سم تریکت کیست؟

سم تریکت یک پوکرباز حرفه ای است. او اخیرا داستان زندگی اش را روایت کرده و از روزهایی گفته که کاملا بی پول شده بود و با دستمزد هفتگی 72 پوندی کار می کرد. سم حالا به اوج رسیده است.

تریکت تا کنون بیش از 20 میلیون پوند درآمد در دنیای پوکر داشته است و در لیست پردرآمدترین های انگلیس به رتبه دوم رسیده است. او تا سال 2006 یک لوله کش بود و بعد از آشنایی با پوکر، شغلش را رها کرد. تریکت تنها در یک تورنمنت، مجموعا 10 میلیون دلار کسب کرد! خیلی ها سم را یکی از بهترین بازیکنان پوکر در تاریخ می دانند.

سم تریکت، از فوتبال تا پوکر

او در سن 33 سالگی در مورد مسیری که تا اینجا طی کرده صحبت کرده است:

من به یک قمارخانه کوچک رفتم و برای اولین بار بازی کردم. من نه قوانین را می دانستم نه چیز دیگری. فقط می خواستم تلاش کنم و خوب هم کار کردم.

سم همیشه می خواست یک بازیکن فوتبال شود. او می گوید نقطه عطفش در پوکر زمانی شکل گرفت که دوست دخترش به او پول قرض داد:

وضعیت خوبی نداشتم. به همین خاطر دوست دختر سابقم 200 پوند به من قرض داد؛ فقط برای آن شب. من گفتم یک هفته دیگر پول را پس می دهم. شرایط سختی بود ولی من در آن تورنمنت برنده شدم و همان شب قرضم را پس دادم. در آن زمان پولی برای بازی نداشتم. یک بازی پوکر بزرگ بود و می خواستم در آن شرکت کنم. فشار زیادی روی من بود و هیچ پولی نداشتم. دستمزد هفتگی من 72 پوند بود.

از آن زمان ماجراجویی تریکت در دنیای پوکر شروع شد و حالا یکی از 25 فرد پردرآمد این عرصه است و در سال 2012 در یک بازی یک میلیون دلاری به مقام دوم رسید. اگر یک بازیکن پوکر باشید می دانید که حضور در چنین بازی های بزرگی چقدر پرستیژ در پی دارد. در آن زمان این یک بازی رکوردشکن با بالاترین buy-in ثبت شده در تاریخ بود: 1 میلیون دلار!

از طریق درآمدی که سم در قمار آنلاین و کازینوها کسب کرده، توانسته املاک ارزشمندی در نقاط مختلف جهان خریداری کند. یکی از آنها یک ویلای مجلل و شیک در اسپانیا (تصویر بالا) و یک ویلا هم در لندن است.

از دست دادن همه دستاوردها

البته وضعیت تریکت همیشه به این خوبی نبود و او هم مثل هر پوکرباز دیگری تجربیات سختی داشته است. به عنوان مثال، سم در نقطه ای از دوران بازی اش همه چیز را در مدتی کمتر از یک سال از دست داد:

من انتخاب های بدی داشتم و در بازی های بدی حضور پیدا کردم و در مورد دوستانم هم بیش از حد دست و دلباز بودم. در یک چشم بر هم زدن، تمام پولم را از دست دادم و یک ورشکسته شدم. دوست دخترم مرا ترک کرد و واقعا نمی دانستم چطور باید این وضعیت را تغییر دهم. می خواستم با مربی کار کنم ولی موفق نشدم چون کارت بانکی ام از کار افتاده بود. هیچ پولی نداشتم. باید 80 پوند پرداخت می کردم و آه در بساط نداشتم.

سم می گوید آن تجربه در پوکر باعث شده او به بلوغ برسد و در یک مسیر مطمئن و مستمر حرکت کند: «ولی ارزشش را داشت. درس خوبی گرفتم. تمام پولی که هدر داده بودم ارزشش را داشت که متوجه بشوم. چون در نهایت با همسرم ملاقات کردم.»

در حال حاضر سم تریکت سفیر partypoker، یک پلتفرم بازی پوکر آنلاین است و به نقاط مختلف جهان سفر می کند و در تورهای میلیونی شرکت می کند. در ضمن او می خواهد در سال جاری در تورنمنت «سری های جهانی پوکر» شرکت کند:

برای شروع این بازی ها لحظه شماری می کنم. در ضمن به سفر با پارتی پوکر ادامه می دهم. منتظر چالش های جدید در سال های آینده هستم.

بیوگرافی بزرگان پوکر را در مجله بخت و اقبال بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *