کیف پول سخت افزاری Ledger

کیف پول سخت افزاری چیست؟

کیف پول سخت افزاری (به انگلیسی: Hardware Wallet) نوع خاصی از کیف پول بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال در بین انواع کیف های الکترونیکی رمزارز ها است که کلیدهای خصوصی کاربر را در یک دستگاه سخت افزاری ایمن ذخیره می کند. کیف پول سخت افزاری نمود فیزیکی دارد و شبیه به یک فلش ذخیره اطلاعات (USB Device) به کامپیوتر وصل می شود.

چند شکل از کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری چه مزایایی دارد؟

کیف پول های سخت افزاری دارای مزایای عمده ای نسبت به کیف پول های نرم افزاری استاندارد هستند:

  • کلیدهای خصوصی اغلب در یک بخش محافظت شده از میکروکنترلر ذخیره می شوند و نمی توان آنها را به صورت ساده به وسیله دستگاه بیرون آورد.
  • در برابر ویروس های رایانه ای که از کیف پول های نرم افزاری سرقت می کنند، مصون تر هستند.
  • با استفاده ایمن و تعاملی، کلیدهای خصوصی هرگز نیازی به ارتباط با نرم افزارهای آسیب پذیر ندارند.

ریسک های گزارش شده کیف پول های سخت افزاری

تا به امروز هیچ حادثه قابل اثباتی از سرقت بیت کوین از کیف پول های سخت افزاری گزارش نشده است. کیف پول های سخت افزاری مفهومی نسبتاً جدید هستند، اما حداقل در حال حاضر بر خلاف حوادث بی شمار سرقت بیت کوین از رایانه های متصل به اینترنت و صرافی های ارزهای دیجیتال، رد پای خوبی از خود به جای گذاشته اند.

با وجود این، درک این نکته ضروری است که کیف پول های سخت افزاری برای سارقان، یک هدف با ارزش بالا هستند و به فرضیه های مختلفی برای حفظ امنیت بستگی دارند. آنها یک گوی نفوذ ناپذیر نیستند و چندین روش واقع بینانه وجود دارد که یک کیف پول سخت افزاری می تواند در محافظت از بیت کوین یا ارزهای دیجیتال شما ناکام بماند. هنگام تصمیم گیری در مورد چگونگی اعتماد به کیف پول سخت افزاری، و کدام کیف پول سخت افزاری برای خرید، این خطرات را باید با دقت در نظر گرفت. برخی از این ریسک ها عبارتند از:

  1. بدافزارهایی که آدرس بیت کوین گیرنده را تعویض می کنند.
  2. تولید کنندگان اعداد تصادفی ناامن
  3. پیاده سازی های ناقص
  4. فرایند تولید دارای اشکال
  5. فرآیند حمل و نقل دارای اشکال

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *