ماهجونگ

بازی ماهجونگ (Mahjong) در وان ایکس بت

بازی ماهجونگ (به انگلیسی: Mahjong) که یکی از بازی‌های محبوب قمار چینی است، در سایت وان ایکس بت هم به صورت فانتزی از محبوبیت خوبی برخوردار است.

بازی ماهجونگ (Mahjong)

بازی ماهجونگ گفته می‌شود نزدیک به 2500 سال قدمت دارد، اما دقیق ترین اسنادی که در دسترس قرار دارد نشانم می‌دهد این بازی به دهه 1880 باز می‌گردد.

محققان می‌گویند این بازی در قرن نوزدهم در استان کیانگسو اختراع شده است. گفته می‌شود این بازی برای تقویت ذهن بازی بسیار مناسبی است.

هدف در این بازی این است که به یک ماهجونگ برسیم که شامل 14 ردیف از چهار ست و یک جفت از مهره های بازی است.

جفت در واقع دو پازل مشابه به هم در این بازی است که می‌تواند پانگ (به انگلیسی: pung) هم باشد که شامل سه پازل کاملا مشابه می‌شود.

یک ست همچنین می‌تواند چو (انگلیسی:Chow) باشد که از سه پازل شبیه بهم در یک طبقه بندی مشابه قرار می‌گیرد.

ماهجونگ
ماهجونگ

در هر ست از بازی 136 پازل داریم که شامل 36 شخصیت، 36 دایره، 36 بامبو (شامل اعداد 1 تا 9)، 16 پازل بادی و 12 پازل اژدها می‌شود.

بعضی از مدل‌های این بازی 4 پازل به نام پازل هدف (گل) دارد.

اصطلاحات بازی ماهجونگ

  • Pung: شامل سه پازل مشابه است که یک مرحله بالاتر از جفت (Pair) قرار دارد.
  • Kong: شامل چهار پازل مشابه می‌شود و یک مرحله بالاتر از Pung است. .
  • Hand End: این اصطلاح زمانی است که یک نفر اعلام کند که ماهجونگ کرده و در واقع 14 پازل شامل 4 ست و یک جفت را در اختیار دارد. اگر کسی تا پایان تقسیم شدن پازل‌‌ها اعلام ماهجونگ نکند، بازی تساوی در نظرگرفته می‌شود و دیلر دوباره اقدام به شروع بازی می کند.

به طور معمولی کسی برنده بازی است که حداقل 16 راند از بازی را با پیروزی پشت سر بگذارد و یا تعداد این راندها توافقی بین نفرات بازی خواهد بود.

بازی‌های وان ایکس بت

پیش از این از بازی‌های موجود در گیم سنتر وان ایکس بت، بازی بالا یا پایین 7 (Under and Over 7) و بازی بازی شیر یا خط (Heads or Tails) را نیز معرفی کرده بودیم.

بازی داتا 21 در واقع همان بازی ورق معروف است که باید جمع ورق های شما به 21 برسد. درواقع این بازی نسخه ای تقریباً مشابه با بازی 21 (بلک جک) معروف است.

از دیگر بازی‌های وان ایکس بت سوپر ماریو (به انگلیسی:Super Mario) یکی از بازی‌های فانتزی است که توسط نینتندو طراحی شده است و از محبوبیت بالایی برخودار است.

کارشناس تولید محتوا و مترجم زبان‌های انگلیسی، آلمانی و روسی. از 16 سالگی به فعالیت‌های اینترنتی علاقه‌مند بودم و از به اشتراک گذاشتن تجربیاتم با دیگران لذت می‌بردم. پس از 10 سال فعالیت رسانه‌ای تمایل دارم تجربه جدیدی را در مجله سرگرمی بخت و اقبال کسب کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *