کوری کرول؛ پوکربازی که پول را به کسب مقام و قهرمانی ترجیح می دهد

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

کوری کرول در روز 25 فوریه 1982 در هالیفاکس به دنیا آمد. او یک پوکرباز حرفه ای کانادایی است و یک بار در رویداد Circuit Championship تورنمنت «سری های جهانی پوکر» به قهرمانی رسیده است.

کرول در جوانی با بازی پوکر آشنا شد و در ابتدا در کازینوهای محلی بازی می کرد. او کم کم سطح بازی اش را بالا برد و به سطحی رسید که توانست در تورنمنت های پوکر شرکت کند.

کوری در سال 2007 به اولین موفقیتش در سری های جهانی پوکر رسید. او در بازی 10 هزار دلاری هولدم نامحدود (رویداد اصلی رقابت ها) شرکت کرد و در حضور 6358 شرکت کننده در رتبه نود و یکم مسابقات ایستاد. این اولین باری بود که کرول در این تورنمنت به جایزه نقدی رسید: 67535 دلار. او در همان سال اولین قهرمانی اش را هم تجربه کرد: کوری در رویداد Circuit سری های جهانی پوکر در لاس وگاس به مقام اول رسید و جایزه اش هم برابر با 515176 دلار بود.

بعد از آن کرول در یک مصاحبه تلویزیونی شرکت کرد و اظهارات جالبی در مورد اهدافش داشت: «من برای کسب پول بیشتر پوکر بازی می کنم نه کسب مقام و قهرمانی. بنابراین چیزی که برای من اهمیت دارد پولی است که بعد از هر تورنمنت دریافت می کنم نه مقام و جایگاهی که در رده بندی کلی مسابقات به دست می آورم.»

کرول در «تور جهانی پوکر» هم حضور موفقی داشته است. او در فصل ششم این رقابت ها و در Mirage Poker Showdown پس از جاناتان لیتل به مقام دوم رسید. جایزه هم 561369 دلار بود.

او در بازی 25500 دلاری Five-Star World Poker Classic در سال 2008، به میز نهایی رسید. در نهایت کوری در رتبه چهارم ایستاد. او کارت های تک خشت و سرباز پیک را در دست داشت و توسط گاس هانسن با کارت های 7 خشت و 5 خشت bust شد. در حالی که فلاپ کارت های بی بی گشنیز و سرباز خشت و 6 خشت بود.

هانسن که ژتون بیشتری داشت اقدام به آل این کرد. کرول هم کال کرد و از حریف پیش بود: او دو کارت سرباز داشت و هانسن هم flush draw. در ادامه کارت بی بی دل خارج شد و یک کارت باقی مانده بود. وقتی کارت 3 خشت آمد، دست هانسن به یک فلاش رسید و همین باعث پیروزی او شد؛ کرول هم شکست خورد و چهارم شد. جایزه او برابر با 593645 دلار بود. گفتنی است بعد از این بازی حساس و هیجان انگیز، هانسن در برابر دوربین تلویزیون گفت: «جنون پیروز می شود!»

کوری در دنیای پوکر آنلاین هم بازیکن فعالی است. او در تورنمنت های سایت PokerStars شرکت می کند. او دو بار در تورنمنت بای این 215 دلاری Sunday Million (که مجموع جوایز آن 1 میلیون دلار است) به میز نهایی رسیده است.

کرول با لقب UGOTPZD در این رقابت ها شرکت می کند و در سال 2006 به مقام سوم این رویداد رسید. جایزه او 55289 دلار بود. در بار دوم (همان سال) هم او در رتبه پنجم رقابت ها قرار گرفت و 119091 دلار به دست آورد.

او در مصاحبه ای در مورد شرکت در تورنمنت های پوکر گفت: «اینجا کار راحت تر از بازی پوکر آنلاین است چون رقیب تان را می بینید و به راحتی می توانید رفتارش را تحلیل کنید. در ضمن اینجا راحت تر می توانید تصمیم گیری کنید و به هدف برسید.» تا سال 2019 مجموع پولی که کوری کرول از راه شرکت در تورنمنت های پوکر کسب کرده بود بیش از 1 میلیون و 844 هزار دلار بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *