تاریخ:سپتامبر 21, 2021
محمدسینا واحدی

محمدسینا واحدی بسکتبالیست تیم ملی بسکتبال ایران

محمدسینا واحدی بسکتبالیست تیم ملی بسکتبال ایران در 8 ژانویه 2001 (نوزدهم دی ماه سال 1379) در تهران به دنیا آمد. اندازه قد این بازیکن بلندقامت و جوان بسکتبالیست، برابر است با 1 متر و 91 سانتی‌متر.

او عضو تیم ملی بسکتبال ایران می‌باشد و در سطح باشگاهی در باشگاه بسکتبال شیمیدر قم مشغول فعالیت است. مربی او در تیم ملی، مهران شاهینتاب می‎‌باشد. اولین بازی ملی این بازیکن جوان در سال 2020 برای ایران در مقابل قطر بود.

از تجارب و سوابق بازی این بازیکن می‌توان به حضور در قهرمانی آسیا در رده نوجوانان و جوانان اشاره کرد.

محمدسینا واحدی در اینستاگرام نیز فعالیت دارد و شما می‌توانید او را از طریق آیدی sinavahedi.keeep پیدا کنید. همچنین برای دسترسی راحت به اکانت اینستای او بر روی آیدی ذکر شده کلیک کنید.

پیشنهاد ما: چرا و چگونه بر روی بسکتبال شرط بندی کنیم؟

المپیک توکیو 2020

واحدی در ترکیب تیم ملی بسکتبال برای حضور در المپیک توکیو 2020 معرفی شد. او پس از باخت در مقابل تیم ملی آمریکا در توکیو گفت: “باعث افتخارم بود که با این تیم بازی کردیم چون بازیکنان آمریکا جزء بهترین بسکتبالیست‌های دنیا هستند. ما هم همه‌ی تلاشمان را کردیم و تمام توانمان را گذاشتیم. اما این شرایطی بود که پیش آمد و متاسفانه باختیم. هیچ کداممان از بازی‌مان راضی نیستیم. ما باید بیشتر تمرین کنیم که در آینده بتوانیم بازی‌های بهتری را به نمایش بگذاریم.”

پیشنهاد ما: چه نکاتی را در پیش بینی المپیک 2020 توکیو رعایت کنیم؟

شروع بازی در بسکتبال

محمدسینا واحدی بسکتبال را در هشت سالگی در نازی آباد آغاز کرد. او در رابطه با شروع بازی در بسکتبال گفته است:

“من هشت ‌ساله بودم که در کلاس‌ استعدادیابی بسکتبال شرکت کردم. قبل از آن من هیچ اطلاعاتی در مورد این ورزش نداشتم و هرگز تمرین یا بازی نکرده بودم. وقتی در کلاس استعداد‌یابی، نوبت من شد، مربی از من خواست که چند حرکت بسکتبال را انجام دهم. من به توضیحات او گوش دادم و سپس حرکات را انجام دادم. مربی از نحوه انجام حرکاتم راضی بود و به من نمره قبولی داد و از آن روز بود که وارد دنیای بسکتبال شدم.”

محمدسینا، قهرمان و الگوی خود در بسکتبال را، مهدی کامرانی، بازیکن بسکتبالیست ملی پوش ایرانی می‌داند.

پیشنهاد می‌کنیم با آرون گرامی پور، هم تیمی محمدسینا در تیم ملی بسکتبال ایران نیز آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *