بیت کوین می تواند 50 درصد بازار طلا را به خود اختصاص دهد

وقتی CNBC در روز 20 دسامبر اعلام کرد بیت کوین می تواند 250 هزار دلار از بازار طلا را به خود اختصاص دهد، رسانه های جریان اصلی بیشتر به این واحد پولی توجه کردند.

در بخش Fast Money شبکه چندین قدرت مشهور بیت کوین با هم همکاری کردند تا تصویری شناور از آینده ارز دیجیتال را به نمایش بکشند.

برایان کلی که یک تحلیلگر این حوزه است موضعی شبیه به تام لی، موسس Fundstrat Global Advisors اتخاذ کرد و مدعی شد در میان مدت، بیت کوین می تواند به این سقف باورنکردنی برسد و این یک هدف معقول است.

در ضمن او از صحبت های تیم دراپر هم حمایت کرد. دراپر یک سرمایه گذار است و در ابتدای هفته مدعی شده بود بیت کوین/دلار آمریکا می تواند در پایان سال آینده به سقف 250 هزار دلار برسد.

کلی به این موضوع هم اشاره کرد که این سطح پیشرفت با کانال قیمتی که بیت کوین از سال 2013 داشته سازگار است.

«اگر بیت کوین با همین الگو ادامه دهد (این یک تحلیل معمولی است که مردم در مورد همه طبقات دارایی ها دارند) و در همین کانال بماند، سقفی که می تواند در دسترسش باشد چیزی در حدود 200 هزار تا 250 هزار دلار است.»

اگر این پیش بینی ها به واقعیت تبدیل شود، بیت کوین به سهم 50 درصدی از بازار یعنی نیمی از منابع طلای جهان می رسد. ارزش آن هم چیزی حدود 4.5 تریلیون دلار است. در دهه حاضر، بیت کوین از طلا پیشی گرفته است.

کلی در ادامه افزود: «به نظرم تیم دراپر فکر می کند (من مطمئنا با برخی از نظرات او موافقم) بیت کوین سهم بازار را از طلا خواهد گرفت.»

در حالی که هیچ کدام از این پیش بینی ها چیز جدیدی نیست، تمایل CNBC به ارائه یک دیدگاه سرسخت از بیت کوین آن هم بعد از هفته ها کاهش قیمت، نشان می دهد که روند آنها تفاوت چشمگیری با روند سایر رسانه های اصلی دنیا دارد.

در کل، پوشش رسانه ای نشان می دهد که در حال حاضر بیت کوین در برابر بهترین دورانش سطح پایینی دارد و این به خاطر پیش بینی های منفی مقطعی است. روز چهارشنبه، نیویورک پست مدعی شد قیمت بیت کوین در فصل تعطیلات کاهش چشمگیر داشته است.

از رسانه ها که فاصله بگیریم، توجه جهانی که به بیت کوین وجود دارد به خصوص نصف کردن پاداش بلوک می 2020 باعث ایجاد یک افزایش کوچک در هفته های اخیر شده است.

همان طور که کوین تلگراف گزارش داده، تمایل در حلقه های تجاری تقریبا برابر است با سقوط ارزش بیت کوین در همین بازه زمانی در سال 2018.

نشانگرهای مختلف نشان می دهند که بیت کوین/دلار آمریکا در نقطه تغییر جهت است و سوابق تاریخی به ما می گوید پتانسیل زیادی برای افزایش ارزش بیت کوین وجود دارد.

در این رابطه، مطالب زیر را از دست ندهید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *