو ساکا، ترنت الکساندر آرنولد، کایل واکر، دکلان رایس، فیل فودن، کانر گلگر و جان استونز اشاره کرد.

معرفی سوئیس

در نگاه اول ترکیب سوئیس تقریبا همان چیزی است که در تورنمنت‌های قبلی دیدیم. استفاده از بازیکنان باتجربه همیشگی در ابتدا با انتقادات زیادی همراه بود. اما نتایج سوئیس نشان داد که یاکین اشتباه نمی‌کرد. ژردان شکیری، گرانیت ژاکا، بریل امبولو، یان زومر، فابین شر و دنی فرویلر از جمله بازیکنان باتجربه سوئیس هستند.

رکورد بازی رودررو

دو تیم ملی انگلیس و سوئیس تاکنون ۲۷ بار در رقابت‌های مختلف به مصاف هم رفتند. هجده پیروزی برای انگلیس، شش تساوی و تنها سه برد برای سوئیس، حاصل کار است. انگلیسی‌ها تقریبا سه بار سوئیس به آنها گل زدند. تیم ملی انگلیس ۵۹ گل به سوئیس زد و ۲۰ گل دریافت کرد.

تحلیل بازی

با تشکر از گل دقیقه ۹۵ جود بیلینگهام، انگلیس توانست مقابل اسلواکی به تورنمنت بازگردد. ضربه سر هری کین در وقت اضافه، کامبک انگلیسی‌ها را تکمیل کرد. گرت ساوتگیت به خوبی می‌داند که قرار نیست در این بازی هم با روند قبلی به نتیجه برسد. در نتیجه انتظار می‌رود ترکیب انگلیس در این بازی متفاوت باشد.

تیم ملی سوئیس عملکرد درخشانی در این تورنمنت ارائه کرد. سوئیسی در مرحله قبلی موفق شدند قهرمان دوره قبلی و مدعی قهرمانی یعنی تیم ملی ایتالیا را به راحتی حذف کنند. احتمالا سوئیس سخت‌ترین رقیبی است که تاکنون با انگلیس بازی کرده است.

فرم بازیکنان و مصدومیت

مارک گوهی بعد از دریافت کارت زرد دوم مقابل اسلواکی، از حضور در این بازی محروم شد. ازری کونسا قرار است جای وی را در ترکیب تیم ملی انگلیس بگیرد. لوک شاو می‌گوید از نظر آمادگی در شرایط خوبی قرار دارد اما بعید است ساوتگیت وی را در ترکیب اصلی بگذارد. طبق گفته رسانه‌های انگلیسی، ساوتگیت به فکر استفاده از ترکیب سه دفاعه و قرار دادن کایل واکر به عنوان دفاع سمت راست است.

در ترکیب تیم ملی سوئیس، بعد از تمام شدن دوران محرومیت در مرحله یک هشتم نهایی، سیلوان ویدمر دوباره به ترکیب اصلی برمی‌گردد. مورات یاکین باید انتخاب کند بین بریل امبولو و کوادو دواه، کدام بازیکنان را در نوک حمله قرار دهد.

نکات شرط‌بندی

  • هشت مسابقه از ده مصاف آخر دو تیم با پیروزی انگلیس به پایان رسید.
  • شش مسابقه از هفت مصاف آخر دو تیم با ثبت حداقل ۲ گل از انگلیس تمام شد.
  • چهار مسابقه از پنج بازی آخر سوئیس با گلزنی هر دو تیم تمام شد.
  • سوئیس هشت بازی پیاپی است که به تیمی نمی‌بازد.
  • در چهار مسابقه از پنج بازی آخر انگلیس، زیر ۲.۵ گل ثبت شد.

داور بازی

دنیله اورساتو، داور نام‌آشنای ایتالیایی، بازی انگلیس و سوئیس را قضاوت می‌کند. میانگین ۴.۷ کارت زرد و ۳۳ درصد اعلام پنالتی در هر بازی، آمار اورساتو در مسابقات جام ملت‌های اروپا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *