قیمت بیت کوین در دوره بیماری بیت کوین

پیش بینی قیمت بیت کوین در دوره همه گیری کرونا

چه اتفاقی برای قیمت بیت کوین در دوره ای که بیماری کرونا همه گیر شده است می افتد؟ افت شدید قیمت بیت کوین همسو با بازارهای مالی دنیا، نگاه های همگان را در مورد ارزش این رمزارز مورد تردید قرار داده است. به اعتقاد بسیاری از تحلیل گران، در حالیکه رویدادهای شبیه به سر رسیدن دوره انتظار زمانی رشد قیمت بیت کوین و رویداد هاوینگ بیت کوین قرار بود افزایشی زیاد در قیمت بیت کوین ایجاد کند، امروز شرایط به گونه دیگری پیش می رود. در این مطلب قصد داریم در دوره بیماری کرونا، پیش بینی سایت ها و افراد مختلف را در رابطه با قیمت بیت کوین تجمیع و منتشر کنیم، شاید بتوان به جمع بندی درستی در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در این دوره رسید. برای دیدن آخرین اطلاعات، بر حسب تاریخ به انتهای مطلب مراجعه کنید.

27 اسفند 1398

امروز 27 اسفند 1398 قیمت بیت کوین در مروز 5300 دلار قرار دارد. در طی 1 ماه اخیر قیمت بیت کوین از قیمتی بیش از 10 هزار دلار به عددی زیر 4000 دلار هم رسید! این حجم از نوسان برای بسیاری از تحلیلگران قابل تصور نبود.

با افزایش دامنه ویروس کرونا در کشورهای دنیا، حتی در برخی از تحلیل های به نظر ساده انگارانه، شک و تردیدهایی در مورد آینده بیت کوین طرح شده است. در حالیکه بازارهای بورس در نقاط مختلف دنیا با چالش مواجه شده اند، بانک ها تلاش می کنند تا شرایط را برای مردم و سرمایه گذاران آسان تر کنند، شرایط نقل و انتقال پولی تسهیل شود و این ها همگی باعث شده است تا برخی از بانک ها کارکردهایی مشابه با آنچه رمزارزها به دنبال ارائه آن هستند، ارائه کنند.

نمودار قیمت بیت کوین در یک ماه منتهی به 27 اسفند 1398
نمودار قیمت بیت کوین در یک ماه منتهی به 27 اسفند 1398
 نمودار قیمت بیت کوین در 5 روز منتهی به 27 اسفند 1398
نمودار قیمت بیت کوین در 5 روز منتهی به 27 اسفند 1398

پیش بینی تیم دریپر از قیمت بیت کوین

تیم دایاپر
تیم دریپر (Tim Draper) سرمایه گذار آمریکایی که ثروت او حدود 1 میلیارد دلار تخمین زده می شود.

تیم دریپر 61 ساله (فارغ التحصیل استنفورد و هاروارد) که یک سرمایه گذار خطرپذیر است و سرمایه گذاری های خیلی خوبی در طی سالیان اخیر انجام داده است، بیش از هر چیزی به خاطر سرمایه گذاری های خوبش در بایدو، هات میل، اسکایپ، تسلا، اسپیس ایکس، انجل لیست، سولار سیتی، رینگ، توئیتر، کوین بیس، رابین هود، توئیچ و فوکس مدیا شناخته می شود. او یک سرمایه گذار نوگرا به شمار می رود که روی خوشی به ایده های خلاقانه و نوآوری ها نشان می دهد.

تیم دریپر معتقد است وقتی بحران کرونا تمام شود، این بیت کوین است که شروع به رشد و شکوفایی بیشتر خواهد کرد و نه دولت ها و بانک ها! او در توئیتی امروز به این موضوع اشاره کرده است:

توئیت تیم دریپر در مورد بیت کوین در تاریخ 27 اسفند 1398

آنطور که پایگاه خبری U.Today گزارش کرده است، تیم دریپر در یک پیش بینی قبلاً گفته بود که بیت کوین به قیمت 250 هزار دلار در سال 2023 خواهد رسید. او در مصاحبه ای اخیراً اعلام کرده است که «بیت کوین صنعت بیمه را متحول خواهد کرد.» دایاپر که منابع بزرگی از بیت کوین را در اختیار دارد، به انتظار دوره پسا کرونا خواهد نشست.

مل ماگازین: در حالیکه بازارهای بورس در حال ریزش هستند، بیت کوین طوفان های شدیدتری را تجربه می کند!

مل ماگازین گزارش داده است که در حلیکه که بیت کوین به عنوان یکی از رمزارزهای بسیار پایدار در دنیا شناخته می شود، در پی همه گیر شدن کرونا بیش از 25 درصد ارزش خود را در مقابل ارزهای سنتی از دست داده است.

در کامیونتی رمزارز بازها در Reddit برخی حتی گزارش کرده اند که ممکن است از هزاران دلار تا کل پس انداز خود را در پی اتفاقات پیش رو از دست دهید و برخی دیگر نیز معتقدند باید صبر کرد و وقت تحلیل نیست! هری بل که یک تحلیل گر انگلیسی و مشاور یک صندوق سرمایه گذاری خصوصی در لندن است، باور دارد که در شرایط فعلی باید پول را روی فلزات ارزشمند نگه داشت که مشمول نوسانات زیادی نمی شوند و حتی ممکن است با توجه به نگرانی های موجود با افزایش ارزش در تناسب با ارزهای سنتی مواجه شوند.

اما در سوی دیگر نیز، برخی از تحلیلگران معتقد هستند رمزارزها حتی در بدترین شرایط نیز (شبیه به جنگ جهانی) عاملی برای نجات بشر برای حفظ افت ارزش دارایی مردم و پیشگیری از بحران های مالی هستند.

عمده تحلیلگران: فعلا اظهار نظر نکنیم

بسیاری از تحلیلگران در تماس هایی که با ایشان از طرف مل ماگازین برقرار شده است از اظهار نظر پرهیز کرده اند. آنها باور دارند که شرایط به قدری نوسانات زیاد دارد که اظهار نظر کردن، امری تقریباً غیر ممکن است. بسیاری افت فعلی را ناگزیر و ناشی از افت تمام بازارهای دنیا می دانند و عده ای باور دارند که باید در شرایط فعلی نسبت به خرید بیت کوین و نگهداری آن اقدام کرد!

در ادامه 3 توئیت صورت گرفته در مورد قیمت بیت کوین را مرور می کنیم:

توئیت اریک وورهیز
اریک وورهیز، باور دارد که بیت کوین و اتریوم به خاطر یک روز گند از بین نرفته اند (اشاره به افت ناگهانی قیمت روز روزهای اخیر)، در ماه های آینده دنیا خواهد دید که ضدشکنندگی یعنی چی!
سمسان ماو، بیت کوین را ابزاری برای پیشگیری از بحران های همه گیر نمی داند، بلکه پناهی از ارزهای سنتی می داند. او توصیه به خرید می کند.
سمسان ماو، بیت کوین را ابزاری برای پیشگیری از بحران های همه گیر نمی داند، بلکه پناهی از ارزهای سنتی می داند. او توصیه به خرید می کند.

16 فروردین

امروز 16 فروردین ماه قیمت بیت کوین در محدود 6600 دلار قرار دارد که نسبت به 20 روز پیش افزایشی تقریبا 20 درصدی را تجربه کرده است.

قیمت بیت کوین در تاریخ 16 فروردین 1398 و 5 روز مانده به رویداد هاوینگ بیت کوین
قیمت بیت کوین در تاریخ 16 فروردین 1398 و 5 روز مانده به رویداد هاوینگ بیت کوین

در طی 20 روز اخیر با اوج گرفتن بحران کرونا در دنیا و عبور تعداد مبتلایان از مرز 1 میلیون نفر، فضای اقتصادی کمی روشن تر از قبل شده است. دو رویداد مهم پیش روست:

  1. بحران کرونا
  2. هاوینگ بیت کوین

بحران کرونا به عنوان بزرگترین چالش زیستی و اقتصادی بشر بعد از جنگ جهانی دوم، همه بازارها را در نوردیده است. «مایکل کریپتو» که یک تحلیل گر ارزهای دیجیتال است، اعتقاد دارد، این حجم از بحران منجر به بیکاری بیشتر میان عمده قشر متوسط در کشورهای دنیا خواهد شد. فرقی نمی کند در آمریکا باشید، یا اروپا یا آسیای شرقی و خاورمیانه و … این مساله منجر به کاهش تقاضا برای خرید بیت کوین می شود و حتی اگر منجر به کاهش قیمت بیت کوین نشود (که او اعتقاد دارد منجر به کاهش قیمت خواهد شد) اما هرگز شرایط بازار را گاوی نخواهد کرد. اگر نمی دانید بازار گاوی چیست، مطلب بازار گاوی و بازار خرسی را مطالعه کنید.

فقط 5 روز مانده به هاوینگ بیت کوین

هاوینگ بیت کوین به اعتقاد بسیاری در کوتاه مدت ممکن است منجر به کاهش قیمت بیت کوین و در میان مدت و بلندمدت منجر به افزایش زیاد قیمت بیت کوین خواهد شد. به اعتقاد مایکل، بحران اقتصادی بزرگتر از آن است که هاوینگ و اتفاقات دیگر تغییر خاصی در رویکرد کلی بازار ایجاد کند و نباید گول افت و خیزهای بیت کوین را خورد! بازار در حالت گاوی نیست!

در همین اوضاف بایننس به عنوان بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال دنیا مارکت کپ را که یک پایگاه اینترنتی اطلاع رسانی ارزهای دیجیتال و اعلام حجم بازار رمزارزهای مختلف است را خریداری کرده است و برخی از تحلیلگران این را یک نشانه مثبت برای تقویت بازار ارزهای دیجیتال تلقی می کنند.

مایک نوگراتز: اگر امسال بیت کوین رکورد نزند، کنار می کشم

در یک اظهار نظر دیگر، مایک نوگراتز مدیرعامل گلکسی دیجیتال اعلام کرده است که در صورتی که بیت کوین در سال جاری رکورد جدیدی را جابجا نکند، از این ارز دیجیتال ناامید خواهد شد و از سرمایه گذاری در آن دست خواهد کشید. نوگراتز در سال 2019 پیش بینی کرده بود که قیمت بیت کوین در این سال به قیمت 40 هزار دلار خواهد رسید که البته این پیش بینی هرگز محقق نشد.

ارز دیجیتال چین و آمریکا

در این میان برخی از کشورها مثل چین و آمریکا در تدارک عرضه ارز دیجیتال دولتی خود هستند. خبرهای زیادی در این رابطه منتشر نشده است، اما همین که آمریکا عرضه ارز دیجیتال گرام (متعلق به تلگرام) را به هر نحوی و در هر کشوری ممنوع کرده است، نشانی از نگرانی آمریکا در مورد ضعیف شدن قدرت دلار در مقابل ارزهای دیجیتال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *