ارز ایاس EOS

ایاس (EOS) یا ارز EOS چیست؟

ایاس یا رمزارز ایاس (EOS) خود را دارای قدرتمندترین زیرساخت غیرمتمرکز برای برنامه های کامپیوتری می داند یک ارز دیجیتال است. ایاس یک ارز مبتنی بر بلاکچین و یک سیستم توزیع شده است که امکان میزبانی از برنامه های توزیع شده (dApps) در مقیاس تجاری را فراهم می کند.

بر اساس آمار و اطلاعات موجود ارزش بازار (Market Cap) ارز EOS بیش از 2 میلیارد دلار است و همانطور که قبلاً در لیست ارزشمندترین ارزهای دیجیتال دنیا منتشر شده بود، در رتبه 8 امین رمزارز دنیا قرار دارد. قریب به 1 میلیارد واحد از این ارز در بازار وجود دارد. این ارز در سال 2017 به بازار ارائه شده است.

ایاس (EOS) مناسب برای توسعه برنامه ها

هیچ نسخه کاملاً رسمی برای ایاس وجود ندارد و ایجاد کنندگان آن تصمیم گرفته اند که اینطور نسخه ای را خودشان منتشر نکنند. ایاس تمام نیازمندی های اساسی که یک کسب و کار یا فرد برای ایجاد یک برنامه بر مبنای بلاکچین را برای ایشان فراهم می کند، همانطور که این نیازمندی ها در برنامه های مبتنی بر وب وجود دارد، نیازمندی های اساسی مثل برقراری ارتباط امن، احراز هویت، میزبانی داده، مدیریت مصرف و ارتباط بین برنامه های توزیع شده (dApps) و اینترنت.

ایاس همچنین توسط یک تولکیت مبتنی بر وب برای توسعه ظاهر (اینترفیس) پشتیبانی می شود که توسعه آن را به شدت آسان تر می کند. این تولکیت درست شبیه به گوگل پلی و اپ استور اپل کار می کند.

توکن های ایاس، EOS.IO و EOS

اکوسیستم این ارز از 2 المان مهم تشکیل شده است. توکن های EOS.IO و EOS. برای اینکه بهتر متوجه شویم، EOS.IO شبیه به سیستم عامل یک کامپیوتر است. مدیریت و کنترل شبکه بلاکچین EOS بر عهده EOS.IO است. EOS.IO از معماری بلاکچین استفاده می کند که امکان مقیاس پذیری (Scaling) در طول و عرض را به برنامه های غیرمتمرکز (Decentralized) فراهم می کند. توکن EOS نیز رمزارز یا ارز دیجیتال شبکه EOS است.

یک برنامه نویس صرفاً باید سکه های EOS را نگهداری کند تا بتواند از منابع موجود در شبکه استفاده کند و نیازی ندارد که برای استفاده از این منابع پول های EOS خود را خرج کند! همچنین کسی که توکن EOS دارد اما به منابع شبکه نیازی ندارد، می تواند پهنای باند خود را به سایر شرکت کنندگان در شبکه اجاره یا اختصاص دهد.

مالک ایاس (EOS) کیست؟

مالک ایاس در حال حاضر شرکت black.one است. ایاس (EOS) توسط دنیل لاریمر (Dan Larimer) و برندان بلومر (Brendan Blumer) ایجاد شد که قبل از این بنیانگذار پلت فرم هایی مثل Bitshares و Steem بود. دنیل لاریمر در حال حاضر نیز مدیر فنی (CTO) شرکت black.one است. شرکت بلک وان در جزیره کیمن که از مستعمارات بریتانیا است ثبت شده است.

دنیل لاریمر، بنیانگذار ارز ایاس (EOS) است.

فرق EOS با سایر ارزها دارد؟

در حالیکه در حال حاضر نیز شبکه های دیگری مبتنی بلاکچین مثل اتریوم در دنیا وجود دارد که امکان اجرا شدن برنامه های غیرمتمرکز را فراهم می سازد، تمرکز ایاس (EOS) روی نقاط اذیت کننده شبکه است که ممکن است سرعت کار را پایین بیاورد، مقیاس پذیری را با مشکل روبرو کند یا حتی مانعی بر سر راه انعطاف پذیری باشد.

ایاس (EOS) چطور عرضه شد؟

عرضه ایاس تقریبا یکسال طول کشید. تلاش بر این بود که عرضه به شکلی باشد که EOS بین افراد مختلفی در کل اکوسیستم EOS منتشر شود تا ضمن پیشگیری از ارائه امتیاز ویژه به گروهی خاص، قیمت این ارز نیز دستخوش بازی بازیگران این ارز نشود.

  • 200 میلیون (20%) توکن از این ارز طی پنج روز در بازه زمانی بین 26 ژوئن 2016 تا 1 جولای 2017 عرضه شد.
  • 700 میلیون (70%) توکن در حال حاضر نیز در حال عرضه است. به این نحو که هر روز حدود 2 میلیون توکن برای مدت 350 روز عرضه می شود.
  • 100 میلیون (10%) به صورت سپرده برای شرکت black.one نگهداری می شود. این 100 میلیون واحد طی 10 سال به عنوان سهام تشویقی به صورت هر سال 10 میلیون واحد توزیع خواهد شد.

کیف پول ایاس (EOS) چیست؟

توکن های ایاس را می توان بر روی کیف پول های مختلفی از جمله کیف پول اتریوم (Etherum Wallet)، مای اتر والت (MyEtherWallet) و متامسک (MetaMask) نگهداری کرد. همچنین برای معامله و خرید و فروش این ارز می توان از پلت فرم هایی مثل بیت فینکس (Bitfinex) و یوبیت (YoBit) استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *