بنیاد تزوس

بنیاد تزوس (Tezos Foundation)

بنیاد تزوس، یک بنیاد غیرانتفاعی مستقر در سوئیس است که توسط اداره فدرال نظارت بر بنیادهای سوئیس مورد نظارت قرار می گیرد. این بنیاد هدف خود را توسعه پروتکل تزوس (Tezos) که یکی از 10 ارز دیجیتال ارزشمند در دنیا به شمار می رود، از طریق کمک های مالی و اهرم های جذب سرمایه اعلام کرده است.

کمیته های بنیاد تزوس

بنیاد تزوس از کمیته های متعددی برای اداره امور تشکیل شده است. این کمیته ها عبارتند از:

شورای بنیاد (Foundation Council): این شورا در واقع نقش مدیریت بنیاد تزوس را دارد که بعد از بحران مدیریتی بنیاد تزوس توسط 6 عضو در حال حاضر اداره می شود.

کمیته اجرایی (Executive Committee)

کمیته حسابرسی (Audit Committee)

کمیته سرمایه گذاری (Investment Committee)

کمیته مشاوره فنی (Technical Advisory Committee)

کمیته اسمی (Nomination Comimittee)

بحران مدیریتی در بنیاد تزوس

بنیاد تزوس پس از عرضه اولیه کوین تزوس که طی آن 232 میلیون دلار سرمایه جذب کرد با یک بحران مدیریتی بزرگ مواجه شد که بازتاب گسترده ای نیز در افکار عمومی داشت. در اصل تزوس توسط شرکتی به نام DLS بنیانگذاری شد و شرکتی که تمام سرمایه های جمع آوری شده را در اختیار دارد، بنیاد تزوس است.

آرتو و کثلین، وارد یک مشاجره عمومی با مدیر بنیاد تزوس یوهان ژورز (Johann Gevers) شدند. آنطور که به نظر می آید، یوهان ژورز از پرداخت سرمایه جذب شده به برایتمن ها خودداری کرده است. این مشاجره ها منجر به برخی تشنج ها در کامیونیتی افراد دارنده این ارز شد و منجر به افت در قیمت تزوس شد.

در نهایت پس از بحث و جدل های بسیار، ژورز بنیاد را با دریافت بیش از 400 هزار دلار در تاریخ 22 فوریه 2018 از بنیاد استعفا داد و این قائله در نهایت به سرانجام رسید. در حال حاضر مدیریت این بنیاد را رایان جسپرسون (Ryan Jesperson) به عهده دارد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *