ازدواج همجنسگرایانه-جان دی بورو-فوتبالیست هلندی

لیست فوتبالیست های همجنس گرا

گی بودن در فوتبال بانوان برخلاف مردان چندان باعث ایجاد تضاد نمی‌شود. در فوتبال مردان این موضوع بسیار می‌تواند باعث درگیری شود. در حالی که طرفداران رقیب همواره در حال استفاده از هرچه که بتوانند برای کار کردن روی اعصاب بازیکنان حریف هستند، اعلام رسمی این موضوع می‌توانند سبب جهت‌گیری‌های جدید شود. گفته می‌شود که چیزی حدود بیست بازیکن لیگ برتر انگلیس همجنسگرا یا ترنس هستند اما با وجود اینکه بسیاری گفته‌اند زمان مناسبی برای اعلام این موضوع است، هنوز به نظر آنها شرایط برای گفتن فراهم نیامده است. در ادامه با لیستی از بازیکنانی روبرو خواهید شد که رسما اعلام کرده‌اند همجنس را ترجیح می‌دهند.

جاستین فاشانو

او یکی از مهم‌ترین دلایلی است که در فوتبال مردان موضوع همجنسگرا بودن اعلام نمی‌شود. مهاجم انگلیسی سابق نوریچ با انتقال به ناتینگهام فارست در ابتدای دهه هشتاد به اولین بازیکن رنگین پوست میلیون دلاری فوتبال تبدیل شد اما در این باشگاه موفق نبود و درگیری با برایان کلاف سرمربی تیم که با شبگردی‌های وی مشکل داشت، کار حتی به بازداشت در زمین تمرین کشید. او بعدها به قدری بی پول شده بود که در ازای مبلغی با روزنامه سان مصاحبه و اعلام کرد که همجنسگرا است. واکنش در آن زمان اصلا مثبت نبود و شاهد توهین‌های فراوانی بود. فاشانو در حالی که با اتهام تجاوز به پسربچه 16 ساله روبرو بود، در 1998 خودکشی کرد.

جاستین فاشانو-فوتبالیست گی
جاستین فاشانو-فوتبالیست گی

توماس هیتزلسپرگر

بازیکن آلمانی سابق استون ویلا که به یک پای چپ قدرتمند مشهور بود در ژانویه 2014 در 31 سالگی اعلام کرد گی است. او آن زمان در آستانه خداحافظی از فوتبال بود.

توماس هیتسلزپرگر-فوتبالیست گی
توماس هیتسلزپرگر-فوتبالیست گی

لیام دیویس

بازیکن نیمه حرفه‌ای سطوح پایین انگلیس در سال 2010 اعلام کرد گی است و با توهین فراوان از سوی هواداران روبرو شد. او در تیم‌های کا ونتری و یوویل تاون بازی کرده است. او در مصاحبه‌ای اعلام کرد که با توهین‌های بسیاری روبرو شده است و دوستان فوتبالیست گی زیادی دارد که جرات اعلان این موضوع را ندارند.

لیام دیویس-فوتبالیست گی
لیام دیویس-فوتبالیست گی

رابی راجرز

بازیکن آمریکایی که سابقه بازی برای لیدزیونایتد را دارد، در سال 2012 اعلام کرد که همجنسگرا است و کمی بعد فوتبال را کنار گذاشت. با این حال او سپس تصمیم خود را عوض کرد و برای ال ای گلکسی بازی کرد. او در سال 2017 در 30 سالگی رسما بازنشست شد. تصویر او در مجله‌های زیادی مربوط به افراد همجنسگرا در انگلستان و آمریکا رفت.

رابی راجرز-فوتبالیست گی
رابی راجرز-فوتبالیست گی

اندی برنان

وینگر 26 ساله استرالیایی تاکنون 10 تیم مختلف را عوض کرده است. او در مارس 2019 اعلام کرد که همجنسگراست. او اعلام کرده که پیشتر با زنان قرار می‌گذاشته ولی 4 سالی می‌شود که مردان را ترجیح می‌دهد. او همینک در تیم گرین گولی بازی می‌کند.

اندی برنان-فوتبالیست گی
اندی برنان-فوتبالیست گی

الیور رویر

حالا 64 ساله است و سابقه بازی برای تیم ملی فرانسه، لیون، نانسی و استراسبورگ را نیز دارد. دو در دهه نود مربیگری نانسی و سیون را نیز برعهده داشت است. او پس از بازنشستگی اعلام کرد که همجنسگرا است. او اولین فوتبالیستی است که در جام جهانی بازی کرده و مشخص شده همجنسگراست.

الیور رویر-فوتبالیست گی
الیور رویر-فوتبالیست گی

جان دی بِور

بازیکن هلندی سابق فوتسال جان دی بِور که بهترین بازیکن فوتسال جهان در 1997 شده بود، در سال 2009 با مربی سابق خود کیس استیونز ازدواج کرد.

سایر موارد

  • توماس برلینگ مدافع نروژی در سنین پایین فوتبال را کنار گذاشت و اعلام کرد از آنجا که همجنسگراست، فضای فوتبال آمادگی روبرو شدن با این موضوع را ندارد.
  • آنتون هیسن فرزند گلن هیسن که در زمان بازی پدرش در لیورپول، در همین شهر متولد شده و مدافع یکی از تیم‌های لیگ کشورش سوئد است، در سال 2011 اعلام کرد که همجنسگراست.
  • خلیل ابراهیم دینکاگ یک داور ترکیه‌ای بود که پس از 13 سال داوری در لیگ فوتبال این کشور، بلافاصله پس از مشخص شدن همجنسگرا بودن، اخراج شد.
  • کالین مارتین، مت پاسیفیچی و دیوید تستو سه فوتبال آمریکایی هستند که در 2019، 2018 و 2011 اعلام همجنسگرا بودن کرده‌اند.
  • بارسلونا یک گروه هواداران گی/لزبین دارد.
داور گی ترک
داور گی ترک
One Ping
  1. Pingback: عکس های مدلینگ جالب توجه مهاجم اوکراینی شهرخودروی مشهد؛ میرو اسلاووف – بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *