تاریخ:دسامبر 5, 2023
آرمینا صادقیان

آرمینا صادقیان تیرانداز تیم ملی ایران

بیوگرافی

آرمینا صادقیان تیرانداز تیم ملی ایران در تاریخ 3 بهمن ماه سال 1380 (۲۲ ژانویه ۲۰۰۲) در شهر سرابله ایلام به دنیا آمد. آرمینا صادقیان، جوان‌ترین عضو کاروان ملی ایران در المپیک توکیو بود. از موفقیت‌های این ورزشکار جوان ایرانی، می‌توان به کسب مقام چهارم در مسابقات تفنگ بادی انتخابی المپیک تابستانی ۲۰۲۰ و کسب سهمیه با حضور در فینال این مسابقات اشاره کرد.

پیشنهاد می‌کنیم مطلب معرفی بازی تیراندازی با کمان را بخوانید، تا با ماهیت این ورزش و نحوه تعیین برنده مسابقه انفرادی و مسابقه تیمی و مختلط در آن آشنا شوید.

تیراندازی

آرمینا برای المپیک توکیو 2020، توانست یک سهمیه برای رشته تفنگ بادی 10 متر انفرادی زنان ایران بدست آورد. پیش از او نجمه خدمتی نیز برای ایران یک سهمیه کسب کرده بود. او در المپیک در کنار 55 تیرانداز دیگر در ماده 10 متر بادی زنان به رقابت پرداخت. در همان دور نخست، او با کسب 622 امتیاز در رده 30 قرار گرفت. بنابراین از راه یافتن به جمع 8 نفر برتر (مرحله فینال) بازماند.

همچنین آرمینا، طلای جام جهانی تیراندازی جوانان را نیز در کارنامه ورزشی خود دارد. از طرفی او در بازی‌های آسیایی 2018 نیز حضور داشت. در آن بازی‌ها، آرمینا تنها 17 سال داشت و جوان‌ترین ورزشکار ایرانی آن مسابقات بود.

او در رابطه با مشکلاتی که در رشته تیراندازی در ایران وجود دارد گفته: “یکی از مشکلات این است که در ایران همیشه فشنگ نداریم. به همین دلیل ما در اصطلاح تمرینات خشک انجام می‌دهیم و همین باعث ضعف ما در مسابقات شده است.”

شروع

آرمینا در رابطه با شروع تیراندازی گفته است: “من از سن نه سالگی شروع به تیراندازی کردم. من در کلاس تیراندازی ثبت نام کردم و یک سال تمرین کردم، اما سپس یک سال آن را متوقف کردم. به دلیل علاقه‌ای که به تیراندازی داشتم، دوباره به آن برگشتم و این بار آن را به صورت حرفه‌ای دنبال کردم.”

سرگرمی و شبکه‌های اجتماعی

برای دنبال کردن این ورزشکار خوب کشورمان در اینستاگرام می‌توانید بر روی آیدی او با آدرس arminasadeghian_ کلیک کنید.

آرمینا در رابطه با رشته‌های مورد علاقه دیگرش در ورزش، از پینگ پنگ و والیبال نام برده است. اما او گفته تیراندازی ورزشی است که آرامش به من می‌دهد و دوری از آن، باعث دوری آرامش از من می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *