تیم دراپر: بیت کوین می تواند در سال 2020 به سقف 250 هزار دلار برسد

چه خبری از این خوش تر برای سرمایه گذاران روی بیت کوین. بخشی از سرمایه خود را روی بیت کوین بگذارید و تا زمان بالا رفتن قیمت نگاهش هم نکنید!

در روز 19 دسامبر، بیت کوین برای بار دوم از مرز 7200 دلار گذشت و باز هم مشخص شد ارزش این ارز دیجیتال در حال افزایش است.

داده های Coin360 و Cointelegraph Markets نشان می دهد که در روز چهارشنبه، بیت کوین/دلار آمریکا دوباره از مرز 7 هزار دلار عبور کرده است. این رقم بعد از رسیدن به 7345 دلار به 7100 دلار رسید و سود 24 ساعته را به حدود 8 درصد رساند.

با توجه به شرایط ناپایداری که در هفته جاری وجود دارد، این پیشرفت بیت کوین باعث شده خوش بینی بیشتری در تاجران و تحلیلگران ایجاد شود.

میشل فن دپوپ که با کوین تلگراف هم همکاری کرده اخیرا از طریق اکانت توییتری اش در مورد پتانسیل موجود بیت کوین برای سودآوری در کوتاه مدت نوشت:

«در ساعات اولیه امروز همه می ترسیدند بیت کوین بخرند چون هشدارهایی داده شده بود و چارت های 3 هزار دلار به علاوه overall bearish sentiment وجود داشت. ولی حالا همه عجله دارند که بخرند چون قیمت از آن سطح پایین به 750 دلار رسیده است.»

البته با نگاهی دیگر، قدرت های بیت کوین هیچ نشانه ای از تجدیدنظر در دیدگاه جذاب شان از سال آینده و بعد از آن نداشته اند.

تیم دراپر یکی از مدیران پیشرو در این زمینه است و اخیرا مصاحبه ای با شبکه رسانه ای ارز دیجیتال BlockTV داشته است. او قبلا گفته بود در سال 2022، قیمت بیت کوین از 250 هزار دلار عبور می کند. حالا اسپانسر Tezos می گوید این سقف ارزش می تواند در پایان سال 2020 اتفاق بیفتد. یعنی 6 ماه بعد از رویداد نصف کردن پاداش بلوک بیت کوین در ماه می.

«اگر یک تحلیل فنی داشته باشید، به نظر می رسد این اتفاق شش ماه بعد از نصف کردن خواهد افتاد در هر بیت کوین ما از 250 هزار دلار عبور می کنیم.»

البته او افزود در شرایط فعلی (در یک تحلیل فنی) بیت کوین همان جایی است که باید باشد. همان طور که کوین تلگراف قبلا هم گزارش داده، مدل محبوب Stock-to-Flow برای پیش بینی قیمت بیت کوین، بیت کوین/دلار آمریکا را در حدود 8200 دلار قرار داده است (پیش از نصف کردن).

در این میان، بازارهای Altcoin واکنش مثبتی به رشد بیت کوین داشتند و این رقم به 20 ارزش کلی بازار رسید که تقریبا با سبز در روز پنجشنبه برابر است.

اتر که بزرگترین آلتکوین از نظر ارزش بازار است، به رشد روزانه 2.1 درصدی رسید هرچند فاکتورهای زیادی وجود دارند که در کنار هم قرار گرفته و نشان می دهند هشدارهایی در مورد فشار فروش جدید وجود دارد.

بقیه موارد هم رفتار مشابهی داشتند و Cosmos در این بسته پیشرو است و به رشد 9.1 درصدی رسید. ارزش کلی بازار ارز دیجیتال 190 میلیارد دلار بود که سهم بیت کوین 68.3 درصد است. این یعنی 0.6 درصد بالاتر از روز قبل از آن. در یک هفته گذشته، قدرت و نفوذ بیت کوین بیش از 2 درصد افزایش داشته است.

در این رابطه، مطالب زیر را از دست ندهید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *