پاتریک کالیسون

پاتریک کالیسون کیست؟

پاتریک کالیسون (Patrick Collison) یک کارآفرین و میلیاردر ایرلندی است. او در حال حاضر مدیرعامل و هم بنیانگذار شرکت استرایپ (Stripe) که یک نرم افزار پرداخت است. پاتریک کالیسون جزو هیأت مشاوران ارز دیجیتال استلار است.

او در حال حاضر در سان فرانسیسکو کالیفرنیا زندگی می کند. برآورد می شود ثروت او بیش از 3.2 میلیارد دلار باشد.

بیوگرافی پاتریک کالیسون

پاتریک کالیسون در سال 1988 در ایرلند متولد شد. او بزرگترین فرزند خانواده است. اولین بار او در سن ده سالگی (سال 1998 شروع به برنامه نویسی کرد. او فارغ التحصیل کالج کسل تروی (Castletroy) و دانشگاه MIT است.

او یک برادر به نام جان کالیسون (John Collison) دارد که شریک تجاری او در پروژه Stripe است.

پاتریک کالیسون در کنار برادر کوچک ترش، جان کالیسون، موسسان شرکت استرایپ

زندگی شغلی پاتریک کالیسون

پاتریک در زمان تحصیل در دانشگاه MIT برای مدتی تحصیل در این دانشگاه را رها کرد و به همراه برادر کوچکترش جان، شرکتی نرم افزاری به نام Shuppa در سال 2007 تاسیس کرد. او نتوانست در ایرلند برای این شرکت خود سرمایه جذب کند که منجر شد تا به سیلیکون ولی برود و علاقمندی شتابدهنده Y Combinator را جلب کند. در آنجا آنها با دو فرد دیگر که فارغ التحصیل آکسفورد بودند ادغام شدند و نام شرکت به Auctomatic تغییر کرد. آنها یکسال بعد شرکت را به همراه برادرش به یک شرکت کانادایی به فروش رساندند و میلیونر شدند! او در ادامه در این شرکت ماند و در مسند سرپرست مهندسی شرکت به فعالیت پرداخت.

در سال 2010 پاتریک به همراه برادرش شرکت استرایپ را راه اندازی کردند. این شرکت موفق به جذب سرمایه از شرکت سرمایه گذاری سکویا، ایلان ماسک و پیتر تیل شد. در نوامبر سال 2016 برادران کالیسون به عنوان جوان ترین میلیاردرهای خود ساخته دنیا معرفی شدند که هر یک 1.1 میلیارد دلار ثروت داشتند. این اتفاق بعد از آن روی داد که استرایپ از شرکت CapitalG و Genereal Catalyst Partners موفق به جذب سرمایه شد و شرکت 9.2 میلیارد دلار ارزشگذاری شد.

برآورد می شود پاتریک و برادرش هر یک دارایی بیش از 3.2 میلیارد دلار داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *