استخراج xmr

راه کره شمالی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا؛ استخراج گسترده ارز دیجیتال به صورت دولتی

تحقیقی اخیرا منتشر شد که نشان می‌دهد استفاده از اینترنت در کره شمالی روز به روز بیشتر می‌شود. در حالی که طی دو سه سال گذشته دزدی ارزهای دیجتال توسط دولت کره شمالی بارها مطرح شده است. پیش از رونق گرفتن بازار ارزهای دیجیتال، کمتر اسمی از کاربران اهل کره شمالی یا مربوط به کره شمالی در جهان اینترنت دیده شده بود و حالا روز به روز، این مسئله به سطحی جدید می‌رسد. بخشی از این فعالیت مربوط به ماین کردن ارز دیجیتال مونرو (XMR) است.

شایان ذکر است که اینترنت هنوز در این کشور تنها مختص افراد درجه یک حزب کمونیست است و مردم عادی اجازه استفاده از آن را ندارند. استخراج ارزدیجیتال به صورت گسترده یکی از راه‌های مقابله کره شمالی با تحریم‌های سنگین آمریکا است تا به این وسیله بتوانند ارز بیشتری وارد کشور کرده و برای معاملات با سایر کشورها از آن استفاده کنند. این بین مونرو به خاطر شانس بیشتر برای استخراج، از بیتکوین برای آنها محبوب‌تر است و از سوی دیگر، مخفی ماندن هویت فرد در آن بهتر است.

گزارش گروه Insikt که در زمینه ارزهای دیجیتال فعال است، مشخص شد که از 2017 تاکنون میزان فعالیت اینترنت در کره شمالی سه برابر شده است. به جز اوج گرفتن ماین مونرو، به طور کل نیز فعالیت کاربران از کره شمالی افزایش یافته است. در حالی که پیش از این رهبری نظام کره شمالی فکر می‌کرد اینترنت ابزاری برای دشمنان فاشیست آنهاست تا بیشتر مردم این کشور را رصد کنند، تحقیقات جدید آنها مشخص کرده که می‌توانند از این ابزار به کسب درآمد بپردازند.

مونرو یا XMR چیست؟

یک ارز دیجیتال فعال از سال 2014 است. اوپن سورس و رمزگذاری شده است و در سیستم عامل‌های متفاوت قابل اجرا است. با یک دفترکل به ثبت معاملات می‌پردازد و از سوی دیگر واحدهای جدید قابل استخراج است. برخلاف بسیاری از رمزارزهای که از بیتکوین مشتق شده‌اند، مونرو پروتکول خود را دارد و تفاوت‌هایی آشکار در بلاک چین با بیتکوین دارد. هر واحد مونرو که پس از بیتکوین و اتریوم عمومی‌ترین ارز دیجیتال است، 88 دلار در حال حاضر ارزش دارد. قیمت این ارز در سال 2016 از مرز 500 دلار هم عبور کرد اما از سوی دیگر در 2019 تا 45 دلار نیز افت کرد.

مجید جان‌ملکی هستم، بیست و چند ساله. علاقه‌مند به انواع شرط بندی، به خصوص ورزشی. فوتبال و چند رشته ورزشی دیگه رو دوست دارم و تجربه خوبی تو این حوزه به دست آوردم که دوست دارم با شما به اشتراک بذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *