علیرضا نجاتی کشتی گیر فرنگی کار تیم ملی ایران

علیرضا نجاتی کشتی گیر فرنگی کار تیم ملی ایران

بیوگرافی

علیرضا نجاتی کشتی گیر فرنگی کار تیم ملی ایران است و عضو تیم ملی ایران در المپیک 2020 توکیو می‌باشد. علیرضا در تاریخ بیست و یکم ماه آبان سال 1377 (۱۲ نوامبر ۱۹۹۸) در شهر قم به دنیا آمد.

اگر علاقمند به پیش بینی بازی‌های المپیک هستید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب چه نکاتی را در پیش بینی المپیک 2020 توکیو رعایت کنیم؟ را مطالعه فرمایید.

سرگرمی‌ها

علیرضا آیت‌الله نجاتی شناخته‌شده با نام علیرضا نجاتی، از کارهایی که در زمان اوقات فراغت خود برای سرگرمی انجام می‌دهد، بازی فوتبال و گذراندن وقت با خانواده و دوستان را عنوان کرده است. علیرضا، حمید سوریان، کشتی‌گیر فرنگی‌کار ایرانی و کریستیانو رونالدو ستاره فوتبال پرتغالی را قهرمان‌های خود در دنیای ورزش می‌داند.

او دوست دارد فوتبال بازی کند. علیرضا طرفدار باشگاه پرسپولیس ایران و رئال مادرید اسپانیا است.

این کشتی‌گیر فرنگی کار ایرانی می‌گوید: “من معمولاً در اوقات فراغتم فوتبال بازی می‌کنم. قبل از مسابقات جهانی ۲۰۱۹ در نور سلطان قزاقستان، فوتبال زیاد بازی می‌کردم و حتی یک تیم در قم، داشتیم. اکثر ما کشتی گیر بودیم و در مسابقات مختلفی که در شهر برگزار می‌شد، شرکت می‌کردیم.  اما در یک سال گذشته [صحبت در سال 2020]، شدت تمرینات ملی باعث شد تمام تمرکزم را روی کشتی بگذارم.”

پیشنهاد می‌کنیم با محمدرضا گرایی عضو تیم ملی کشتی فرنگی ایران نیز آشنا شوید.

کشتی فرنگی

علیرضا نجاتی، کسب مدال در بازی‌های المپیک توکیو را یکی از اهداف بزرگ خود عنوان کرده است. این ورزشکار ملی پوش خوب کشورمان، با کسب مدال برنز در وزن ۶۰ کیلوگرم در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در نور سلطان قزاقستان، برای ایران افتخارآفرینی کرد. همچنین به دلیل صعود به مرحله نیمه نهایی در این مسابقات، سهمیه حضور در المپیک توکیو را دریافت کرد.

البته علیرضا در مسابقات المپیک توکیو، در همان دور نخست با قبول شکست در مقابل حریف ارمنستانی خود از دور مسابقات خارج شد و نتوانست به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کند.

 مربی ورزشی علیرضا در تیم ملی کشتی ایران، محمد بنا می‌باشد.

پیشنهاد ما: آشنایی با حسن یزدانی، قهرمان کشتی جهان

افتخارات ورزشی

علیرضا نجاتی، کشتی گیر تیم ملی کشورمان، با وجود سن کمی که دارد، توانسته افتخارات زیادی را در زمینه کشتی فرنگی بدست آورد. افتخارات ورزشی این قهرمان به شرح زیر است:

  • دریافت مدال برنز در وزن 60 کیلوگرم در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان در نورسلطان ارمنستان (2019)
  • دریافت مدال برنز در وزن 60 کیلوگرم در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان در ترناوای اسلواکی (2018)
  • دریافت مدال نقره در وزن 60 کیلوگرم در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جوانان آسیا در دهلی نو (2018)
  • دریافت مدال برنز در وزن 42 کیلوگرم در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان در ترناوای اسلواکی (2014)
  • دریافت مدال برنز در وزن 50 کیلوگرم در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان در مانیل فیلیپین (2016)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *