بیتکوین-اژدها-هابیت

حدود 11 میلیون بیتکوین از 18 میلیون بیتکوین موجود در جهان، بیش از یک سال است که تراکنش نداشته‌اند

تحقیقات Digital Asset Data نشان داد که بیش از ده میلیون بیتکوین برای یک سال است که در والت افراد متفاوت خاک خورده‌اند. این یعنی بیش از شصت درصد از کل بیتکوین ها جهت سرمایه گذاری خریده شده‌اند و این عدد، بزرگترین از سال 2017 تاکنون است.

تحقیقات کمپانی مورد اشاره که در زمینه آنالیز ارزهای دیجیتال مطرح است، نشان داد که به طور دقیق 10.7 میلیون بیتکوین به ارزش 94.9 میلیارد دلار یک سال است که جابجا نشده‌اند. این در حالی است که تنها 18.1 میلیون بیتکوین در جهان وجود دارد که یعنی به طور دقیق 60.5 درصد این بیتکوین‌ها در بازار نیستند.

با وجود رسیدن ماینِ بیتکوین به اوج در سال 2019، قیمت بیتکوین طی سال مرتبا جابجا شد. طی تحقیقی دیگر از Delphi Digital مشخص شد که 21.6% بیتکوین‌های جهان طی پنج سال اخیر تراکنش نداشته‌اند که معادل 3.8 میلیون بیتکوین معادل 33 میلیارد دلار است.

در قسمتی از سریال بیگ بنگ تئوری، دانشمندان این سریال در سال‌های اول مطرح شدن بیتکوین با حل چند مسئله به تعداد زیادی بیتکوین رسیده بودند که وقتی بیتکوین قیمت گرفت، تصمیم به فروش آن گرفتند اما بعد مشخص شد تمام اطلاعات این کوین‌ها در یک فلش بود که طی سال‌های این بین گم شد. باید همواره این موضوع را در نظر گرفت که اطلاعات والت بیتکوین قابل فراموش شدن یا گم شدن هستند و با توجه به بسته بودن تعداد بیتکوین در جهان در آخرین لحظه ماین (21 میلیون کوین) تعداد کوین‌های موجود در بازار کمتر از این تعداد خواهد بود.

در حال حاضر 516 هزار آدرس مشخص کیف پول بیتکوین در جهان وجود دارد. در ماه‌های اخیر کمتر افراد حاضر به فروش بیتکوین خود شده‌اند و از سوی دیگر کسانی که وارد عرصه شده‌اند با خرید مقدار کم از آن شروع کرده‌اند. انتظار می‌رود که ارزش بیتکوین در 2020 به مراتب افزایش یابد و حتی پیش بینی‌هایی در خصوص رقم 20 هزار دلار یعنی رکورد تاریخ این ارز دیجیتال وجود دارد.

در این لحظه ارزش هر بیتکوین 8877 دلار است که بیشترین مقدار طی سه ماه گذشته است. دوم ژانویه 2020، ارزش هر بیتکوین به 6946 رسیده بود اما با تنش میان ایران و آمریکا، بیتکوین اوج گرفت و هر هفته در حال صعود است.

Freak

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *