چاد براون؛ پوکربازی که مغلوب سرطان شد

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

چاد براون در روز 13 آگوست 1961 به دنیا آمد و در روز 2 جولای 2014 درگذشت. او یک بازیگر و پوکرباز بود. او ساکن لوس آنجلس بود. همسر براون، ونسا روسو بود که او هم یک پوکرباز حرفه ای است. این دو در سال 2012 از هم جدا شدند.

براون در کافه های ایتالیایی با بازی پوکر آشنا شد. او در سال های ابتدایی 1990 به لوس آنجلس رفت و در هالیوود مشغول به کار شد. چاد در سریال های تلویزیونی و فیلم های سینمایی چند نقش کوتاه ایفا کرد.

براون مجری برنامه تلویزیونی Ultimate Poker Challenge بود. او یک پوکرباز بود و در تورنمنت های مختلف پوکر حاضر می شد. او در چند دوره از مسابقات «سری های جهانی پوکر» شرکت کرد. چاد در سال 2002 و در بازی 1500 دلاری اوماها سوم شد. او در سال 2004 هم حضور موفقی داشت: کسب مقام دوم در بازی 1500 دلاری 7 کارت Stud. در این بازی تد فورست به قهرمانی رسید.

در سال 2005 چاد فاصله کمی با کسب اولین دستبند قهرمانی اش در این مسابقات داشت ولی باز هم به این هدف نرسید. او در بازی 2 هزار دلاری 7 کارت Stud دوم شد. همان سال، براون در رویداد circuit سری های جهانی پوکر هم بعد از کریس فرگوسن و پراهلاد فریدمن در رتبه سوم ایستاد.

در کل باید گفت این بازیکن 10 بار در سری های جهانی پوکر به میز نهایی رسید ولی هیچ وقت نتوانست طعم قهرمانی را در این تورنمنت بچشد. در مجموع او سه مقام دومی و سه مقام سومی در کارنامه اش ثبت کرد. در سال 2014، مسئولان تورنمنت سری های جهانی پوکر به خاطر تلاش های او در این عرصه و حضور موفقش در دوره های مختلف، یک دستبند افتخاری به براون اهدا کردند.

او در فصل چهارم تور جهانی پوکر به میز نهایی رسید و در نهایت در رتبه ششم مسابقات قرار گرفت. چاد در یکی از بزرگترین تورنمنت های پوکر آنلاین به قهرمانی رسید: ‌تورنمنت قهرمانی جهان پوکر آنلاین و بازی 5 هزار دلاری H.O.R.S.E. این دستاورد برای او جایزه 223125 دلاری و یک دستبند طلایی به ارمغان آورد.

او در مسابقات قهرمانی پوکر NBC National Heads-Up هم به فینال رسید. چاد در این مسیر بازیکنانی چون یوشینو ناکانو، گیب کاپلان، براد بوث، کریستی گیزز و گاوین اسمیت را شکست داد. او در فینال برابر پل واسیکا مغلوب شد.

مجله Bluff در سال 2006 براون را به عنوان بهترین بازیکن سال انتخاب کرد. چاد در این باره گفت: «برنده شدن جایزه بهترین بازیکن سال مثل این است که بازیگر باشید و جایزه اسکار را به خانه ببرید.»

مجموع پولی که او از راه شرکت در تورنمنت های پوکر کسب کرد برابر با 3 میلیون و 600 هزار دلار بود. گفتنی است 1 میلیون و 220 هزار و 357 دلار از این مبلغ مختص 38 حضور موفق او در بازی های سری های جهانی پوکر بوده است.

چاد در جولای سال 2014 درگذشت. در فوریه سال 2011 مشخص شده بود که او به سرطان لیپوسارکوم مبتلا شده است. طی یک عمل جراحی،‌ پزشکان یک تومور سرطانی را از شکم او خارج کردند. جالب است بدانید علی رغم تمام این اتفاقات، براون به بازی پوکر ادامه داد و تنها وقتی که از نظر فیزیکی توان ادامه نداشت، به استراحت می پرداخت. در روزهای پایانی عمرش، سرطان توان فیزیکی او را به شدت پایین آورده بود و چاد حتی نتوانست در مراسمی که مسئولان تورنمنت سری های جهانی پوکر به افتخارش برگزار کرده بودند شرکت کند. در نهایت او در سن 52 سالگی در بیمارستان Calvary شهر نیویورک درگذشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *