5 ورزشی که قماربازان احساسی باید از شرط‌بندی در آن اجتناب کنند

5 ورزشی که قماربازان احساسی باید از شرط‌بندی در آن اجتناب کنند

همیشه یک رابطه عجیبی بین قمار و احساسات وجود دارد که به نظر می‌رسد برخی از قماربازان نمی‌توانند آن را از هم جدا کنند. در این مقاله پنج ورزش آورده‌ شده‌ است که اگر نمی‌توانید احساسات خود را کنترل کنید، احتمالاً باید از شرط‌بندی روی آن‌ها اجتناب کنید. پس همراه مجله بخت باشید.

مقدمه

8 ژوئیه 2014 بود. من در یک آپارتمان کوچک در لندن، انگلستان، با یکی از دوستان خوبم که در اینجا او را “مایک” می‌نامیم، نشسته بودیم.

مایک، یک تیشرت قدیمی تیم برزیل بر تن داشت و ناخن‌هایش را از استرس می‌جوید. در حالی که من آنجا نشسته‌ بودم و هنوز در حال خوردن‌ اولین آبجوم بودم، او سه تا آبجو را تمام کرده‌ بود. او مثل یک دزد فرصت طلب بانک بی‌قرار بود و بی‌قرار روی صندلی خود بالا و پایین می‌پرید. من می‌دانم که شما احتمالاً مناسبت تاریخ بالا به یاد نمی‌آورید. خب، آن تاریخ نیمه نهایی جام جهانی 2014 بین میزبان، برزیل و آلمان بود.

دلیل رفتار هیجانی رفیق من توماس مولر (Thomas Müller) آلمانی که در دقیقه 11 دروازه را باز کرد، بود. به نظر می‌رسد که این یک چیز کاملاً بی‌آسیب است که به خاطر آن ناراحت شوید، موافقم. اما وقتی در نظر بگیرید که این دوست من برای پیروزی برزیل در آن بازی بدون فکر سه هزار دلار شرط‌بندی کرده است، احتمالاً کمی بیشتر می‌توانید موقعیت او را درک کنید، درست می‌گویم؟

خب، وقتی به شما بگویم که چرا او برای باخت آلمان این همه پول خرج کرد، سریعتر از آنچه که فکرش را بکنید همدردی‌تان از بین می‌رود. به این دلیل بود که دوست دخترش اهل ریو بود و او دو سال قبل، در 8 ژوئیه با او ملاقات کرد. او گفت که این یک “نشانه” است. درست است، این حماقت در بالاترین حد ممکن بود.

خطرات قمار احساسی

بله، رفتار هیجانی مایک در دقیقه 29 آن بازی به سرعت از اضطراب معمولی به وحشت تمام عیار تبدیل شد. از شانس بد مایک، آلمان قبل از نیم ساعت اول بازی نتیجه باورنکردنی و بی‌سابقه 5-0 را به دست آورد. اگر اینقدر بدشانس نبود، مثل دوست خوبی که هستم، بی‌اختیار می‌خندیدم. برزیل با نتیجه 7-1 باخت. اوه، و نه قبل از اینکه مایک در تلاش برای حدس زدن‌ گلزن بعدی، معادل 500 دلار دیگر را از دست داده‌ باشد. قمار احساسی کلاسیک، مطمئناً، اما اینطور نبود که به آنچه من می‌گفتم گوش کند.

با نگاهی به گذشته‌‌، اعتراف‌ می‌کنم که خنده‌‌ام تا حدودی به این دلیل بود که من قبض را می‌پرداختم‌ و آبجوهای مایک را می‌خریدم‌ تا زمانی که او از چاله‌‌ای که خودش کنده‌‌ بود بیرون‌ آمد.

نحوه‌ای که نباید قمار کرد

اکنون، می‌دانم که همه ما چندین داستان از زمانی که شرط‌بندی آنطور که باید پیش نمی‌رود داریم. در بیشتر موارد، این شرط‌بندی‌ها – مانند شرط‌بندی مایک روی برزیل – به‌جای منطق، به دلایل درونی انجام می‌شود.

همیشه یک رابطه عجیبی بین قمار و احساسات وجود دارد که به نظر می‌رسد برخی از قماربازان نمی‌توانند آن را از هم جدا کنند. مطمئناً می‌دانیم که چه چیزی ما را تشویق می‌کند، اما آیا سرمایه‌گذاری پول احمقانه روی شرط‌بندی‌های احمقانه بیشتر از چیزی است که به نظر می‌رسد؟

من شرط بندی‌های مایک روی برزیل را به عنوان نمونه‌ای از نحوه‌ای که نباید قمار کرد به یاد می‌آورم. اما اخیراً چیزی به ذهنم خطور کرد – مایک فقط زمانی که روی ورزش‌های خاص، به‌ویژه فوتبال شرط‌بندی می‌کرد، به شدت اشتباه می‌کرد. آیا ممکن است ورزش‌هایی وجود داشته باشند که برای قماربازان احساسی اشتباه هستند؟ یا حتی برخی از آ‌ن‌ها که قماربازان احساسی باید هنگامی که به سراغ آن‌ها می‌روند بیشتر مراقب باشند؟

فکر می‌کنم ورزش‌هایی وجود دارند که مطمئناً می‌توانند در آن دسته قرار بگیرند. در اینجا پنج مورد وجود دارد که اگر نمی‌توانید احساسات خود را کنترل کنید، احتمالاً باید از شرط‌بندی روی آن‌ها اجتناب کنید.

مسابقات اسب‌سواری

آه، مسابقات اسب‌سواری. شما می‌دانستید که “ورزش پادشاهان” قرار است در مقطعی در این لیست قرار گیرد، اینطور نیست؟

خوب، چطور ممکن است که نباشد؟ برای بسیاری، عشق و نوستالژی دو عامل مهمی هستند که این ورزش را به یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها برای قمار در جهان تبدیل می‌کنند. وقتی به مکان‌هایی مانند بریتانیا و ایرلند نگاه می‌کنید، مسابقه اسب‌سواری آنقدر عمیق در فرهنگ جا افتاده‌ است که جذابیت خاصی را ایجاد می‌کند.

مطمئناً، برخی ممکن است بتوانند سالی یک بار به بنگاه‌های شرط‌بندی خیابانی خود مراجعه کنند تا روی Grand National شرط‌بندی کنند، اما برای برخی دیگر، این بخشی از زندگی است. پس از تماشای عشق پدران و پدربزرگ‌های خود به این ورزش، آن‌ها نیز جذب این ورزش می‌شوند و تا آنجا پیش می‌روند که عادات بد قمار احساسی آن‌ها را به ارث می‌برند. برخی از کسانی که روی اسب‌ها شرط‌بندی می‌کنند، این کار را با مطالعه فرم و استفاده‌ از روش‌های اندازه‌گیری شده‌ و پایدار هنگام گذاشتن‌ پول خود انجام می‌دهند. دیگران روی یک تصمیم احساسی و علاقه خود شرط‌بندی می‌کنند، به سادگی اسبی را با نامی که دوست دارند انتخاب می‌کنند یا بدون در نظر گرفتن‌ استعداد، روی یک اسب خاکستری شرط‌بندی می‌کنند.

در سرتاسر جهان، مسابقات اسب‌سواری اغلب سریع و به راحتی در دسترس قماربازان هستند. این بدان معنی است که شما می توانید در عرض چند دقیقه پول زیادی را در چند مسابقه از دست بدهید. از دست دادن‌ پول زیاد در چنین مدت زمان کوتاهی می‌تواند بسیاری را به دنبال ضررهای خود سوق دهد. این یک اشتباه رایج است که بسیاری از قماربازان احساسی مرتکب آن می‌شوند و مطمئناً آن‌ها را در دردسرهای زیادی قرار می‌دهد. بنابراین، توصیه من به شما قماربازهای احساسی که به اسب علاقه دارید این است – شرط‌بندی را با مغز خود شروع کنید تا قلب خود.

هنرهای رزمی ترکیبی (MMA)

هنگامی که سعی می‌کنید بیشتر در باتلاق قمار احساسی قرار بگیرید، ورزش دیگری که به ذهن می‌رسد MMA است. هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) سریعترین ورزش در حال رشد روی کره زمین است و در اواخر دهه 2010 از موفقیت تجاری بزرگی برخوردار بوده است. محبوب‌ترین نوع روی کره زمین در حال حاضر UFC است که – بر خلاف ONE FC آسیا یا تا حدی Bellator MMA – تاکید زیادی بر درام و کشمکش‌های شخصی بین مبارزان دارد. به هر حال، این تمایل به فروش پرداخت به ازای بازدید دارد، که به معنای پول کلانی برای تجارت و مبارزانی است که در این زمینه برتر هستند. مثال عالی کانر مک گرگور (Conor McGregor) است که تقریباً توانسته است همه مبارزان فهرست را عصبانی کند.

بنابراین، وقتی صحبت از ساختن شخصیتی مانند مک گرگور می‌شود، طرفداران یا آن‌ها را دوست خواهند داشت یا از آن‌ها متنفر می‌شوند. کسانی که آن‌ها را دوست دارند، برای تماشای برنده شدن آن‌ها، پرداخت به ازای هر بازدید می‌خرند، در حالی که کسانی که از آن‌ها متنفرند، برای تماشای شکست آن‌ها، پرداخت به ازای هر بازدید می‌خرند. و این فقط بخش کوچکی از ماجراست. به هر حال، این روزها شانس‌ها و بازارهای جذاب زیادی در سایت‌های شرط‌بندی UFC وجود دارد.

بسیاری از طرفداران شرط‌بندی MMA بر اساس نحوه ارتقای مبارزان توسط UFC، شرط‌‌های بزرگی را روی مبارزان می‌گذارند، برای مثال، افرادی مانند مک گرگور هر بار که مبارزه می‌کنند، طرفداران خود را به شرط‌بندی روی خود یا علیه خود هدایت می‌کنند. با توجه به اینکه MMA گاهی اوقات می‌تواند یک ورزش بسیار خشن باشد، این فقط به حس هیجان می‌افزاید. برخی ممکن است اجازه دهند که این هیجان بر آن‌ها تأثیر بگذارد، که از احساسات آن‌ها سوء استفاده می‌کند و آن‌ها را به شرط‌بندی احمقانه سوق می‌دهد. و این آخرین کاری است که هر قمارباز زیرک باید انجام دهد.

فوتبال (Soccer)

فوتبال محبوب‌ترین ورزش جهان است. از نظر پوشش جهانی، هیچ بازی دیگری وجود ندارد که بتواند کاملاً با آن برابری کند. وقتی صحبت از قمار به میان می‌آید، فوتبال از نظر درآمد جهانی از قمار رتبه اول را دارد. چه لیگ برتر انگلیس، چه لالیگا یا سری آ، بازیکنان برای شرط‌بندی روی فوتبال هجوم می‌آورند. حالا، من نمی‌گویم که همه طرفداران شرط‌بندی فوتبال، بدون فکر شرط‌بندی می‌کنند. اما بسیاری هستند که هنگام حمایت از باشگاه‌های یا حتی کشورهای مورد علاقه خود درگیر قمار احساسی می‌شوند.

از آنجایی که طرفداران فرقه‌ای درگیر رقابت‌های تلخ بین باشگاه ها و کشورها می‌شوند، ما اغلب بیش از هر ورزش دیگری که برای مردم شناخته شده است، در بین طرفداران فوتبال مشکلاتی را می‌بینیم. دربی‌های دیوانه‌وار فوتبال مانند سلتیک (Celtic) مقابل رنجرز (Rangers) و بوکا جونیورز (Boca Juniors) مقابل ریور پلاته (River Plate) تنها دو نمونه از آن هستند. به‌عنوان یک بازی که دهه‌ها از محبوبیت زیادی برخوردار بوده است، فوتبال می‌تواند منجر به واکنش احساسی شود که کمتر ورزش دیگری می‌تواند با آن مقابله کند.

تورنمنت‌های بین‌المللی مانند جام جهانی فوتبال و کوپا آمریکا واقعاً می‌توانند شما را به پیش ببرند. برای بسیاری از کشورها، خصومت و سیاست می‌تواند در این ترکیب گرفتار شود، و طرفداران را وادار کند تا چیزها را کمی جدی‌تر از آنچه که احتمالاً باید باشند، بگیرند. اگر فکر می‌کنید که این واکنش احساسی به بازی‌های خاص هنگام شرط‌بندی از بین می‌رود، بیشتر به آن فکر کنید. به هر حال، بسیاری از قماربازانی که از طرفداران پرشور این ورزش هستند، می‌خواهند تا حد امکان درگیر آن شوند. یکی از راه‌هایی که آن‌ها این کار را انجام می‌دهند این است روی برد تیمشان در یک بازی، یک گروه یا حتی یک تورنمنت شرط‌بندی می‌کنند.

هر مسابقه فوتبال مهمی را تماشا کنید تا وقتی تیم آن‌ها گل مهمی را به ثمر می‌رساند، شادی جمعی را در بین هواداران مشاهده کنید. این شادی اغلب می‌تواند ده برابر احساس شود اگر یکی از آن هواداران پول زیادی روی آن دروازه یا تیمش برای بردن بازی شرط‌بندی کرده باشد.

فوتبال (Football)

در ایالات متحده، فوتبال برای هواداران معمولی شرط‌بندی همیشه پشت سر ورزش‌های آمریکایی خواهد بود. تا کنون، محبوب‌ترین ورزش برای شرط‌بندی در ایالات متحده، فوتبال است. این ورزش واقعاً کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد، و هیچ ورزشی مثل آن نیست. بنگاه‌های شرط‌بندی ورزشی هر هفته میلیون‌ها دلار شرط دریافت می‌کنند.

چه فوتبال کالج باشد و چه NFL، بسیاری از طرفداران شرط‌بندی چیزی جز گذاشتن پول و شرط‌بندی را دوست ندارند. مانند تمام ورزش‌های موجود در این فهرست، بخش زیادی از قماربازان وجود دارند که هوشمندانه شرط‌بندی می‌کنند، اما برخی دیگر نمی‌توانند از جوگیر شدن خود جلوگیری کنند. هر سال، سوپر بول (Super Bowl) مقادیر بیشماری پول نقد را روی بازی بزرگ می‌بیند. پول زیادی از قماربازان معمولی به دست می‌آید، که واقعاً علاقه‌ای به شرط‌بندی در بازی‌های فصل عادی یا حتی پلی‌آف ندارند.

مطمئناً، این قماربازان معمولی، در بیشتر موارد، بر روی یک حس یا به این دلیل که شهرشان به سرزمین موعود رسیده است، شرط می‌بندند. برخی دیگر، فقط درگیر این مناسبت می‌شوند و می‌خواهند چیزی از آن برنده شوند. بعد، خانم‌ها و آقایانی هستند که نمی‌توانند جلوی شرط‌بندی احساسی خود را بگیرند. خواه روی خط پول باشد، اسپرد یا تعدادی از شرط‌بندی‌ها، آن‌ها پول خود را بدون فکر به عواقب آن شرط‌بندی می‌کنند. و باخت هرگز سرگرم‌کننده نیست، چه روی فوتبال، چه بیسبال یا هر ورزش دیگری شرط‌بندی کنید.

بوکس

در آخر اما نه کم اهمیت، ما بوکس داریم. در شکل اولیه خود، مسابقات جایزه همیشه تعداد زیادی از علاقه‌مندان به قمار را به خود جلب کرده است. . از روزهای اولیه وحشیانه مبارزات ۴۰ دور+ گرفته تا نورهای درخشان و زرق و برق مسابقات قهرمانی جهان در لاس وگاس، ورزش‌های کمی باعث می‌شوند که قلب شرط‌بندان به این سرعت بکوبد.

درک اینکه چرا بوکس می‌تواند سریع‌تر از زمانی که یوسین بولت (Usain Bolt) توسط گروهی از سگ‌های وحشی تعقیب می‌شود، قماربازان احساسی را به سمت بنگاه‌های شرط‌بندی بفرستد، به اندازه کافی آسان است. به عنوان مثال، ورزش بوکس، به طور طبیعی، می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد. شما دو بوکسور را دارید که در تا حد مرگ یکدیگر را می‌زنند، بنابراین انتخاب بوکسور خود اغلب بهترین راه برای لذت بردن از تماشای مسابقه است.

برخی از طرفداران شرط‌بندی بوکس شاهد صعود «بوکسور مورد علاقه خود» از طریق نبردهای خونین و جنگ‌های حماسی بوده‌اند. این قماربازان حتی ممکن است پول زیادی را با حمایت از این بوکسور به دست آورده باشند و حتی بدون اطلاع از استعداد حریف بعدی آن‌ها، پول بیشتری را برای پیروزی وی در مبارزه بعدی شرط‌بندی می‌کنند. این قمار احساسی در خالص‌ترین شکل خود است و به نظر می‌رسد بوکس فقط این نوع از علاقه‌مندان به شرط‌بندی را جذب می‌کند. البته در مورد این نوع قمار در بوکس چیزهای بیشتری وجود دارد. جنبه تبلیغاتی این ورزش اغلب نشان می‌دهد که بوکسورها تبدیل به جنگجویانی می‌شوند که به میدان نبرد وارد می‌شوند تا برای شهرها یا کشورهای خود بجنگند. گاهی حتی قاره‌هایشان.

این بوکسورها در گفتگوهای رجز خوانی قبل از بازی شرکت می‌کنند، حتی تا جایی که در کنفرانس‌های مطبوعاتی درگیر نزاع می‌شوند. رسانه‌ها آن را قبل از اینکه به مردم بدهند، جمع آوری می‌کنند، مردمی که مانند یک کودک خردسال در شب کریسمس هیجان‌زده می‌شوند. به دلیل این تمایل برای هیجان بیشتر، همان طرفداران، مطمئن هستند که این مبارزه بین دو بوکسور که مطلقاً از یکدیگر متنفرند حماسی خواهد بود، مقدار زیادی پول نقد روی بوکسور مورد علاقه خود شرط‌بندی می‌کنند. بله… این همیشه نتیجه خوبی نمی‌دهد.

به جای شرط‌بندی روی بوکس به خاطر احساسی که دارید، همیشه فکر کردن به همه جوانب بهتر است.

سخن نهایی

تصور کنید برای برنده شدن در یک مسابقه فوتبال روی یک کشور مقدار پول احمقانه‌ای شرط بندی کرده‌اید زیرا با دختری از آن کشور آشنا شده‌اید و این تیم در سالگرد آن قرار عاشقانه بازی می‌کند. صادقانه می‌گویم؛ این هوشمندانه‌ترین حرکت نیست. من مطمئنم که برخی از شما داستان‌های خود را دارید که باعث می‌شود تصمیم دوست من عقلانی به نظر برسد. امیدواریم همه شما یاد گرفته باشید که قمار احساسی چیزی است که باید از آن اجتناب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *