آشنایی با بازی ورق حافظه

بازی های دورهمی جایگاه ویژه ای در شب های مهمانی و جمع های دوستانه دارند. شما می توانید دیگر بازی های ورق را نیز در مجله بخت آموزش ببینید و به جای بازی های همیشگی و روتین گذشته، از هیجان جدیدی برخوردار شوید.
این بازی به حداقل دو نفر نیاز دارد، شما می توانید سایر بازی های ورق دو نفره و بازی های ورق چند نفره را نیز در مجله بخت و اقبال آموزش ببینید.

بازی ورق حافظه یک بازی ساده است که دو یا چند بازیکن می توانند در آن شرکت کنند. در این بازی می توانید حافظه تان را بیازمایید و بیشترین جفت کارت را پیدا کنید تا برنده باشید. این بازی در طبقه بندی بازی های کودکانه قرار می گیرد و از این نظر شبیه به بازی ورق خدمتکار پیر است. در ادامه نحوه انجام این بازی را توضیح داده ایم. در ضمن ویدیوی آموزشی بازی هم قرار گرفته که می توانید متن آن را زیر ویدیو مطالعه کنید. 

اقلام موردنیاز

52 کارت، 2 یا چند بازیکن.

آماده کردن مقدمات

تمام کارت ها را در ردیف ها و ستون ها به پشت روی میز قرار می دهیم.

هدف بازی

هدف در این بازی این است که بیشترین جفت کارت ها را بیابیم.

بازی های مشابه

در این بازی نه خبری از دورها هست نه تکنیک ها و مهارت های شمارش کارت و تخمین کارت های حریف به کار شما می آید. اینجا فقط باید حافظه خوبی داشته باشید تا بتوانید امتیاز بیشتری بگیرید. این بازی در طبقه بندی بازی های رو کردن ورق قرار می گیرد و از نظر سبک شبیه بازی های بازی ورق بزیک، بازی ورق کانکوین و بازی ورق جنگ است.

نحوه انجام بازی

اولین بازیکن دو کارت را برمی گرداند. اگر کارت ها هم رنک نباشند دوباره آنها را به پشت بر می گردانیم و نفر بعدی باید بازی کند. اگر کارت های برگردانده شده از یک رنک باشند، جفت کارت را بر می داریم و بازیکن می تواند یک نوبت دیگر هم بازی کند. بازیکنان به نوبت بازی می کنند تا زمانی که همه کارت ها جفت شوند.

شما باید وقتی سایر بازیکنان بازی می کنند به جای کارت ها توجه کنید و محل قرارگیری آنها را در ذهن تان نگه دارید. برای چالشی تر کردن بازی، می توان این قانون را هم اجرا کرد که کارت های جفت باید هم رنک و هم رنگ باشند.

برنده شدن

وقتی همه کارت ها جفت شد، بازیکن ها باید تعداد جفت هایی که کشف کرده اند را حساب کنند. بازیکنی که بیشترین جفت را پیدا کرده، برنده بازی است.

متن ویدیو

در این ویدیو با همه جنبه های بازی حافظه آشنا می شوید. در این بازی دو یا چند بازیکن می توانند شرکت کنند.

آماده کردن مقدمات

در این بازی از 52 کارت استفاده می شود. کارت ها را باید به پشت در ستون ها و ردیف ها روی میز قرار داد.

هدف بازی

هدف در این بازی این است که بیشترین جفت را پیدا کنیم.

نحوه انجام بازی

بازیکن اول دو کارت را برمی گرداند. اگر دو کارت از یک رنک نباشند، باید کارت ها را دوباره به پشت برگرداند و نوبت بازیکن بعدی است که بازی کند. اگر کارت ها از یک رنک باشند، جفت برداشته شده، آن بازیکن می تواند دوباره بازی کند.

بازیکنان به همین ترتیب بازی می کنند تا جایی که همه کارت ها جفت شوند. مهم است که وقتی نوبت سایر بازیکنان است به کارت ها توجه کنید. باید سعی کنید به خاطر بسپارید هر کارت کجا قرار گرفته است.

برنده شدن

وقتی همه کارت ها جفت شدند، بازیکنان باید حساب کنند چند جفت را پیدا کرده اند. بازیکنی که بیشترین جفت را پیدا کرده است، برنده بازی است. برای اینکه بازی چالشی تر شود می توانید این قانون را اضافه کنید که کارت ها برای جفت شدن باید هم رنک و هم رنگ باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *