تاریخ:سپتامبر 21, 2021
سارا بهمن یار

سارا بهمن یار کاراته کار تیم ملی ایران

سارا بهمن یار کاراته کار تیم ملی ایران در یکم ماه فروردین سال 1379 (۲۱ مارس ۱۹۹۹) در آستانه اشرفیه به دنیا آمد. وی در کنار کاراته که حرفه اصلی‌اش می‌باشد، به سرگرمی‌های دیگری همچون تیراندازی و شمشیربازی نیز مشغول است و در اوقات فراغتش، این بازی‌ها را امتحان می‌کند. همچنین او خودش را یکی از اصلی‌ترین حامیان تیم ملی فوتبال ایران می‌داند.

تحصیلات سارا بهمن یار کاراته کار تیم ملی ایران، رشته تربیت بدنی در دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد. سارا به زبان‌ انگلیسی مسلط است. مربیان سارا در تیم ملی، خانم‌ها سمانه خوش قدم و فاطمه قاسمی می‌باشند.

سارا بهمن یار در شبکه اجتماعی اینستاگرام با آیدی sara_bahmanyar و در شبکه اجتماعی فیسبوک با آیدی sara.bahmanyar.79 فعالیت می‌کند. اگر می‌خواهید وی را در این شبکه‌ها دنبال کنید، بر روی آیدی‌ها کلیک کنید.

سارا تنها عضو از اقوامش نیست که در کاراته فعالیت می‌کند، بلکه دختر خاله‌اش فاطمه قاسمی نیز، مربی تیم ملی کاراته بانوان ایران بوده و خواهرش نیز مربی این ورزش بوده است.

او در رابطه با جسارتش در مسابقات کاراته می‌گوید: “من وقتی برای مبارزه بر روی تاتامی می‌روم، به عناوین و مدال‌های حریفم توجه نمی‌کنم. بلکه فقط به پیروزی فکر می‌کنم. بنابراین جسورانه و بدون ترس حمله می‌کنم و از حریفانم امتیاز می‌گیرم.”

پیشنهاد می‌کنیم با سجاد گنج زاده دیگر کاراته‌کای ملی پوش ایرانی نیز آشنا شوید.

شروع کار در کاراته

سارا بهمنیار از چهار سالگی ورزش کاراته را آغاز کرد. وی این ورزش را از مادر و دختر خاله‌اش فاطمه قاسمی آموخت. او در یک خانواده ورزشی بزرگ شده است. این کاراتهکای زن کشورمان، بعد از عضویت در تیم ملی ایران تصمیم گرفت روی کومیته (یکی از سه قسمت اصلی تمرینات ورزش کاراته) تمرکز کند. همچنین کاتا (یکی دیگر از سه قسمت اصلی تمرینات ورزش کاراته) را کنار گذاشت.

این کاراته‌کای خوب ملی ایران، در این رابطه گفته است: «قبل از پیوستن به تیم ملی، من بر روی هر دو بخش (کومیته و کاتا) تمرین می‌کردم و مسابقه می‌دادم. وقتی به تیم ملی رسیدم با اینکه در مسابقات کاتا و کومیته شرکت کردم و در هر دو قهرمان شدم، اما بلافاصله به من گفتند که باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنم. بنابراین، پس از مشورت با مربی خود، من کومیته (Kumite) را انتخاب کردم.»

سارا هدف و آرزویش را کسب مدال طلا در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو عنوان کرده بود. اما متاسفانه او که نماینده وزن ۵۵- کیلوگرم تیم ملی ایران بود، در سومین مبارزه خود در مسابقات المپیک توکیو، مقابل حریفش از بلغارستان به روی تاتامی رفت و نتیجه را با آمار ۵ بر ۲ به حریفش واگذار کرد و از دور رقابت‌های المپیک، حذف شد.

پیشنهاد می‌کنیم با حمیده عباسعلی دیگر بازیکن زن تیم ملی کاراته ایران نیز آشنا شوید.

افتخارات

سارا بهمن یار با وجود سن کمی که دارد اما توانسته افتخارات زیادی را در زمینه کاراته برای خود کسب کند. از بزرگ‌ترین افتخارات او می‌توان به این دو مورد اشاره کرد:

  • وی مدال طلای نوجوانان آسیا سال ۲۰۱۴ مالزی را توانست کسب کند.
  • همچنین سارا بهمن یار موفق به کسب مدل برنز رقابت‌های قهرمانی کاراته جهان در اسپانیا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *