گیب کاپلان کیست؟

گابریل وستون کاپلان در روز 31 مارس 1945 به دنیا آمد و یک بازیگر و پوکرباز حرفه ای آمریکایی است. او در دهه 1970 در سریال کمدی Welcome Back Kotter بازی کرد. در ضمن او مدت ها به عنوان مجری و کارشناس در برنامه High Stakes Poker از شبکه GSN حضور داشته است. گیب در یک خانواده یهودی به دنیا آمد که ساکن بروکلین بودند.

کاپلان در کنار بازیگری همیشه به بازی پوکر علاقه مند بود. در ضمن پوکر هیچ وقت یک تفریح برای او نبود. او در تورنمنت «سری های جهانی پوکر» شرکت کرد که نشان می دهد می خواست در کنار پوکربازهای حرفه ای رقابت کند. اولین تجربه اش در این رقابت های مهم در سال 1978 رقم خورد. کاپلان در سال 1980 به عنوان یکی از برترین پوکربازهای زمان خود شناخته شد.

اولین قهرمانی های گیب کاپلان

در آن روزها بازی های Super Bowl of Poker به عنوان یک تورنمنت بزرگ پوکر به حساب می آمد و محل زورآزمایی بهترین بازیکنان این رشته بود. گیب در رویداد اصلی این رقابت ها به قهرمانی رسید و جام بزرگ قهرمانی را دریافت کرد (1980). گفته می شود در ادامه به خاطر اندازه بزرگ این جام، تصمیم گرفته شد در سری های جهانی پوکر از جایزه ای متفاوت استفاده شود و به همین خاطر به قهرمانان این تورنمنت دستبند قهرمانی داده می شود.

طی 5 سال بعد از آن هم این بازیکن شهرت بیشتری کسب کرد چون او دو بار دیگر هم به میز نهایی رقابت های Super Bowl رسید.

در جولای 2004 او در «تور جهانی پوکر» شرکت کرد و در بازی تگزاس هولدم نامحدود به رتبه سوم رسید. جایزه اش هم برابر با 250 هزار دلار بود. یک سال بعد، گیب در سری های جهانی پوکر حاضر شد و در بازی 5 هزار دلاری هولدم محدود به رتبه دوم رسید. این بار جایزه برابر با 222515 دلار بود.

مجری و کارشناس

کاپلان در سال های 1997 و 2002 به عنوان مجری و کارشناس به پوشش خبری رقابت های سری های جهانی پوکر پرداخت. در سال 2007 شبکه NBC یک برنامه پوکر تهیه و پخش کرد که رقابتی به نام Poker After Dark بود. در این بازی 20 هزار دلاری تگزاس هولدم نامحدود شش بازیکن حاضر بودند: گیب کاپلان، کریستی گیزز، هاوارد لدرر، علی نژاد، ونسا روسو و انی دیوک. گیب در نهایت گیزز را در هدزآپ مغلوب کرد و برنده شد.

او در فوریه 2008 هم در این برنامه و رقابت شرکت کرد. این بار رقبای کاپلان عبارت بودند از: کریس فرگوسن، اندی بلاچ، چائو جیانگ، هویت کورکینز و دویل برونسون. باز هم این بازیکن به قهرمانی رسید و نمایش درخشانی داشت. کامبک کاپلان در این بازی به عنوان بزرگترین کامبک تاریخ این برنامه تلویزیونی محبوب شناخته می شود.

در سال 2007 او در بازی 50 هزار دلاری رویداد HORSE سری های جهانی پوکر به مقام نهم رسید. جایزه اش هم برابر با 131424 دلار بود.

کل پولی که کاپلان از راه شرکت در تورنمنت های پوکر کسب کرده برابر با 1 میلیون و 991 هزار و 248 دلار است.

گیب همیشه به عنوان یک ستاره تلویزیونی شناخته شده است. پیش از این درباره سابقه حضورش در برنامه پوکر شبکه GSN گفتیم. او در پوشش خبری National Heads-Up Poker Championship مجری شبکه NBC بود. در ضمن در شبکه CBS هم تجربه مشابهی داشت و مجری برنامه ویژه Intercontinental Poker Championship بود.

دستاوردهای سینمایی و تلویزیونی گیب کاپلان

کاپلان در 15 اثر تلویزیونی و سینمایی حضور داشت که مهم ترین شان عبارتند از:

  • سریال Welcome Back Kotter در سال 1975
  • سریال Lewis & Clark در سال 1981
  • فیلم تلویزیونی The Hoboken Chicken Emergency در سال 1984
  • فیلم سینمایی Jack the Dog در سال 2001
  • فیلم سینمایی The Grand در سال 2007

سلسله مطالب بیوگرافی بزرگان پوکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *