پلتفرم مبادلاتی در مقایسه با صرافی

خرید و فروش بیت کوین در پلتفرم مبادلاتی بهتر از صرافی ارز دیجیتال

بیت کوین هم اکنون یک ارز رایج در مبادلات روزمره است. استفاده از سرویس‌های آنلاین مثل خرید هاست و دامنه، شارژ حساب در سایت‌های بازی آنلاین و حتی خرید کالا از برخی فروشگاه‌ها، هم اکنون با استفاده از بیت کوین بسیار ساده‌تر و امن‌تر است. از سوی دیگر دریافت درآمدهای ارزی با استفاده از بیت کوین نیز خیلی از دردسرهای سابق را ندارد.

عده‌ای نیز به بیت کوین همانند کالاهای سرمایه‌ای دیگر نظیر طلا نگاه می‌کنند و آن را با هدف سرمایه‌گذاری بلند مدت خریداری می‌کنند.

در هر صورت درباره‌ی ارزی صحبت می‌کنیم که باید با ارزهای دیگر مانند ریال آن را بخرید یا بفروشید.

زمانی که صحبت از خرید و فروش ارز می‌شود، ناخودآگاه به یاد صرافی‌ها می‌افتیم. جایی که در آن ارز را به قیمتی می‌فروشند و به قیمتی پایین‌تر می‌خرند و از این تفاوت در قیمت سود می‌کنند. ایرادی هم ندارد و این مدل درآمدزایی برای هر واسطه‌گری‌ای است.

اما بستر دیگری نیز برای خرید و فروش ارز وجود دارد و آن پلتفرم‌های مبادلاتی است. جاییکه در آن صرافی حذف شده است. در پلتفرم‌های مبادلاتی فروشنده و خریدار مستقیم به هم وصله شده و مبادله انجام می‌شود. بنابراین معمولا در پلتفرم مبادلاتی می‌توانید ارز را ارزان‌تر از قیمتی که صرافی می‌فروشد، بخرید. همچنین هنگام فروش بیشتر از قیمتی که صرافی از شما می‌خرد، بفروشید.

در محیط یک پلتفرم مبادلاتی، فروشندگان قیمت ارز و میزان ارزی که قصد فروش آن را دارند، اعلام می‌کنند. در سوی دیگر خریداران قیمت ارز و میزان ارزی که قصد خرید آن را دارند، اعلام می‌کنند. هنگامی که این دو درخواست با هم تناسب داشته باشد، معامله انجام می‌شود.

پلتفرم مبادلاتی والکس
پلتفرم مبادلاتی والکس

فارغ التحصیل مقطع کارشناسی در رشته جامعه شناسی از دانشگاه سوربن فرانسه هستم. به دامنه وسیعی از موضوعات علاقمندام. هر روزم با خواندن موضوعات متفاوتی از تعداد زیادی وب‌سایت شروع می‌شه و با خواندن کتاب‌ها در شب به پایان می‌رسه. دوست دارم بخش‌هایی از دانشم در مورد شرط بندی، سرگرمی، بازی و ... رو در مجله بخت با شما به اشتراک بذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *