تاریخ:سپتامبر 28, 2022

آشنایی با بازی جنگا

بازی های دورهمی جایگاه ویژه ای در شب های مهمانی و جمع های دوستانه دارند.

جنگا یک بازی جذاب و سرگرم کننده است که دو بازیکن یا بیشتر می توانند از آن لذت ببرند. در این بازی نباید اجازه دهید برج سقوط کند تا برنده شوید. در ابتدا همه چیز خیلی ساده به نظر می رسد ولی بعد از یک بار امتحان کردن متوجه می شوید که در جنگا به تمرکز و آرامش زیادی نیاز دارید. هر بار عجله کنید احتمالا با سقوط برج مواجه می شوید.

در ضمن هرچه بازی پیش می رود از ثبات و استحکام برج کاسته می شود و دیگر نمی توانید به راحتی بلوک ها را خارج کنید. گفته می شود خالق این بازی ساده و جذاب، لزلی اسکات است. خانواده اسکات در دهه 70 این بازی را با کمک بلوک های چوبی کوچک ایجاد کردند. در این بازی باید ریزترین حرکات دست تان را کنترل کنید وگرنه با یک لرزش بازنده می شوید.

این بازی در طبقه بندی بازی های مهمانی قرار می گیرد چون وقتی جذاب تر و هیجان انگیزتر است که شما در کنار چند نفر از دوستان تان رقابت کنید. از این نظر، جنگا شبیه بازی ورق مافیا است. در ادامه نحوه انجام این بازی را توضیح داده ایم. در ضمن ویدیوی آموزشی بازی هم قرار گرفته که می توانید متن آن را زیر ویدیو مطالعه کنید. 

اقلام موردنیاز

2 بازیکن یا بیشتر، مجموعه بلوک های جنگا.

آماده سازی

باید با استفاده از بلوک های جنگا، یک برج بسازید. در هر ردیف باید سه بلوک را کنار هم قرار دهید. در هر ردیف جدید باید 90 درجه چرخیده، بلوک ها را روی بلوک های قبلی بگذارید.

هدف بازی

برنده کسی است که برای آخرین بار توانسته یک بلوک را از برج برداشته آن را روی برج جای دهد بدون اینکه برج سقوط کند.

بازی های مشابه

جنگا بازی خاصی است و کمتر بازی فکری می توان شبیه به آن پیدا کرد. در این بازی همه چیز به دستان بازیکن بستگی دارد و قدرت ذهنی و تمرکز او. به همین خاطر می توان جنگا را شبیه بازی جکس دانست.

نحوه انجام بازی

بازیکنی که برج را درست کرد باید بازی را آغاز کند. در هر نوبت، بازیکن باید یک بلوک را برداشته آن را روی برج بگذارد. 10 ثانیه بعد از گذاشتن بلوک روی برج یا وقتی بازیکن بعدی به بلوک ها دست زد، نوبت آن بازیکن تمام می شود. این روند همین طور ادامه دارد تا زمانی که برج سقوط کند.

پیروزشدن

آخرین بازیکنی که یک بلوک از برج برداشته و آن را روی برج گذاشته بدون اینکه برج سقوط کند، برنده است.

قوانین

  • هر بار بازیکن می تواند تنها با یک دست به بلوک ها دست بزند.
  • از طبقه های زیرین بالاترین ردیف کامل برج می توان بلوک برداشت.
  • بازیکنی که باعث سقوط برج شده باید آن را درست کند تا دور بعدی بازی آغاز شود.

آموزش ویدیویی بازی جنگا

در این ویدیو با هم نحوه انجام بازی جنگا را یاد می گیریم. ویدیو با مفاهیم کلی و نحوه انجام بازی شروع می شود و بعد وارد جزئیات می شویم.

آماده سازی

برای آماده سازی باید یک برج عمودی با بلوک های جنگا بسازیم. در هر طبقه باید سه بلوک را در کنار هم بگذاریم. در هر طبقه جدید باید برج را 90 درجه بچرخانیم و سه بلوک بگذاریم.

هدف بازی

هدف این است که آخرین بازیکنی باشیم که یک بلوک را از برج برداشته و آن را روی برج گذاشته، بدون اینکه برج فروبریزد.

نحوه انجام بازی

بازیکنی که برج را ساخته باید بازی را شروع کند. در هر نوبت، بازیکن باید یک بلوک را از برج برداشته و آن را روی برج بگذارد. 10 ثانیه بعد از اینکه او این کار را کرد، نوبتش به پایان می رسد. وقتی بازیکن بعدی یک بلوک را لمس می کند، نوبت بازیکن قبلی تمام می شود.

بازیکنان به نوبت بازی می کنند تا جایی که برج فروبریزد. آخرین بازیکنی که یک بلوک از برج برداشته و روی برج گذاشته بدون اینکه فروبریزد، برنده بازی است. بازیکنی که باعث ریزش برج شده باید آن را بسازد تا دور بعدی بازی شروع شود.

مرور قوانین

بازیکن فقط می تواند با یک دست به بلوک ها دست بزند. بلوک را فقط می توان از طبقه های زیر بالاترین طبقه کامل شده برج برداشت.

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.