تاریخ:ژانویه 28, 2022
بازی کارتی هالیوود جین رامی

آموزش بازی کارتی هالیوود جین رامی (Hollywood Gin rummy)

بازی کارتی هالیوود جین رامی  (Hollywood Gin rummy) یکی از انواع بازی جین رامی است. ما در این مقاله قصد داریم قوانین این بازی کارتی را به شما آموزش دهیم.

توضیحاتی کلی بازی کارتی هالیوود جین رامی

تعداد بازیکنان: دو بازیکن

کارت‌ها: از یک دسته کارت استاندارد 52تایی استفاده می‌شود. با این حال، توجه داشته باشید که کارت آس همیشه کارت پایین در بازی هالیوود جین رامی است. شما در این بازی نمی‌توانید از این کارت به عنوان کارت بالا استفاده کنید. همچنین کارت‌های چهره هر کدام 10 امتیاز دارند. کارت‌های شماره ارزش اسمی خود را دارند. کارت آس یک امتیاز دارد.

هدف: جمع آوری مجموعه‌ای از سه یا چهار کارت از یک نوع یا چند کارت متوالی از یک خال برای کسب امتیاز است. این بازی در چندین دور انجام می‌شود.

پخش کارت‌ها در بازی Hollywood Gin rummy

یک دیلر به صورت تصادفی برای پخش کارت‌ها در دور اول انتخاب می‌شود. در طول بازی، برنده هر دور دیلر مرحله بعد می‌شود.

کارت‌ها را بُر بزنید و به هر بازیکن 10 کارت بدهید. بازیکنان باید کارت‌های خود را نگاه کنند و سپس مرتب نمایند.

مابقی کارت‌های باقیمانده را در وسط میز به پشت قرار دهید. دیلر بالاترین کارتی را که در وسط میز است را بر‌می‌گرداند.

شروع بازی

پس از اینکه کارت‌ها توسط دیلر پخش شد و یکی از کارت‌های وسط میز را برگرداند، بازی آغاز می‌گردد. زمانی که نوبت بازیکنان می‌شود آن‌ها دو کار می‌توانند انجام دهند.

ابتدا باید یک کارت بردارند. یا از کارت‌های به رو یا از کارت‌های به پشت که در وسط قرار دارند.

دوم، آن‌ها اگر یک کارت از وسط میز بردارند و به دسته کارت‌ها که در دستشان است اضافه کنند. باید یک کارت از کارت‌های دستشان را در بالای کارت‌های به رو که در وسط میز است قرار دهند تا مجموع کارت‌های که در دستشان است 10 تا باقی بماند.

توجه در اولین نوبت هر دور، بازیکن روبروی دیلر تصمیم می‌گیرد که آیا اولین کارت رو به بالا را بردارد یا نه. اگر آن بازیکن برداشتن کارت را رد کند، حال دیلر می‌تواند تصمیم بگیرد که این کارت را بردارد یا نه. اما اگر بازیکن روبرو دیلر اولین کارت وسط رو به بالا را بردارد طبق قانون بازی برای اینکه نوبت خود را کامل کند باید کارتی از کارت‌های در دست خود را وسط میز رو به بالا قرار دهد. حال نوبت بازیکن دیگر می‌شود. اگر دو بازیکن از گرفتن کارت خوداری کنند، بازیکن روبرو دیلر با کشیدن کارت بالایی از روی انبوه کارت‌های کنار گذاشته بازی را آغاز می‌کند.

ناک کردن در بازی هالیوود جین رامی

یک دست زمانی به پایان می‌رسد که یک بازیکن ناک کند. این حالت ممکن است در هر دور (از جمله اولین دور) پس از کشیدن کردن و پس از دور انداختن یکی از کارت‌ها انجام شود. زمانی که یک بازیکن بتواند ست‌های را تشکیل دهد، یک کارت را کنار بگذارد و 10 امتیاز یا کمتر به جزء کارت‌های ست در دستش باقی بماند، ممکن است ناک کند.

توجه کنید یک کارت نمی‌تواند متعلق به دو مجموعه باشد.

پس از ناک کردن و دور انداختن کارت اضافی، بازیکنی که ضربه زده است، همه کارت‌های خود را به صورت رو به بالا روی میز پخش می‌کند.

بازیکنی که ناک شده نیز باید همین کار را انجام دهد. اگر بازیکن ناک کننده جین نکرده باشد، حریف او مجاز است با اضافه کردن به ست‌های ناک کننده، کارت‌های غیرمنطبق خود را کنار بگذارد. به عنوان مثال، بازیکن ناک شده می‌تواند کارت چهارم به یک ست کارت از یک نوع یا به کارت‌های متوالی از همان خال اضافه کند.

توجه کنید هرگز نیاز به ناک کردن نیست. ممکن است شما به بازی ادامه دهید تا دست بهتری ایجاد کنید.

امتیاز دهی

هر بازیکن ارزش کارت‌های بی همتا خود را محاسبه می‌کند. اگر میزان ارزش کارت‌های بی همتا بازیکن ناک کننده کمتر باشد، تفاوت این دو به عنوان امتیاز بازیکن ناک کننده ثبت می‌شود.

اگر ناک کننده جین نکرده باشد و مقادیر برابر یا ارزش کارت‌ها او بیشتر از حریف باشد، در این صورت امتیاز به بازیکن حریف داده می‌شود. بازیکن ناک شده 10 امتیاز به اضافه تفاوت بین مقادیر کارت‌های بی همتا را کسب می‌کند.

جین کردن

اگر ناک کننده کارت بی همتا نداشته باشد، می‌گویند بازیکن جین کرده است و 25 امتیاز (برخی از موارد 20 امتیاز) پاداش دریافت می‌کند. علاوه بر این، حریف نیز هیچ امتیازی کسب نمی‌کند، حتی اگر حریف کارت بی همتا نداشته باشد.

امتیاز دهی در بازی هالیوود جین رامی

در واقع سه بازی به طور همزمان برگزار می‌شود. هنگامی که یک بازیکن اولین بازی خود را برنده می‌شود، امتیاز بازی اول به او تعلق می‌گیرد. امتیاز برد دوم او هم به بازی اول و هم دوم اختصاص می‌یابد. امتیاز برد سوم او نیز به تمام امتیازها بازی‌های قبلی تعلق می‌گیرد.

این سه بازی به صورت جداگانه انجام می‌شوند و پایان می‌یابند. وقتی بازی سوم پایان می‌یابد، بازیکنان می‌توانند بازی جدید را شروع کنند.

مثالی برای امتیاز دهی

باب با 10 امتیاز دور اول را برنده می‌شود. این به عنوان اولین امتیاز او در بازی اول ثبت می‌گردد. الکساندرا با 18 امتیاز برنده می‌شود. این نیز به عنوان امتیاز اول او ثبت می‌شود.

باب دوباره برنده می‌شود، این بار امتیاز 30 را کسب می‌کند. این امتیاز دو بار استفاده می‌شود. یک بار به عنوان دومین امتیاز او در دور اول و یک بار نیز به عنوان اولین امتیاز در بازی دوم ثبت می‌گردد.

باب دوباره برنده شد، این بار امتیاز او چهار است. این امتیاز سه بار استفاده می‌شود: به عنوان امتیاز سوم در بازی اول، دومین امتیاز در بازی دوم و اولین امتیاز او در بازی سوم.

در این نقطه از مثال، امتیازات در سه بازی به صورت زیر خواهد بود:

الکساندرا: 0/ 0/ 18

باب: 4/ 34/ 44

تساوی در بازی

اگر پس از دور انداختن کارت‌های توسط بازیکنان هیچ کدام از بازیکنان ناک نکنند و فقط دو کارت در بخش کارت‌های به پشت وسط باقی مانده باشد، دور با تساوی به پایان می‌رسد. در این حالت همان بازیکن قبلی دوباره دیلر می‌شود.

برنده در بازی هالیوود جین رامی

دورهای بازی تا زمانی که امتیاز تجمیعی یک بازیکن به 100 امتیاز یا بیشتر در یک بازی برسد، ادامه می‌یابد. بازیکنی که به این امتیاز برسد برنده آن بازی است. برنده کلی بازیکنی است که در دو بازی از سه بازی برنده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.