تاریخ:نوامبر 30, 2023
بازی ورق 31

آشنایی با بازی ورق 31

بازی 31، یک بازی آسان و جمعی است که با حداقل 2 نفر می توان آن را انجام داد و لذت برد. ارزش کارت ها باید به 31 برسد تا از شکست بگریزید.

بازی های دورهمی جایگاه ویژه ای در شب های مهمانی و جمع های دوستانه دارند. شما می توانید دیگر بازی های ورق را نیز از این پس در مجله بخت آموزش ببینید و به جای بازی های همیشگی و روتین گذشته، از هیجان جدیدی برخوردار شوید.
این بازی به حداقل دو نفر نیاز دارد، شما می توانید سایر بازی های ورق دو نفره و بازی های ورق چند نفره را نیز در مجله بخت و اقبال آموزش ببینید.

موارد موردنیاز

 • حداقل دو نفر
 • یک بسته ورق 52 تایی معمولی
 • برای هر بازیکن 3 عدد سکه یا ژتون

نحوه پخش کردن کارت ها (نحوه دست دادن)

هر نفر 3 کارت می گیرد، هر دور یک کارت به هر نفر داده می شود. بقیه کارت ها وسط قرار می گیرند. بالاترین کارت از کارت های باقی مانده در وسط، به پشت بر می گردد تا جمع کارت های حذف شده ایجاد شود.

هدف بازی

هدف نهایی این بازی این است که ارزش کارت هایی که دست شماست به 31 نزدیک تر شود. هر بازیکن 3 فرصت (جان) دارد. نزدیک شدن جمع ارزش کارت های شما به 31 باید زودتر از حداقل یک نفر دیگر انجام شود. وقتی یک یک دور از بازی تمام شود، فردی که فاصله بیشتری با 31 دارد یک فرصت (جان) خود از 3 جان اول را از دست می دهد.

ارزش کارت

 • تک: 11
 • سرباز – بی بی – شاه:‌ 10
 • برگه های 2 تا 10 به اندازه عدد خود ارزش دارند
 • ارزش برگ ها زمانی کنار هم قرار می دهیم که از یک خال باشند. به طور مثال، آس پیک به همراه 10 پیک و 4 پیک مجموع 25 دارند. اما اگر به جای 4 پیک، 4 دل در این دست بود، ارزش آن 21 می شد. اگر هر 3 خال متفاوت باشند، ارزش بیشترین کارت، ارزش دست خواهد بود. مثلا شاه دل، 8 پیک و 3 خشت در یک دست باشد ارزش این دست 3 است.
 • سه کارت شبیه هم ارزش 30 را دارند. مثلا 3 کارت 4 پیک، 4 خشت و 4 دل در یک دست با ارزش 30 محاسبه می شوند.

نحوه بازی

بازیکنی که نفر بعدی دیلر یا پخش کننده کارت ها نشسته است، بازی را آغاز می کند. او می تواند از بسته کارت های وسط، یا از کارت های حذف شده، یک کارت بردارد (همزمان نمی تواند از هر دو بردارد). وقتی کارتی برداشته شد، یا کارت را بر می دارد و یک کارت از دست خودش را حذف می کند، یا همان کارت برداشته شده از وسط را روی کارت های حذف شده می گذارد. بازی ساعتگرد انجام می شود و هر نفر تلاش می کند تا ارزش کارت هایش را بیشتر کند.

اگر فردی مطمئن شد که جمع ارزش کارت های دستش، به اندازه کافی برای برد بالا رفته، می تواند دستور ناک بدهد. بعد از این دستور، او دیگر کارتی نمی تواند بکشد اما بقیه بازیکنان حق دارند یک دور دیگر بازی را ادامه داده و کارت بکشند. وقتی آخرین نفر هم کارت کشید، همه کارت هایشان را نشان می دهند. فردی که مجموع کارت هایی که در دست دارد از همه ارزش کمتری دارد، یک جان از دست می دهد. برنده بازی هم کسی است که حداقل یک جان برای او باقی بماند.

قوانین

 • زمانی که مجموع ارزش کارت های یک نفر به 31 برسد، او باید بلافاصله کارت هایش را به دیگران نشان دهد، در این صورت همه بازیکنان دیگر یک جان از دست می دهند.
 • اگر کسی دستور ناک بدهد، ارزش کارت های دستش از همه کمتر باشد، او 2 جان را از دست خواهد داد.
 • زمانی که ارزش کارت های دست بازیکنی که دستور ناک داده است با یک نفر دیگر برابر باشد، بازی کنی که ناک نکرده یک جان از دست می دهد چرا که او یک دور دیگر فرصت داشته تا ارزش کارت هایش را بالا ببرد. (در زمانی که دو نفر همزمان کم ارزش ترین دست را داشته باشند)
 • اگر دو یا چند نفر، ارزش کارت های دستشان برابر باشد، همه یک جان از دست می دهند. (زمانی که به دنبال یافتن کم ارزش ترین دست هستیم این کار را انجام می دهیم)
 • اگر فردی سومین جان خود را هم باخت، هنوز هم در بازی حضور دارد، کسی از بازی حذف می شود که در یک دست باخته است و همزمان سکه ای هم ندارد.

با توضیحات بالا، ویدیوی زیر را حتما ببینید، کاملا متوجه خواهید شد که این بازی جذاب از چه قرار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *