بازی فورتنایت

فورتنایت دیوانه شده است؛ از سیاه‌چاله و پرتاب شهاب سنگ تا ادعای پایانِ بازی

از فورتنایت پیش از این برای شما گفتیم. بازی جذاب و متفاوتی که در ساخت آن از روانشناسان استفاده شده و اثری مانند مواد مخدر دارد و باعث اعتیاد کودکان بسیاری در سراسر جهان شده است. با این حال، شب گذشته این بازی، یکی از پرحاشیه‌ترین ساعات خود را سپری کرد که هنوز دقیقا مشخص نیست یک اشتباه برنامه نویسی بوده یا مسئله یک شوی تبلیغاتی بود.

بازیکنان، برای یک رویداد درون‌برنامه‌ای آنلاین که آغاز فصل یازدهم بود در نقشه بودند اما به ناگاه فورتنایت از دسترس خارج شد. ابتدا آن‌ها پرتاب یک موشک بزرگ را دیدند و بعد شش راکت دیگر پرتاب شد. بابت این راکت‌ها، شکاف‌هایی در نقشه ایجاد شد. سپس یک شهاب سنگ به زمین یعنی نقشه اصلی بازی برخورد کرد که باعث شد همه نفرات حاضر، به سمت سیاه چاله کشیده شوند. حتی منوهای بازی نیز به درون سیاه‌چاله پرت شده بودند. این بین، حساب توییتری فورتنایت نیز تمام مطالب خود را حذف کرد و حتی دونالد موستارد سازنده بازی گفت جهان فورتنایت به پایان رسیده و پول‌های بازیکنان به آن‌ها باز خواهد گشت.

با این حال، توییت مورد اشاره پاک شده و به نظر نمی‌رسد حقیقت داشته باشد. اپیک گیمز سازنده بازی، خود را برای شروعی دوباره آماده می‌کند. بنا بر گزارشات قرار است تفاوت‌های زیادی در نسخه جدید داشته باشیم. چیزی که مشخص است، این است که فصل دهم فورتنایت به پایان رسیده است و برخلاف انتظار، هنوز فصل یازده در دسترس نیست و در صورت لاگین، تنها یک سیاه‌چاله می‌بینید. این بین یکی از بهترین برداشت‌ها را یک اخترشناس داشت که اعلام کرد ممکن است آن سوی سیاه‌چاله دنیایی جدید منتظر بازیکنان باشد.

گفتنی است اپیک گیمز در مارس 2019 تعداد کسانی که در فورتنایت حساب دارند را 250 میلیون نفر اعلام کرده بود.

مجید جان‌ملکی هستم، بیست و چند ساله. علاقه‌مند به انواع شرط بندی، به خصوص ورزشی. فوتبال و چند رشته ورزشی دیگه رو دوست دارم و تجربه خوبی تو این حوزه به دست آوردم که دوست دارم با شما به اشتراک بذارم.

One Ping

  1. Pingback: پس از پایان سیاه‌چاله؛ فصل دوم فورتنایت رسما با نقشه‌ای جدید و فیچرهای بسیار شروع به کار کرد – بخت و اقبال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *